Kuchnia łakomej pandy

Uczta z łakomą pandąSą książki do czytania lub do oglądania, takie, które działają na wyobraźnię i te, które pobudzają zmysły, służą do zabawy albo zachęcają do nauki. Bywają też takie, które łączą wszystkie te cechy. Tak jest w przypadku „Kuchni łakomej pandy”. Tytułowa panda to tylko jeden ze...
18,10 * 24,50 zł
*cena detaliczna

Dodaj do schowka

najniższa cena z 30 dni: 18,52 zł

Opis


Uczta z łakomą pandąSą książki do czytania lub do oglądania, takie, które działają na wyobraźnię i te, które pobudzają zmysły, służą do zabawy albo zachęcają do nauki. Bywają też takie, które łączą wszystkie te cechy. Tak jest w przypadku „Kuchni łakomej pandy”.
Tytułowa panda to tylko jeden ze zwierzaków należących do grupy bohaterów tej uroczej książeczki. Są jeszcze m.in. zające, niedźwiedzie, lis. Wszystkie poznajemy w sytuacjach związanych z jedzeniem lub przygotowywaniem posiłków, a właściwie deserów i przekąsek.
Niewielkich rozmiarów książka w kartonowym – trwałym i estetycznym – wydaniu przeznaczona jest już dla dzieci dwuletnich. Dlatego tekstu jest tu niewiele – pojawia się on w postaci haseł, które opisują przedstawiane obrazami sytuacje. Ich rolą jest sygnalizowanie tematów, zachęcanie do rozmów i opowiadania. One również – konsekwentnie jak wszystko w całej książce – działają na kulinarną wyobraźnię. Przykładem niech będą chociażby „Ciasteczkowi pomocnicy” czy „Kruche fantazje”.
Siłą „Kuchni…” są jednak przede wszystkim ilustracje – subtelnie zarysowane postacie i kulinaria czy delikatne, pastelowe kolory wprost kojarzą się ze smacznymi deserami, pozwalają niemal poczuć ich zapach czy konsystencję.Cała książka jest małą ucztą dla zmysłów – słowem i obrazem uruchamia wyobraźnię i pobudza apetyt. Dorosłym, którzy będą czytać ją z dziećmi, pomoże budować sugestywne opowieści o jedzeniu, rozmawiać z nimi o smakach czy potraktować ją jako pretekst do pierwszych wspólnych kulinarnych eksperymentów. To również znakomita pozycja do pracy z małymi niejadkami. Co ważne, każde z pojawiających się haseł zapisane jest w jednym z czterech języków, podobnie jak znajdujące się na końcu książeczki pojęcia. A że najłatwiej przychodzi uczenie się języka na podstawie skojarzeń, ta smakowita pozycja może stać się zaczątkiem dziecięcego słownika języków obcych.
Recenzja: Anna Stasiak

Za treścią książeczki "Kuchnia łakomej pandy" stoi Jaga Słowińska, Moss Papers.

Jeśli szukasz dla przedszkolaka książeczki, której lektura sprawi mu ogromną radość i zapewni świetną zabawę, wybierz coś z kategorii "Bajki, wiersze i opowiadania" np. "Kuchnia łakomej pandy". Zbiór krótkich form to mądry pomysł, by kilkuletnie dziecko utrzymało skupienie. Przenieś się wraz z dzieckiem do krainy fantazji, gdzie spotkacie sympatyczne postacie i przeżyjecie niezapomniane przygody.

Czytanie książeczek ma same zalety i wspiera rozwój dzieci w różnych aspektach:

  • Kontakt z książkami działa korzystnie na rozwój intelektualny dziecka. Poprawia umiejętność rozwiązywania problemów i logicznego myślenia.
  • Poprzez lekturę rozbudza się u nich zainteresowanie światem. Ta książka z pewnością zmotywuje malucha do zadawania licznych pytań.
  • Kontakt dzieci z kolorowymi obrazkami kształci w nich wrażliwość na sztukę i wspomaga rozwój kreatywności dziecka.
  • Ponadto lektura książeczek wspiera małych ludzi w rozwoju mówienia oraz opowiadania historii. Powtarzanie zdań trenuje aparat mowy i rozwija ich słownictwo.
  • Czytanie to super zabawa dla dziecka i opiekuna! Spędzając wartościowo czas z maluchem, budujesz z nim więź.

dzięki temu dużo trudniej ją pogiąć i zniszczyć. Jest to forma publikacji, który stanowi opcję pośrednią między oprawą miękką a twardą. Często jest określany jako oprawa twardsza od miękkiej, a miększa od twardej.

Jest to dość krótka produkcja - jej długość: 16 stron. Dzieci w wieku przedszkolnym zazwyczaj preferują krótsze, ilustrowane książki. Mogą czytać przez parę minut na raz, z przerwami na rozmowę o ilustracjach lub zadawanie pytań. Każde dziecko jest inne i ich tempo czytania może się różnić. Niektóre dzieci mogą mieć problem z dłuższym skupieniem uwagi, podczas gdy inne mogą pochłaniać lekutrę przez długi czas.

"Kuchnia łakomej pandy" udostępniło Wydawnictwo Tashka. Jeśli ta książeczka spodoba się szkrabowi, to wybierz też pozostałe tytuły tego wydawcy.