Pion i poziom

Pomysłowa książka obrazkowa rozwijająca wyobraźnię przestrzenną. Jeśli chcesz być w pionie, wstań. Jeśli chcesz być w poziomie, połóż się. Jeśli chcesz być w dobrym humorze, przeczytaj tę książkę. Niektóre rzeczy są pionowe. Inne – poziome. Ale większość czasem bywa pionowa, a czasem pozioma. Nawet...
20,37 * 29,90 zł
*cena detaliczna

Dodaj do schowka

najniższa cena z 30 dni: 19,44 zł

Opis

Pomysłowa książka obrazkowa rozwijająca wyobraźnię przestrzenną.

Jeśli chcesz być w pionie, wstań.

Jeśli chcesz być w poziomie, połóż się.

Jeśli chcesz być w dobrym humorze, przeczytaj tę książkę.

Niektóre rzeczy są pionowe. Inne – poziome. Ale większość czasem bywa pionowa, a czasem pozioma.
Nawet rzeka, rodzice czy pies. Nie wierzycie? Sięgnijcie po tę książkę. Czytajcie ją i oglądajcie w pionie i w poziomie, a przekonacie się, że cały nasz świat składa się z poziomów i pionów. Z wyjątkiem tych kilku rzeczy, które nigdy nie powinny być w pionie. Albo w poziomie.

Prosty, nośny pomysł, rozbrajający rysunkowy humor i dowcipna gra z orientacją przestrzenną tekstu i ilustracji złożyły się na inteligentną książkową zabawę na najmłodszych.

Wyróżnienie w międzynarodowym konkursie na projekt książki ilustrowanej dla dzieci Jasnowidze 2018/2019.

Sztybor Bartosz to autor historii "Pion i poziom".

Dzieci są bardzo ciekawe otaczającej je rzeczywistości. Poszerzaj wiedzę malucha proponując mu książki z grupy "Poznawanie świata", np. prezentowany tytuł "Pion i poziom", to brama do nieograniczonych możliwości odkrywania i eksplorowania otaczającego nas świata. Patrz, jak maluch coraz szerzej otwiera oczy ze zdumienia.

Łukasz Golędzinowski podpisuje się pod wizualną zawartością tytułu Pion i poziom.

Czytanie książeczek ma liczne zalety i wspomaga rozwój dzieci na różnych płaszczyznach:

  • Wspiera zdolność zrozumienia tekstu, co wpływa na rozwój intelektualny małego człowieka.
  • Poprzez lekturę rozbudza się w nich zainteresowanie światem. Ta książka z pewnością zmotywuje go do zadawania licznych pytań.
  • Kontakt dzieci z wielobarwnymi obrazkami pomaga kształcić w nich wrażliwość na sztukę i wspomaga rozwój kreatywności dziecka.
  • Ponadto lektura książek wspiera dzieci w kształceniu mówienia oraz opowiadania historii. Powtarzanie wyrazów ćwiczy aparat mowy i wzbogaca zakres słownictwa dzieci.
  • To super zabawa dla dziecka i dorosłego! Przeznaczając maluchowi czas, budujesz z nim więź.

Opowieść ma twardą oprawę, która zapewnia jej znacznie lepszą ochronę przed zagięciami, dzięki temu dużo ciężej będzie ją zniszczyć.

Jest to stosunkowo krótka książka - ma 28 stron. Dzieci w wieku przedszkolnym zazwyczaj preferują niedługie, ilustrowane książki. Mogą czytać przez parę minut na raz, z przerwami na rozmowę o ilustracjach lub zadawanie pytań. Każde dziecko jest inne i ich tempo czytania może być różne. Niektóre dzieci mogą mieć trudności z dłuższym skupieniem uwagi, podczas gdy inne mogą pochłaniać lekutrę przez długi czas.

"Pion i poziom" opublikowało Wydawnictwo Dwie Siostry. Jeśli ta książeczka przypadnie do gustu małemu człowiekowi, to sprawdź również pozostałe pozycje od tego wydawcy.