Piasek. Akademia Mądrego Dziecka. Przygody z nauką

Plaża czy piaskownica to prawdziwa kopalnia zabaw. Dzieci uwielbiają bawić się piaskiem, warto więc ten zapał wykorzystać, by twórczo poeksperymentować. Pomysły można zaczerpnąć z książki Piasek, kolejnej części serii Przygody z nauką. Lepiąc zamki, przesypując ziarenka czy robiąc błoto, dzieci...
15,61 * 23,00 zł
*cena detaliczna

Dodaj do schowka

najniższa cena z 30 dni: 14,10 zł

Opis

Plaża czy piaskownica to prawdziwa kopalnia zabaw. Dzieci uwielbiają bawić się piaskiem, warto więc ten zapał wykorzystać, by twórczo poeksperymentować. Pomysły można zaczerpnąć z książki Piasek, kolejnej części serii Przygody z nauką. Lepiąc zamki, przesypując ziarenka czy robiąc błoto, dzieci odkrywają podstawowe prawa nauki i dowiadują się ciekawych rzeczy, m.in. jak zrobić udaną babkę i krater; zmierzyć czas za pomocą piasku i sprawić, by ziarenka podskakiwały.

Przygody z nauką to seria nowoczesnych książeczek stworzonych w duchu STEAM zachęcających do samodzielnego eksperymentowania i wyciągania wniosków. Jej bohaterami są dzieci, angażujące czytelników do zabawy, treści stworzone i konsultowane przez ekspertów.

Każda książeczka zawiera 10 prostych, ciekawych, dostosowanych do wieku doświadczeń z użyciem powszechnych składników.

Ccile Jugla, Jack Guichard, Katarzyna Grzyb, Laurent Simon jest autorem historii "Piasek. Akademia Mądrego Dziecka. Przygody z nauką".

Tytuł oryginalny omawianej książki to La sciense est dans le sable.

Dzieci bywają bardzo ciekawe otaczającego je środowiska. Poszerzaj wiedzę przedszkolaka wręczając mu publikacje z kategorii "Poznawanie świata", przykładowo prezentowany tytuł "Piasek. Akademia Mądrego Dziecka. Przygody z nauką", to brama do nieograniczonych możliwości odkrywania i eksplorowania otaczającego nas świata. Patrz, jak maluch coraz szerzej otwiera oczy ze zdumienia.

Czytanie książeczek ma liczne zalety i wspiera rozwój dzieci w różnych aspektach:

  • Kontakt z książką działa korzystnie na rozwój intelektualny dziecka. Poprawia umiejętność rozwiązywania problemów i logicznego myślenia.
  • Poprzez lekturę rozbudza się u nich ciekawość świata. Ta książka z całą pewnością zmotywuje go do zadawania wielu pytań.
  • Kontakt dzieci z wielobarwnymi obrazkami pomaga kształcić w nich wrażliwość na sztukę i wspomaga rozwój kreatywności dziecka.
  • Czytanie razem z przedszkolakiem daje mu świetną okazję do ćwiczenia i rozwijania zdolności mówienia. Rozmawianie z rodzicem na temat bohaterów korzystnie wpływa na rozwój.
  • To wspaniała rozrywka dla dziecka i opiekuna! Przeznaczając maluchowi czas, budujesz z nim więź.

 

Książka ma twardą okładkę, która zapewnia jej dużo lepszą ochronę przed zagięciami, co sprawia, że dużo trudniej będzie ją zniszczyć.

Jeśli po ukończeniu książeczki, dziecko będzie miało ochotę na więcej losów bohaterów tej serii, nie wahaj się - kup też kolejne książki z cyklu "Akademia Mądrego Dziecka. Przygody z nauką".

Jest to bardzo krótka książka - jej długość: 32 stron. Dzieci w wieku przedszkolnym zazwyczaj preferują krótsze, ilustrowane książeczki. Mogą czytać przez kilka minut na raz, z przerwami na rozmowę o ilustracjach lub zadawanie pytań. Każde dziecko jest inne i ich szybkość czytania jest różna. Niektóre dzieci mogą mieć problem z dłuższym skupieniem uwagi, podczas gdy inne mogą pochłaniać lekutrę przez długi czas.

"Piasek. Akademia Mądrego Dziecka. Przygody z nauką" opublikowało Wydawnictwo Harperkids. Jeśli ta książeczka spodoba się szkrabowi, to zobacz również pozostałe publikacje od tego wydawcy.

Szczegóły - Piasek. Akademia Mądrego Dziecka. Przygody z nauką

Recenzje

Podziel się swoją opinią

Oceń produkt

Inni Klienci kupili również
Odkryj radość z ogrodnictwa >>