Nóż

41,26
Opis

Opowieść o bliskim spotkaniu ze śmiercią i wielkiej afirmacji życia.

Rozważania po próbie zabójstwa.

12 sierpnia 2022 roku – dziesięć lat po publikacji autobiografii Salmana Rushdiego zatytułowanej Joseph Anton – życie dopisało dramatyczny epilog do tamtej książki.

Na scenę amfiteatru w Chautauqua w stanie Nowy Jork w trakcie spotkania z autorem, który miał mówić m.in. o wolności słowa, wtargnął młody Amerykanin i zadał wybitnemu pisarzowi kilkanaście ciosów nożem. Dlaczego to zrobił? Czy motywem była fatwa z 1989 roku?

Rushdie z brutalną szczerością wraca w Nożu do wydarzeń tamtego dnia, a także do długiej rekonwalescencji, w której wspierali go żona Eliza, rodzina, armia lekarzy i fizjoterapeutów oraz czytelnicza społeczność z całego świata. W swych refleksjach na temat życia, miłości, sztuki, znajdowania w sobie siły, by się podnieść po stracie, w głęboko poruszający sposób przypomina nam, jak wielką moc ma słowo i że literatura potrafi znaleźć sens w tym, co niewyobrażalne.

Szczegóły - Nóż

  • Tytuł: Nóż
  • Autor: Salman Rushdie
  • Wydawnictwo Rebis
  • Seria Mistrzowie Literatury
  • Oprawa: Twarda
  • Rok wydania: 2024
  • Ilość stron: 292
  • Stan: nowy, pełnowartościowy produkt
  • Model: 9788383382098
  • Język: polski
  • Oryginalny tytuł: Knife
  • Tłumacz: Kozłowski Jerzy
  • Nr wydania: 1
  • ISBN: 9788383382098
  • EAN: 9788383382098
  • Wymiary: 14.5x20.5 cm

Dane producenta

Dom Wydawniczy REBIS Sp. z o.o., Żmigrodzka 41/49, 60-171 Poznań, Polska, rebis@rebis.com.pl, tel. 61 867 81 40

Recenzje

Podziel się swoją opinią

Oceń produkt

O Autorze

Popularne tematy