Ładne kwiatki. Tata w tarapatach. Tom 3
- Nasza Księgarnia
- Tata w tarapatach
-
9788310144256
Kiedy ostatni raz widzieliśmy tatę Wieczorka, spadał akurat z dzioba gigantycznej kury wprost w kosmiczną OTCHŁAŃ. Wylądował gdzieś w pobliżu Puszczy Amazońskiej, więc jego bohaterska rodzina znów musi ruszyć na ratunek. Z Koluszek. Nie pytajcie… Sami sprawdźcie, czemu właśnie stamtąd i jaki wpływ na to miała strachliwa natura rakiety kosmicznej.
Czas skonstruować kardiotranslator (który przetłumaczy to, co podpowiada najlepszy drogowskaz świata, czyli serce Eugenii Wieczorek) i w drogę! Na przekór żarłocznym morskim stworom i zbzikowanym szamanom. A jaką rolę odegra szlachetna kapibara? O tym dowiecie się już z książki.
O autorce
Justyna Bednarek (ur. 1970), z wykształcenia romanistka, pisarka dla dzieci, autorka prawie 90 książek, w tym "Niesamowitych przygód dziesięciu skarpetek", które weszły do kanonu lektur szkolnych, "Pięciu sprytnych kun", "Babcochy" czy też serii o Dusi i Psinku-Świnku.
Za swoje książki dostała wiele nagród literackich (m. in. Warszawską Nagrodę Literacką, nagrodę w konkursie na Najlepszą Książkę Dziecięcą "Przecinek i Kropka", Nagrodę im. Kornela Makuszyńskiego, trzy razy tytuł Książki Roku Polskiej Sekcji IBBY, Nagrodę Żółtej Ciżemki czy też Ferdynanda Wspaniałego).
Zanim zaczęła pisać bajki, przez wiele lat pracowała jako dziennikarka, najdłużej – w miesięczniku "Kuchnia". Wtedy pokochała gotowanie, chociaż talent do tego miała zawsze.
Gdy była mała, pragnęła zamieszkać w autobusie, w którym mieściłyby się wszystkie potrzebne do życia przedmioty. A także trochę niepotrzebnych. Seria "Tata w tarapatach" jest więc w pewnym sensie spełnieniem marzeń, no bo, jak sama mówi: "jak się pisze, to się to wszystko przeżywa".
Justyna mieszka w Warszawie, ma troje dzieci, dwa psy i dwa koty oraz milion wtyków amerykańskich, które skolonizowały świerk pod oknem Małej Be.
O ilustratorze
Bartek Brosz ilustrator, grafik, rysownik prasowy, autor książek dla dzieci, songwriter, twórca muzyki ilustracyjnej do gier komputerowych. Z wykształcenia architekt, ale studia na wydziale Architektury Politechniki Gdańskiej podjął głównie z myślą o zajęciach z rysunku i malarstwa, ponieważ od najmłodszych lat marzył, aby ilustrować książki. Jeszcze w liceum rozpoczął współpracę z "Gazetą Olsztyńską", gdzie publikowano jego pierwsze rysunki, a w czasie studiów został stałym ilustratorem "Dziennika Bałtyckiego". Jest autorem ilustracji do dziesiątek książek i podręczników szkolnych. Swego czasu tworzył też grafikę do przygodowych gier komputerowych dla dzieci z popularnymi postaciami z kreskówek, jak Bolek i Lolek, Koziołek Matołek czy Reksio. Napisał i zilustrował również kilka książek dla najmłodszych, które zostały wydane w Polsce i za granicą.
Oprócz rysowania pasjonuje się muzyką. Komponuje i pisze teksty piosenek. Jego pierwszy zespół to trójmiejska formacja Pomidory. Poza nagrywaniem projektów solowych w studiu zbudowanym w szafie gra w grupach The Paperbags, The Waterforge oraz Kretti & the Little Moles.
Wraz z rodziną i kotką Behemotką mieszka na strychu w Gdańsku-Wrzeszczu.
Szczegóły - Ładne kwiatki. Tata w tarapatach. Tom 3
- Tytuł: Ładne kwiatki
- Autor: Justyna Bednarek
- Wydawnictwo Nasza Księgarnia
- Seria Tata w tarapatach
- Oprawa: Miękka
- Rok wydania: 2026
- Ilość stron: 304
- Stan: nowy, pełnowartościowy produkt
- Model: 9788310144256
- Nr wydania: 1
- ISBN: 9788310144256
- EAN: 9788310144256
- Wymiary: 14.0 x 19.2 cm
- Powiązane tematy: nagrodówka do szkoły podstawowej, Nagrody dla uczniów, Prezenty dla dzieci do 50 zł