Miasto Zwycięstwa

Oto Miasto Zwycięstwa – dzieło nieograniczonej wyobraźni Salmana Rushdiego! Pełna rozmachu, poetycka, skrząca się dowcipem opowieść o kobiecie, która tchnieniem powołuje do życia baśniowe imperium i szepcząc do uszu jego mieszkańców, nadaje bieg historii. Tkając tę opowieść z wątków hinduskiej...
43,37 * 65,00 zł
*cena detaliczna

Dodaj do schowka

najniższa cena z 30 dni: 43,40 zł

Taniej nie kupisz! >>

Opis

Oto Miasto Zwycięstwa – dzieło nieograniczonej wyobraźni Salmana Rushdiego!

Pełna rozmachu, poetycka, skrząca się dowcipem opowieść o kobiecie, która tchnieniem powołuje do życia baśniowe imperium i szepcząc do uszu jego mieszkańców, nadaje bieg historii.

Tkając tę opowieść z wątków hinduskiej mitologii, dziejów królestw, państw i państewek, postaci bogiń i bogów, bohaterów z krwi i kości, Rushdie sięga po tak bliskie mu tematy poczucia przynależności, natury ludzkiej, relacji między państwem a religią i jej instytucjami, wielokulturowości, równości, a zwłaszcza pozycji i roli kobiety w patriarchalnym społeczeństwie.

Miasto Zwycięstwa to wspaniale opowiedziana saga o miłości, przygodzie i micie, która sama w sobie jest świadectwem potęgi opowieści.


Opinie o książce

Miasto Zwycięstwa to powieść bezmierna, głęboka i niebosiężna. Każda strona jest magiczna, każda strona olśniewa. Jak to bywa z ważnymi dziełami sztuki, nie przypomina żadnej innej powieści, którą mógłbym przywołać… Wielkie osiągnięcie jednego z naszych najwybitniejszych żyjących pisarzy.

MICHAEL CUNNINGHAM

Salman Rushdie w najbardziej wirtuozerskim wydaniu. Cudowna opowieść o średniowiecznych Indiach, która jest także, jak zawsze u tego autora, przypowieścią o triumfie życia – w całym jego radosnym, nieokiełznanym bogactwie – nad siłami fanatyzmu i ciemności.

HARI KUNZRU

Salman Rushdie stworzył przepiękny mit o tworzeniu mitów. Miasto Zwycięstwa składa hołd etycznej wyobraźni i nieprzemijalności opowiadania. Na jego stronicach znajdziecie podróżników, pazernych królów, zamieszkujących jaskinie mistyków, prorokinie zwiastujące zgubę, a w gorącym i elokwentnym sercu tej powieści – narratora, który przypomina nam, że śmierć może nam odebrać wiele, nigdy wszak nie pozbawi naszych słów mocy. Opowieść i gawędziarz są trwalsze niż wojny, przemoc, nawet samo życie.

COLLUM McCANN

Salman Rushdie jest geniuszem i marzyłabym, żeby codziennie przed snem czytał mi baśnie – albo rozdział swojej książki. Skala jego intelektu i wyobraźni jest jak liczba gugolpleks, sięga nieskończoności, a to jeszcze mało powiedziane. W Mieście Zwycięstwa Rushdie snuje opowieść, która prowadzi nas z powrotem do kluczowych pytań – co to znaczy być człowiekiem, co znaczy być autentycznym, co znaczy kochać i rozpaczać.

A.M. HOMES

Nikt, naprawdę nikt nie potrafi ożywić całego świata z taką mocą i mądrością, z takim humorem i polotem jak Salman Rushdie. W panteonie jego powieści Miasto Zwycięstwa wybija się jako wyjątkowe osiągnięcie wyobraźni. Opiera się kategoryzacji, ale sprzyja czytelniczej przyjemności.

GARY SHTEYNGART

Miasto Zwycięstwa to pojemna i wartka opowieść, w której pisanie o przeszłości to także sposób, by spojrzeć prosto w oczy teraźniejszości i pokazać, że natura ludzka od stuleci się nie zmienia. W dowcipie i poetyckości swojej prozy Rushdie pokazuje nam nie tylko świat, który stworzyliśmy, lecz – co ważniejsze – ten, który możemy stworzyć na nowo.

NATASHA TRETHEWEY


O autorze

Salman Rushdie urodził się w 1947 roku w Indiach. Od czternastego roku życia mieszkał w Wielkiej Brytanii, w roku 2000 przeprowadził się do Stanów Zjednoczonych. Jest absolwentem Cambridge. Zadebiutował w 1974 roku powieścią Grimus. Międzynarodową sławę przyniosły mu dopiero opublikowane w 1981 roku Dzieci północy, które zdobyły Nagrodę Bookera, a następnie w roku 1993 Bookera Bookerów i w roku 2008 Best of the Booker. Rushdie jest także laureatem wielu innych nagród literackich. W 1988 roku ukazały się Szatańskie wersety – jego najsłynniejsza powieść. Pisarz dwukrotnie gościł w Polsce – w roku 2006 i 2017. Królowa Elżbieta II nadała mu w 2007 roku szlachectwo.

12 sierpnia 2022 Salman Rushdie tuż przed wykładem, który miał wygłosić w Chautauqua Institution i który zamierzał poświęcić wolności słowa oraz Stanom Zjednoczonym jako bezpiecznemu schronieniu dla pisarzy przebywających na wygnaniu, został zaatakowany przez nożownika. W wyniku zamachu stracił wzrok w jednym oku i czucie w jednej ręce.

Dom Wydawniczy REBIS jest polskim wydawcą dzieł Salmana Rushdiego - zarówno powieści, opowiadań, jak i esejów

Szczegóły - Miasto Zwycięstwa

 • Tytuł: Miasto Zwycięstwa
 • Autor: Salman Rushdie
 • Wydawnictwo Rebis
 • Seria Mistrzowie Literatury
 • Oprawa: Twarda
 • Rok wydania: 2023
 • Ilość stron: 336
 • Format: 15.0 x 22.5 cm
 • Stan: nowy, pełnowartościowy produkt
 • Model: 9788383380261
 • Język: polski
 • Oryginalny tytuł: Victory City
 • Tłumacz: Jerzy Kozłowski
 • Nr wydania: 1
 • ISBN: 9788383380261
 • EAN: 9788383380261
 • Wymiary: 15.0 x 22.5 cm

Recenzje

Podziel się swoją opinią

Oceń produkt

Inni Klienci kupili również