Nowy sąsiad. Już czytam. Montessori

Malwinie jest przykro, gdy dowiaduje się, że Iza - jej sąsiadka i najlepsza przyjaciółka, wyprowadza się z rodziną do innego kraju. Dziewczynka obawia się, że straci kontakt z Izą. Nowym sąsiadem Malwiny zostaje Daniel. Pewnego dnia Malwina spotyka samotnego Daniela na placu zabaw. Dziewczynka...
9,26 * 14,99 zł
*cena detaliczna

Dodaj do schowka

najniższa cena z 30 dni: 9,21 zł

Opis

Malwinie jest przykro, gdy dowiaduje się, że Iza - jej sąsiadka i najlepsza przyjaciółka, wyprowadza się z rodziną do innego kraju. Dziewczynka obawia się, że straci kontakt z Izą. Nowym sąsiadem Malwiny zostaje Daniel. Pewnego dnia Malwina spotyka samotnego Daniela na placu zabaw. Dziewczynka postanawia podejść do chłopca. Dzieci się zaprzyjaźniają. Malwina uświadamia sobie, że nie tylko jej i Izie jest smutno, Danielowi również jest ciężko po przeprowadzce w nowe miejsce.

Kolejna odsłona znanej i lubianej serii do pierwszego czytania "Już czytam". Książki opracowane zgodnie z metodą Montessori, napisane przez doświadczoną pedagog - Katarzynę Wierzbicką. Treść dobrana w taki sposób, aby uwrażliwić dziecko na zmiany zachodzące w świecie, zwrócić uwagę na naturę i bliskość relacji. Seria pomoże wzbogacić wiedzę oraz doskonalić umiejętności społeczne. Na końcu każdej książki znajdują się pytania do tekstu.

Katarzyna Wierzbicka to autor książki "Nowy sąsiad. Już czytam. Montessori".

Książeczka pt. "Nowy sąsiad. Już czytam. Montessori" została umieszczona w sekcji "Bajki wiersze i opowiadania". Idealnie sprawdza się do czytania o każdej porze dnia, również przed snem. Pozytywne historyjki z morałem dają dziecku świetną rozrywkę oraz tłumaczą świat. Zbudowanie kolekcji krótkich opowieści to doskonały sposób na to, aby kilkuletnie dziecko utrzymało uwagę. Przenieś się wraz z dzieckiem do krainy fantazji, gdzie spotkacie sympatyczne postacie i przeżyjecie niezapomniane przygody.

Książeczki dla dzieci w wieku 6-8 lat są niezwykle przydatnym narzędziem wspierającym intensywny rozwój malucha w tym okresie.

Czytanie książeczek ma liczne zalety i wspomaga rozwój dzieci na różnych płaszczyznach:

  • Pozytywnie wpływa na rozwój intelektualny dziecka. Wspomaga umiejętność łączenia faktów i rozwiązywania problemów w prawdziwym życiu.
  • Dzięki lekturze rozwija się u nich ciekawość świata. Ta książeczka z pewnością skłoni malucha do zadawania licznych pytań.
  • Obrazy uzupełniające treść pomogą im szerzej poznać historię i ją zrozumieć. Są również fantastycznym narzędziem rozwoju kreatywności dzieci.
  • Czytanie razem z maluchem daje mu dobrą okazję do ćwiczenia i rozwijania zdolności mówienia. Rozmawianie z dorosłym na temat treści korzystnie wpływa na rozwój.
  • Czytanie to doskonała rozrywka dla dziecka i dorosłego! Przeznaczając szkrabowi czas, budujesz z nim relację.

Opowieść jest w miękkiej okładce. Poręczne i lekkie wydanie sprawia, że wychodząc z domu na wycieczkę, łatwo ją wrzucić do torby dziecka.

Jeśli po ukończeniu książeczki, dziecko będzie chciało poznać ciąg dalszy losów bohaterów tego cyklu, nie czekaj i sprawdź także inne książki z serii "Już czytam Montessori".

Jest to krótka produkcja - ma 32 stron. Dzieci w wieku przedszkolnym zazwyczaj preferują krótsze, ilustrowane książeczki. Mogą czytać przez parę minut na raz, z przerwami na rozmowę o ilustracjach lub zadawanie pytań. Każde dziecko jest inne i ich tempo czytania może być różne. Niektóre dzieci mogą mieć problem z dłuższym skupieniem uwagi, podczas gdy inne mogą pochłaniać książkę przez długi czas.

Publikacja "Nowy sąsiad. Już czytam. Montessori" została udostępniona przez Wydawnictwo Zielona Sowa. Jeśli ta książeczka przyciągnie uwagę szkraba, to wybierz także pozostałe pozycje tego wydawcy.

Dysponujesz skromnym budżetem? Ta książeczka to niedrogi wybór.