Matematyka. Zbiór zadań. Klasa 7. Szkoła podstawowa

Publikacja pomocnicza dla ucznia klasy 7 pasująca do dowolnego podręcznika, zalecana do cykli Matematyka wokół nas oraz Matematyka. Autorki zbioru Ewa Duvnjak i Ewa Kokiernak-Jurkiewicz, to czynne nauczycielki. Podczas swoich lekcji obserwują, które zadania ze zbioru stanowią dobre uzupełnienie...
30,62 * 32,93 zł
*cena detaliczna

Dodaj do schowka

najniższa cena z 30 dni: 28,71 zł

Opis

Publikacja pomocnicza dla ucznia klasy 7 pasująca do dowolnego podręcznika, zalecana do cykli Matematyka wokół nas oraz Matematyka.

Autorki zbioru Ewa Duvnjak i Ewa Kokiernak-Jurkiewicz, to czynne nauczycielki. Podczas swoich lekcji obserwują, które zadania ze zbioru stanowią dobre uzupełnienie lekcji i powinny zostać rozwiązane wspólnie z nauczycielem, a które są szczególnie użyteczne jako samodzielna praca domowa dla uczniów. Wieloletnie doświadczenia codziennej pracy pedagogicznej wykorzystały właśnie podczas tworzenia podręcznika i zbioru zadań do szkoły podstawowej.

Zadania umieszczone w zbiorze są zróżnicowane pod względem formy, treści oraz stopnia trudności, który został określony i oznaczony obok każdego zadania otwartego w trzystopniowej skali (łatwe, średnio trudne, trudne).

Każdy rozdział tematyczny jest zakończony trzema zestawami zamkniętych zadań testowych Sprawdź, czy to umiesz o dwóch stopniach trudności (średnio trudne lub trudne).

 Ze zbiorem zadań uczeń może pracować pod kierunkiem nauczyciela lub samodzielnie. Na końcu publikacji umieszczono odpowiedzi do większości zadań otwartych i wszystkich zadań testowych. Na podstawie wyniku testów Sprawdź, czy to umiesz uczeń powinien dokonać samooceny przed pracą klasową podsumowującą rozdział.

Zbiór zadań do klasy 7 został podzielony na 11 rozdziałów tematycznych:

I. Ułamki zwykłe i dziesiętne.
II. Procenty.
III. Własności figur płaskich.
IV. Liczby wymierne.
V. Pola wielokątów.
VI. Rachunek algebraiczny.
VII. Równania.
VIII. Elementy statystyki opisowej.
IX. Twierdzenie Pitagorasa.
X. Graniastosłupy.
XI. Potęgi.

Dziesięć rozdziałów odpowiada strukturze podręcznika Matematyka wokół nas do klasy 7. Rozdział XI jest uzupełnieniem treści omawianych w klasie 7 w cyklu Matematyka.

FAQ

Sekcja Q&A

Kto jest autorem "Matematyka. Zbiór zadań. Klasa 7. Szkoła podstawowa"?
Ewa Duvnjak, Ewa Kokiernak-Jurkiewicz są autorami tego tytułu.
Są autorami zaledwie kilku podręczników, jednak te treści są bardzo wartościowe. Często autorzy podręczników mają wyższe stopnie naukowe w dyscyplinie, na temat której piszą. Ciekawostka: niektórzy autorzy tworzą tylko do 2 podręczników szkolnych, skupiając się bardziej na eksplorowaniu dziedziny nauczania. Wynikać to może z czerpanej radości z pisania. Nie dla każdego zdarza się, że łączenie wiedzy z ich przekazywaniem idą w parze.

Jakie wydawnictwo opracowało tę książkę?
"Matematyka. Zbiór zadań. Klasa 7. Szkoła podstawowa" opublikowało Wydawnictwo WSiP.


Jak się upewnić, czy to ten podręcznik muszę kupić?
3 kroki do sprawdzenia zgodności zamawianych książek szkolnych z listą potrzebnych:
1. Sprawdź wykaz podręczników w szkole.
2. Zweryfikuj na tytuł, autorów, wydawnictwo.
3. Sprawdź, czy wymienione powyżej szczegóły znajdują się w opisie oglądanego produktu.


Ile stron ma ta pozycja?
224: tyle stron liczy ta książka.
Jest wypełniona treścią edukacyjną udoskonaloną grafikami. Zawarto w niej znaczące, starannie dobrane materiały, które dostarczają wymaganą wiedzę z danego zakresu.


Do której klasy i na jakim poziomie nauki jest wymagany ten podręcznik?
Pozycja jest przeznaczona dla uczniów klas SP 7. Jeśli nie sugerujesz się listą podręczników od nauczyciela, to pamiętaj, aby dobrać podręcznik pasujący do poziomu edukacji, na którym obecnie znajduje się uczeń.

Do nauki, którego przedmiotu potrzebna jest ta publikacja?
Przedstawiony podręcznik dedykowany jest jednemu, specyficznemu obszarowi nauki, którym jest matematyka.


Informacje o wydającym opisywany podręcznik:
Wydawnictwa Szkolne i Pedagogiczne to jedno z najstarszych wydawnictw na terenie Polski, które zaczynało działalność w 1945 r. Od publikacji pierwszego podręcznika, wydano już ponad 25 tysięcy tytułów, z łącznym nakładem przekraczającym 2 mld książek. Aktualnie Wydawnictwa Szkolne i Pedagogiczne specjalizują się w tworzeniu materiałów edukacyjnych, takich jak poradniki, kursy, repetytoria i podręczniki, z udziałem uznanych naukowców, ekspertów i metodyków. Poza tradycyjnymi wydaniami posiada w asortymencie też platformę internetową WSiPnet z e-podręcznikami oraz Klub Nauczyciela.

Co powinien posiadać uczeń oprócz wymaganych podręczników?
Pamiętaj o zeszytach! Na stronach www szkół często można znaleźć informacje dotyczące dodatkowych zapotrzebowań a propos wyprawki dla poszczególnych klas. Na listach zazwyczaj znajdują się: przybory do pisania, mazaki, artykuły plastyczne i kreatywne. Plecak z motywem z ulubionej gry, piórnik z wizerunkiem ukochanego bohatera... W rok szkolny warto wejść z werwą i we własnym stylu! Dedykowane artykuły szkolne dostarczą radości, a nawet dodać pewności siebie. Odpowiednie artykuły kreatywne mogą zainspirować do pracy twórczej. Sprawdź kolekcje do szkoły, z którymi, w naszej opinii, warto rozpocząć rok szkolny.


Czy w razie pomyłki podczas zakupów mogę zwrócić lub wymienić podręcznik?
Oczywiście, że możesz zwrócić zakupiony podręcznik i zamówić ten, którego potrzebujesz. Więcej o tym, w jaki sposób można zwrócić produkt, dowiesz się tutaj.


Szczegóły - Matematyka. Zbiór zadań. Klasa 7. Szkoła podstawowa

Recenzje

Podziel się swoją opinią

Oceń produkt

Inni Klienci kupili również
Odkryj radość z ogrodnictwa >>