Tradycyjne metody farbowania włosów przy użyciu mieszanek ziołowych zdobywają coraz większe uznanie. Koloryzacja włosów farbami ziołowymi jest idealnym rozwiązaniem dla osób nadwrażliwych na alergeny chemiczne, cierpiących na zagrażające życiu choroby, kobiet w ciąży, siwowłosych oraz wszystkich tych, którzy dbają o środowisko. Poznaj inne zalety naturalnego farbowania włosów.

Zalety farb ziołowych

1. Pigmenty zawarte w farbach ziołowych nie niszczą osłonki włosa. Zanjdujący się w nich barwnik przenika do kory włosowej, gdzie łączy się z naturalnym pigmentem oraz włóknami keratynowymi.

2. W połączeniu z naturalnym kolorem włosów farby ziołowe pomogą ci stworzyć niepowtarzalny odcień. W efekcie współpracy pigmentów roślinnych z naturalnym pigmentem włosów uzyskujemy unikatowy efekt kolorystyczny, który w dużej mierze zależy od rodzaju włosów, ich koloru wyjściowego oraz stopnia siwizny. Ponieważ podczas koloryzacji siwych włosów preparatami ziołowymi dochodzi do niepowtarzalnych reakcji, stosowanie farb roślinnych sprzyja eksperymentowaniu z kolorami.

3. Stosowanie farb ziołowych pozwala na subtelną zmianę koloru. Preparaty roślinne nie zmieniają radykalnie koloru ani wyjściowego odcienia włosów, lecz pokrywają subtelnie jaśniejsze lub siwe pasma, by lekko zmienić ich odcień. Podstawowym działaniem jest rozjaśnienie i uatrakcyjnienie naturalnego koloru włosów. Dzięki nim uzyskujemy piekne kolory truskawki, marchewki, czerwieni, brązu, czerwonego brązu i czerni! Nie sprawią one na pewno, że młodsze włosy uzyskają jasny, intensywny odcień.

4. Farby ziołowe wymagają dłuższego trzymania na włosach niż farby chemiczne. Aby osiągnąć optymalny efekt kolorystyczny, preparaty ziołowe należy trzymać na włosach przez co najmniej 1 godzinę. Można spróbować skrócić lub wydłużyć ten czas, aby uzyskać pożądany odcień i głębię koloru. Po nałożeniu preparatu należy założyć na włosy plastikowy czepek lub owinąć je folią i ręcznikiem, aby w czasie oczekiwania na wchłonięcie się farby mżna było zająć się innymi sprawami.

5. Farby ziołowe nie wymagają tak częstych aplikacji jak preparaty chemiczne. Pigmenty farb ziołowych przynoszą o wiele trwalszy efekt, niż mogłabyś się spodziewać. Zanim kolor się zmyje, upływa średnio od 4 do 6 tygodni, w zależności od szybkości wzrostu włosa i różnicy w barwie pomiędzy pofarbowanymi włosami a odrostami (niektórym kobietom udaje się przedłużyć przerwy między farbowaniami do 8, a nawet 9 tygodni).

6. Naturalne farby ziołowe możemy stosować praktycznie tak często, jak chcemy. Składają się one w 100% ze sproszkowanych ziół, więc są w pełni bezpieczne, a zatem można stosować je z dowolną częstotliwością. Ziołowe mieszanki koloryzujące o konsystencji błotnistej papki możesz nakładać na włosy nawet codziennie, aż do uzyskania oczekiwanego efektu. Nie ma też żadnego ograniczenia co do czasu pozostawiania farby na włosach. Rdzenni mieszkańcy terenów, na których rosną konkretne zioła, nakładają na włosy sporządzone z nich mieszanki na całą noc, aby uzyskać głęboki kolor i długotrwały efekt.