Spinacz. Akademia Mądrego Dziecka. Przygody z nauką

Jak połączyć dwa spinacze bez dotykania? Dlaczego magnes przyciąga stal? Czym jest rdza? Jak działa katapulta? Czemu metal przykleja się do lodu? Oto wspaniała książeczka dla starszaków i uczniów pierwszych klas szkoły podstawowej, pełna pomysłów na fascynujące zabawy, dzięki którym dzieci będą...
16,56 * 23,00 zł
*cena detaliczna

Dodaj do schowka

najniższa cena z 30 dni: 8,97 zł

Opis

Jak połączyć dwa spinacze bez dotykania? Dlaczego magnes przyciąga stal? Czym jest rdza? Jak działa katapulta? Czemu metal przykleja się do lodu?

Oto wspaniała książeczka dla starszaków i uczniów pierwszych klas szkoły podstawowej, pełna pomysłów na fascynujące zabawy, dzięki którym dzieci będą samodzielnie dokonywać naukowych odkryć. Zamiast skomplikowanych wyjaśnień, autorzy proponują małym odkrywcom serię dziesięciu eksperymentów ze spinaczami i łatwo dostępnymi przedmiotami codziennego użytku. Przystępna forma, prosty, zrozumiały język i zabawne ilustracje rozbudzą w dzieciach ciekawość i miłość do nauki.

Podczas robienia eksperymentów z książki „Spinacz. Akademia mądrego dziecka. Przygody z nauką” dziecko:

  • nauczy się, czym jest napięcie powierzchniowe, które utrzymuje spinacze na powierzchni wody;
  • zrozumie, na czym polega zjawisko przekazywania energii, robiąc wahadło;
  • odkryje, jaka jest granica wytrzymałości stali, rozciągając drut;
  • a także nauczy się tworzyć magnes, wahadło i katapultę, wyhoduje rdzę, zapali spinaczem żarówkę!

Wszystkie fascynujące eksperymenty dzieci powinny przeprowadzać pod opieką osoby dorosłej.

Bohaterami książek są dzieci, z którymi mogą utożsamiać się mali czytelnicy, a autorzy to eksperci specjalizujący się w popularyzowaniu nauki. Zabawne ilustracje, które pomogą w zapamiętaniu wiadomości, to ważny atut serii Przygody z nauką.

Za treścią tytułu "Spinacz. Akademia Mądrego Dziecka. Przygody z nauką" stoi Ccile Jugla, Jack Guichard, Laurent Simon, Katarzyna Grzyb.

Tytuł oryginalny oferowanej publikacji: La Science est dans le trombone.

Wspieraj poznawanie świata przez przedszkolaka za pomocą atrakcyjnych książek poruszających interesujące tematy. "Spinacz. Akademia Mądrego Dziecka. Przygody z nauką" to idealny prezent dla ciekawskiego malucha. Książeczka inspiruje do zadawania pytań, poszukiwania odpowiedzi i zgłębiania tajemnic świata.

Książeczki dla dzieci w wieku 4-7 lat są bardzo przydatnym narzędziem wspierającym intensywny rozwój malucha w tym czasie.

Czytanie książeczek ma liczne zalety i ułatwia rozwój dzieci na różnych płaszczyznach:

  • Kontakt z książkami działa korzystnie na rozwój intelektualny malucha. Rozwija umiejętność rozwiązywania problemów i logicznego myślenia.
  • Rozbudza w nich zainteresowanie światem.
  • Ilustracje uzupełniające treść pomagają szerzej poznać historię i lepiej ją zrozumieć. Są również świetnym narzędziem wspomagania rozwoju kreatywności u dzieci.
  • Czytanie jest również nieocenionym sposobem rozwijania umiejętności mówienia i umiejętności opowiadania.
  • To wspaniała zabawa dla dziecka i opiekuna. Przeznaczając maluchowi czas, budujesz z nim relację.

 

Opowieść wydano w twardej okładce. Dzięki dobrej jakości wykonaniu książka znacznie dłużej zachowa estetyczny wygląd i będzie odporna na zniszczenia.

Jeśli po lekturze całej książeczki, dziecko będzie miało ochotę na więcej przygód bohaterów tej serii, nie zastanawiaj się - sprawdź również kolejne bajki z serii "Akademia Mądrego Dziecka. Przygody z nauką".

Jest to bardzo krótka publikacja - ma 32 stron. Dzieci w wieku przedszkolnym zazwyczaj preferują niedługie, ilustrowane książki. Mogą czytać przez kilka minut na raz, z przerwami na rozmowę o ilustracjach lub zadawanie pytań. Każde dziecko jest inne i ich tempo czytania może się różnić. Niektóre dzieci mogą mieć problem z dłuższym skupieniem uwagi, podczas gdy inne mogą pochłaniać lekutrę przez długi czas.

Publikacja Spinacz. Akademia Mądrego Dziecka. Przygody z nauką została udostępniona przez Wydawnictwo Harperkids. Jeśli ta książeczka spodoba się maluchowi, to sprawdź również pozostałe publikacje od tego wydawcy.

Szczegóły - Spinacz. Akademia Mądrego Dziecka. Przygody z nauką

Recenzje

Podziel się swoją opinią

Oceń produkt

Inni Klienci kupili również
Odkryj radość z ogrodnictwa >>