naturalne farby ziołowe do włosów

Tradycyjne, naturalne sposoby farbowania włosów zdobywają coraz większe uznanie. Koloryzacja domowymi metodami przy użyciu ziołowych farb do włosów jest idealnym rozwiązaniem dla osób nadwrażliwych na alergeny chemiczne, cierpiących na różnorakie choroby, kobiet w ciąży, siwowłosych oraz wszystkich tych, którzy chcą dbać o środowisko.

Poznajmy dokładniej zalety naturalnej koloryzacji i omówmy ją od strony praktycznej.

Zalety ziołowych farb do włosów

  1. Pigmenty zawarte w farbach ziołowych nie niszczą osłonki włosa. Zanjdujący się w nich barwnik przenika do kory włosowej, gdzie łączy się z naturalnym pigmentem oraz włóknami keratynowymi, zachowując wszystko w dobrej kondycji.
  2. W połączeniu z naturalnym kolorem włosów, farby ziołowe pomogą Ci stworzyć niepowtarzalny odcień. W efekcie współpracy pigmentów roślinnych z naturalnym pigmentem włosów uzyskujemy unikatowy efekt kolorystyczny, który w dużej mierze zależy od rodzaju włosów, ich koloru wyjściowego oraz stopnia siwizny. Podczas koloryzacji siwej czupryny preparatami ziołowymi dochodzi do niepowtarzalnych reakcji, stosowanie naturalnej koloryzacji farbami roślinnymi sprzyja bezpiecznemu eksperymentowaniu z kolorami. To bezpieczny, naturalny sposób na rozjaśnianie lub przyciemnianie włosów.
  3. Stosowanie farb ziołowych pozwala na subtelną zmianę koloru. Preparaty roślinne nie zmieniają radykalnie barwy ani wyjściowego odcienia włosów, lecz pokrywają subtelnie jaśniejsze lub siwe pasma, by lekko zmienić ich odcień. Podstawowym działaniem jest rozjaśnienie (lub przyciemnienie) i uatrakcyjnienie naturalnego koloru włosów. Dzięki nim uzyskujemy piękne odcienie truskawki, marchewki, czerwieni, brązu, czerwonego brązu czy czerni! Nie sprawią one na pewno, że młodsze włosy uzyskają jasny, intensywny odcień.

Jak stosować naturalne farby do włosów?

Ile czasu trzymać na włosach?

Farby ziołowe wymagają dłuższego trzymania na włosach niż farby chemiczne. Aby osiągnąć optymalny efekt kolorystyczny, preparaty ziołowe należy trzymać na włosach przez co najmniej 1 godzinę. Można spróbować skrócić lub wydłużyć ten czas, aby uzyskać pożądany odcień i głębię koloru.

Po nałożeniu preparatu należy założyć na włosy plastikowy czepek lub owinąć je folią i ręcznikiem, aby w czasie oczekiwania na wchłonięcie się farby mżna było zająć się innymi sprawami.

Jak długo utrzymuje się kolor?

Farby ziołowe nie wymagają tak częstych aplikacji, jak preparaty chemiczne. Pigmenty farb ziołowych przynoszą o wiele trwalszy efekt, niż można by się spodziewać. Zanim kolor się zmyje, upływa średnio od 4 do 6 tygodni (w zależności od szybkości wzrostu i różnicy w barwie odrostów - niektórym kobietom udaje się przedłużyć przerwy między farbowaniami do 8, a nawet 9 tygodni).

Jak często stosować naturalną koloryzację, aby było to bezpieczne?

Naturalne farby ziołowe możemy stosować praktycznie tak często, jak chcemy. Składają się one w 100% ze sproszkowanych ziół, więc są w pełni bezpieczne i można stosować je z dowolną częstotliwością. Ziołowe mieszanki koloryzujące o konsystencji błotnistej papki możesz nakładać na włosy nawet codziennie, aż do uzyskania oczekiwanego efektu.

Nie ma też żadnego ograniczenia co do czasu pozostawiania farby na włosach. Rdzenni mieszkańcy terenów, na których rosną koloryzujące zioła, nakładają na włosy sporządzone z nich mieszanki na całą noc, aby uzyskać głęboki kolor i długotrwały efekt.


Zobacz także: