Peru i Boliwia

Wizyta na wyspach Uros w spokojnej zatoce Puno to nie lada przeżycie. Jest ich ponad osiemdziesiąt, a istnieją dzięki ludowi Uro, który stworzył to nietypowe siedlisko. Materiał budowlany to trzcina totora, bardzo obficie porastająca przybrzeżne wody. Po zbudowaniu wyspy zakotwicza się ją w dnie,...
51,15 * 79,99 zł
*cena detaliczna

Dodaj do schowka

najniższa cena z 30 dni: 50,32 zł

Opis

Wizyta na wyspach Uros w spokojnej zatoce Puno to nie lada przeżycie. Jest ich ponad osiemdziesiąt, a istnieją dzięki ludowi Uro, który stworzył to nietypowe siedlisko. Materiał budowlany to trzcina totora, bardzo obficie porastająca przybrzeżne wody. Po zbudowaniu wyspy zakotwicza się ją w dnie, aby swobodnie nie dryfowała. Turyści odwiedzający to miejsce spacerują po uginającym się podłożu, pod którym rozciąga się 20-metrowa głębia jeziora Titicaca.

Marek Cesar Zakrzewski Fernandez

#MachuPicchu

Najpiękniejsze ruiny świata. W osłupienie wprawiają szeregi budowli z idealnie dopasowanych do siebie kamieni. Od 2007 roku na liście nowych siedmiu cudów świata.

#GeoglifywNazca

Największe powierzchniowo dzieło sztuki wykonane przez prekolumbijską cywilizację i najbardziej tajemnicze stanowisko archeologiczne na świecie.

#JezioroTiticaca

Najwyżej położone żeglowne jezioro na świecie o powierzchni 8372 km2 i długości 190 km. Inkowie, którzy dotarli tu w XV w., uważali Titicacę za miejsce święte.

#LaPaz

Stolica Boliwii ulokowała się w głębokim kotle między szczytami andyjskiego pasma Cordillera Real, a różnica w pionie między najwyżej a najniżej położonymi dzielnicami wynosi 1000 m.

W przewodniku:

  • KALEJDOSKOP: Wszystko, co chcielibyście wiedzieć o Peru i Boliwii, ale baliście się zapytać. Smaki kraju, kultura i sztuka, najlepsze pamiątki, słowniczek. I wiele, wiele więcej.
  • ZWIEDZANIE: Niezwykłe miejsca, które trzeba odwiedzić. Niezapomniane atrakcje, o których będziecie pamiętać latami. Pomocne polecenia i wskazówki lokalnych mieszkańców oraz autorów-podróżników Pascala.
  • WYCIECZKA: Wcześnie rano warto wyruszyć w kierunku rezerwatu Paracas. Atrakcję stanowi wycieczka statkiem w poszukiwaniu lwów morskich i pingwinów na wyspach Ballestas.
  • PRZYDATNE: Rozdział ważny przed wyjazdem, ale i w trakcie podróży. Najważniejsze informacje praktyczne (np. dojazd z lotniska do centrum, czas lokalny, pieniądze, dostęp do Internetu, numery alarmowe i kierunkowe, placówki dyplomatyczne). Najistotniejsze z tych informacji znajdziecie także na okładce rozkładanej mapy.

Szczegóły - Peru i Boliwia

Recenzje

Podziel się swoją opinią

Oceń produkt

Inni Klienci kupili również
Odkryj radość z ogrodnictwa >>