Matematyka wokół nas. Zeszyt ćwiczeń. Klasa 7. Szkoła podstawowa

Treść wielu zadań odnosi się do codziennego życia. Obejmuje takie tematy, jak: sport, internet, zakupy, elektronika czy rzeczywistość szkolna. Zagadnienia bliskie uczniom motywują ich do nauki matematyki. Uczniowie wiedzą, po co się jej uczą i jak zdobytą wiedzy wykorzystają w życiu. Zeszyt ćwiczeń...
19,98 * 25,08 zł
*cena detaliczna

Dodaj do schowka

najniższa cena z 30 dni: 7,92 zł

Opis

Treść wielu zadań odnosi się do codziennego życia. Obejmuje takie tematy, jak: sport, internet, zakupy, elektronika czy rzeczywistość szkolna. Zagadnienia bliskie uczniom motywują ich do nauki matematyki. Uczniowie wiedzą, po co się jej uczą i jak zdobytą wiedzy wykorzystają w życiu.

Zeszyt ćwiczeń sprawdzi się podczas pracy zarówno na lekcji, jak i w domu jako forma pracy domowej. Pod każdym zadaniem znajduje się miejsce na zapisanie pełnego rozwiązania.

Na zakończenie każdego działu jest umieszczony zestaw zadań W stronę egzaminu ósmoklasisty na wzór arkusza egzaminacyjnego, który ma na celu oswojenie uczniów z formą arkusza egzaminacyjnego i rozpoczęcie systematycznego treningu przed egzaminem. Dzięki temu uczeń już od klasy 7 może ćwiczyć i doskonalić umiejętności na rzeczywistych zadaniach egzaminacyjnych.

Zadania w zeszycie ćwiczeń zostały podzielone na 9 działów tematycznych:
I. Ułamki zwykłe i dziesiętne
II. Procenty
III. Figury płaskie
IV. Liczby wymierne
V. Rachunek algebraiczny
VI. Równania
VII. Twierdzenie Pitagorasa
VIII. Graniastosłupy
IX. Elementy statystyki opisowej

FAQ

Sprawdź sekcję pytania i odpowiedzi

Kto jest autorem "Matematyka wokół nas. Zeszyt ćwiczeń. Klasa 7. Szkoła podstawowa"?
Autorami podręcznika są Anna Drążek, Ewa Duvnjak, Ewa Kokiernak-Jurkiewicz.
Są autorami zaledwie kilku podręczników szkolnych, jednak są one wartościowe. Autorzy podręczników szkolnych mają wyższe stopnie naukowe w dziedzinie, na temat której piszą. Niektórzy autorzy tworzą tylko jeden do dwóch podręczników szkolnych, skupiając się bardziej na eksploracji dziedziny nauczania. Wynikać to może z czerpanej radości z pisania. Nie u każdego zdarza się, że łączenie doświadczenia i wiedzy, z ich przekazywaniem dalej idą w parze.

Jakie wydawnictwo opracowało tę książkę?
"Matematyka wokół nas. Zeszyt ćwiczeń. Klasa 7. Szkoła podstawowa" wydało Wydawnictwo WSiP.


Jak się upewnić, czy to ten podręcznik muszę kupić?
Zweryfikuj wykaz książek w Twojej szkole w aktualnym roku szkolnym. Zwróć szczególną uwagę na tytuł, autora/autorów oraz wydawnictwo. Miej na uwadze, że każda jednostka nauczania może mieć inne wymagania dotyczące wykazu podręczników. Z tego powodu warto jest uzyskać informacje bezpośrednio od nauczycieli bądź z wykazu podręczników szkolnych udostępnionych przez szkołę.


Informacje o wydającym opisywany podręcznik szkolny:
Od 1945 r., Wydawnictwa Szkolne i Pedagogiczne (WSiP) oferują najwyższej jakości materiały edukacyjne dla uczniów i nauczycieli w całej Polsce. Wydając 25 tysięcy tytułów z całkowitym nakładem ponad 2 miliardy egzemplarzy, Wydawnictwa Szkolne i Pedagogiczne są jednym z najbardziej rozpoznawalnych wydawnictw w kraju. Wydawnictwo specjalizuje się w produkcji wielu typów materiałów, takich jak podręczniki, poradniki, kursy i repetytoria. Wydawnictwa Szkolne i Pedagogiczne rozwijają też innowacyjne platformy edukacyjne, jak WSiPnet, oferujące elektroniczne podręczniki, jak również prowadzi Klub Nauczyciela.

Ile stron ma ta pozycja?
128 to długość tytułu Matematyka wokół nas. Zeszyt ćwiczeń. Klasa 7. Szkoła podstawowa.
Jest wypełniony treścią edukacyjną uwydatnioną graficznie. Zawarto w nim liczne, starannie dobrane informacje, które dostarczają wymaganą wiedzę z danego przedmiotu.


Do jakiej serii podręczników należy "Matematyka wokół nas. Zeszyt ćwiczeń. Klasa 7. Szkoła podstawowa"?
Tytuł ten jest częścią serii Matematyka wokół nas.
Podobnie jak pozostałe składniki z tego cyklu, podręcznik został stworzony celem zapewnienia uczniom spójnych materiałów edukacyjnych, których uważna lektura wspomoże rozwój wiedzy i umiejętności w sposób uporządkowany, a także logiczny.


W co, poza podręcznikami, warto zaopatrzyć ucznia?
Nie zapomnij o zeszytach! Plus na stronach www szkół zazwyczaj można znaleźć informacje dotyczące dodatkowych wymagań a propos wyprawki dla poszczególnych klas. Na listach zazwyczaj znajdują się: przybory do pisania, przybory do rysowania, artykuły plastyczne i kreatywne. Plecak z motywem z ulubionej gry, piórnik z wizerunkiem lubianego zwierzaka... W rok szkolny warto wejść pewnie i we własnym stylu. Dedykowane artykuły szkolne mogą dostarczyć radości, a nawet zwiększyć pewność siebie. Odpowiednie artykuły kreatywne mogą dostarczyć inspiracji do pracy twórczej. Sprawdź produkty do szkoły, z którymi, w naszej opinii, warto wejść w rok szkolny.


Czy mogę zwrócić lub wymienić kupiony podręcznik?
Zawsze możesz zwrócić podręcznik i zamówić ten, którego potrzebujesz. Więcej o tym, w jaki sposób można zwrócić produkt, przeczytasz na tej stronie.


Szczegóły - Matematyka wokół nas. Zeszyt ćwiczeń. Klasa 7. Szkoła podstawowa

Recenzje

Podziel się swoją opinią

Oceń produkt

Inni Klienci kupili również
Odkryj radość z ogrodnictwa >>