Ortograffiti. Czytanie ze zrozumieniem (rz-ż, u-ó)

Czytanie ze zrozumieniem to dwa zeszyty z serii ORTOGRAFFITI, które są przeznaczone dla młodzieży z dysleksją w wieku 13–18 lat. Ortograffiti. Czytanie ze zrozumieniem (ch i h, ą i ę, ji i ii) opiera się na materiale wyrazowym skoncentrowanym wokół pisowni ch i h, rz i ż, ji i ii, zaś Ortograffiti....
35,88 * 41,08 zł
*cena detaliczna

Dodaj do schowka

najniższa cena z 30 dni: 35,38 zł

Opis

Czytanie ze zrozumieniem to dwa zeszyty z serii ORTOGRAFFITI, które są przeznaczone dla młodzieży z dysleksją w wieku 13–18 lat. Ortograffiti. Czytanie ze zrozumieniem (ch i h, ą i ę, ji i ii) opiera się na materiale wyrazowym skoncentrowanym wokół pisowni ch i h, rz i ż, ji i ii, zaś Ortograffiti. Czytanie ze zrozumieniem (rz i ż, u i ó) wykorzystuje wyrazy z rz i ż oraz u i ó. Obie publikacje zawierają ćwiczenia rozwijające umiejętność czytania, kształcą rozumienie czytanego tekstu oraz doskonalą funkcje słuchowo-językowe (percepcję słuchową). Umiejętność czytania ze zrozumieniem jest kluczową kompetencją wymaganą podczas wszystkich egzaminów.

Każdą z jednostek rozpoczyna zabawny tekst – napisany przez znaną polską pisarkę książek dla dzieci i młodzieży Roksanę Jędrzejewską-Wróbel – w którym zgromadzono jak najwięcej wyrazów ilustrujących daną zasadę ortograficzną.

Po każdym tekście następuje pięć ćwiczeń oznaczonych odpowiednim piktogramem, pomagających uczniowi lepiej zrozumieć tekst według czterech poziomów rozumienia:

  • na poziomie dosłownym uczeń odnajduje i wydobywa to, co jest w tekście;  
  • na poziomie interpretacyjnym – zauważa związki przyczynowo-skutkowe wynikające z tekstu, ale nie wskazane w nim bezpośrednio;
  • na poziomie krytycznym – odnosi się do własnych ocen i doświadczeń; 
  • na poziomie twórczym tekst staje się dla ucznia inspiracją do nowego działania.

Wielce pomocne dla wszystkich uczniów mających trudności w czytaniu i pisaniu są ćwiczenia słuchowe. W zestawach ćwiczeń słuchowych znalazły się takie, które wszechstronnie doskonalą wrażliwość słuchową (uwaga słuchowa, zainteresowanie dźwiękami, rozróżnianie dźwięków, ich natężenia, wysokości, czasu trwania oraz ilości), słuch fonemowy, umiejętności fonologiczne oraz pamięć słuchową. 

Na końcu zeszytu zamieszczono cztery dyktanda bazujące na słownictwie z zakresu ćwiczonych trudności ortograficznych. Stanowią one doskonałą okazję do sprawdzenia stopnia opanowania tych trudności.

Przy każdym ćwiczeniu i dyktandzie umieszczono kod QR do nagrania, aby uczeń mógł je sprawnie odnaleźć i odtworzyć. Czytają profesjonalni aktorzy, wykwalifikowani do pracy z dziećmi i młodzieżą.

Szczegóły - Ortograffiti. Czytanie ze zrozumieniem (rz-ż, u-ó)

Recenzje

Podziel się swoją opinią

Oceń produkt

Inni Klienci kupili również
Odkryj radość z ogrodnictwa >>