Matematyka wokół nas. Zbiór zadań. Klasa 5. Szkoła podstawowa

Matematyka wokół nas. Zbiór zadań. Szkoła Podstawowa. Klasa 5 jest podzielony na 12 rozdziałów. Rozdziały od 2. do 12. mają tytuły takie, jak rozdziały w podręczniku (Liczby naturalne, Figury geometryczne, Ułamki zwykłe, Wyrażenia algebraiczne, Trójkąty, Ułamki dziesiętne, Czworokąty, Liczby...
30,60 * 32,90 zł
*cena detaliczna

Dodaj do schowka

najniższa cena z 30 dni: 28,95 zł

Opis

Matematyka wokół nas. Zbiór zadań. Szkoła Podstawowa. Klasa 5 jest podzielony na 12 rozdziałów. Rozdziały od 2. do 12. mają tytuły takie, jak rozdziały w podręczniku (Liczby naturalne, Figury geometryczne, Ułamki zwykłe, Wyrażenia algebraiczne, Trójkąty, Ułamki dziesiętne, Czworokąty, Liczby całkowite, Pola figur płaskich, Ułamki dziesiętne o mianowniku 100, Graniastosłupy ). Rozdział 1. zatytułowany Rachunek pamięciowy zawiera zestawy ćwiczeń pomocnych w doskonaleniu rachunku pamięciowego.

Zawarte w zbiorze zadania mają ciekawą treść, często odnoszą się do życia codziennego, poruszają też tematykę przyrodniczą i historyczną.

W każdym z rozdziałów od 2. do 12. zadania zostały podzielone na dwie grupy: grupę zadań zamkniętych i grupę zadań otwartych, dzięki czemu uczeń, po rozwiązaniu tych zadań będzie przygotowany do każdego sprawdzianu.

Rozwiązywanie zadań zawartych w Zbiorze zadań pozwoli uczniowi poszerzyć i udoskonalić umiejętności matematyczne.

W zbiorze zadań umieszczono również informacje dotyczące ogólnopolskich i międzynarodowych konkursów matematycznych z ich internetowymi adresami.

FAQ

Sekcja Q&A

Kto napisał "Matematyka wokół nas. Zbiór zadań. Klasa 5. Szkoła podstawowa"?
Helena Lewicka, Joanna Lewicka to autorzy tej książki.
Są autorami paru podręczników, jednak są one wartościowe. Autorzy podręczników mają wysokie kompetencje w dyscyplinie, na temat której piszą. Ciekawostka: niektórzy autorzy tworzą tylko jeden do dwóch materiałów edukacyjnych, skupiając się na poznawaniu dziedziny nauczania. Wynikać to może z czerpanej radości z pisania. Dla niewielu zdarza się, że łączenie wiedzy z ich przekazywaniem idą w parze.

Które wydawnictwo opracowało tę książkę?
Podręcznik Matematyka wokół nas. Zbiór zadań. Klasa 5. Szkoła podstawowa został opublikowany przez Wydawnictwo WSiP.


Jak zweryfikować, czy to właśnie ten podręcznik muszę kupić?
Sprawdź wykaz książek w Twojej szkole w bieżącym roku szkolnym. Zwróć uwagę na zgodność tytułu, autora lub autorów oraz wydawnictwa. Miej na uwadze, że każda szkoła może mieć inne wymagania dotyczące wykazu podręczników. Dlatego warto uzyskać informacje bezpośrednio od wychowawców lub z wykazu podręczników szkolnych wywieszonych w szkole.


Ile stron zawiera ta pozycja?
Książka ma 200 stron.
Jest wypełniona treścią edukacyjną udoskonaloną ilustracjami. Zawiera liczne, starannie dobrane informacje, które rozwijają wiedzę z danego zakresu.


Dla uczniów której klasy i na jakim etapie nauki jest niezbędny ten wspomniany podręcznik?
Publikacja jest przeznaczona dla uczniów klas SP 5. Jeśli nie sugerujesz się listą podręczników od szkoły, pamiętaj, aby dobrać podręcznik pasujący do poziomu edukacji, na którym jest uczeń.

Dla którego przedmiotu ta publikacja jest sugerowana?
Przedstawiony podręcznik dedykowany jest jednemu wybranemu obszarowi nauki, jakim jest matematyka.


O wydawnictwie tego podręcznika szkolnego:
Wydawnictwa Szkolne i Pedagogiczne, z ponad 70-letnim doświadczeniem, to ceniony gracz na polskim rynku edukacyjnym. Począwszy od publikacji pierwszego podręcznika w 1945 roku, WSiP wydało dużą liczbę materiałów edukacyjnychwe współpracy z cenionymi naukowcami i ekspertami. Oferta wydawnictwa obejmuje różne cykle podręczników, repetytoria, poradniki i kursy, jak również innowacyjne platformy edukacyjne, takie jak WSiPnet. Dodatkowo, WSiP prowadzi Klub Nauczyciela, oferując dodatkowe wsparcie dla profesjonalistów w dziedzinie edukacji.

Do której serii podręczników należy "Matematyka wokół nas. Zbiór zadań. Klasa 5. Szkoła podstawowa"?
Tytuł ten jest częścią popularnej serii MATEMATYKA WOKÓŁ NAS.
Wraz z innymi częściami cyklu, ta książka ma za zadanie dostarczyć spójnych materiałów edukacyjnych, które pomogą uczniom rozwijać wiedzę i umiejętności systematycznie i w sposób zorganizowany.


Co, oprócz podręczników, należy kupić na nowy rok szkolny?
Na stronach www szkół często można znaleźć informacje dotyczące dodatkowych wymagań a propos wyprawki dla poszczególnych klas. Na listach zazwyczaj znajdują się: długopisy, ołówki, mazaki, artykuły plastyczne i kreatywne. Miej na uwadze zakup odpowiednich zeszytów! Pamiętaj, że uczniowi używającemu artykułów, które cieszą jego oko, takich jak piórnik z ulubionym bohaterem lub plecak w ulubionym kolorze, będzie w szkole trochę raźniej. Sprawdź, jakie przybory do szkoły polecamy w Bee.pl. Mamy tak szeroki wybór, że na pewno znajdziesz coś inspirującego.


Jeśli pomylę się podczas kupowania to mogę wymienić lub zwrócić podręcznik?
Produkty nie podlegają wymianie, ale musisz wiedzieć, że przy zakupie online możesz zwrócić, a w zamian kupić ten właściwy. Chcesz dowiedzieć się więcej o tym, jak można zwracać produkty? Wszystkie informacje znajdziesz na tej stronie.


Szczegóły - Matematyka wokół nas. Zbiór zadań. Klasa 5. Szkoła podstawowa

Recenzje

Podziel się swoją opinią

Oceń produkt

Inni Klienci kupili również
Odkryj radość z ogrodnictwa >>