Kropka

„Postaw tu kropkę i zobaczymy, co się stanie” – powiedziała pewnego dnia nauczycielka do Waszti. Dziewczynka twierdzi, że nie potrafi rysować. Ale może umie się podpisać? Na pewno! Prosta historia o tym, dokąd nas doprowadzi pomysłowość i wyobraźnia. Bo przecież w każdym z nas może drzemać...
26,93 * 39,90 zł
*cena detaliczna

Dodaj do schowka

najniższa cena z 30 dni: 22,74 zł

Opis

„Postaw tu kropkę i zobaczymy, co się stanie” – powiedziała pewnego dnia nauczycielka do Waszti. Dziewczynka twierdzi, że nie potrafi rysować. Ale może umie się podpisać? Na pewno!

Prosta historia o tym, dokąd nas doprowadzi pomysłowość i wyobraźnia. Bo przecież w każdym z nas może drzemać wyjątkowy talent!

„Kropka” Petera H. Reynoldsa stała się inspiracją dla wielu nauczycieli, którzy zainaugurowali coroczne obchodzenie Międzynarodowego Dnia Kropki. To przypadające 15 września święto jest obchodzone już w ponad stu krajach, stając się okazją do twórczych działań w przedszkolach i szkołach.

Autorem tytułu "Kropka" jest Peter H. Reynolds.

Tytuł oryginalny oferowanej pozycji to The Dot.

"Kropka" to książka z grupy kreatywnych i rozwijających publikacji dla dzieci. Tego typu tytuły zachęcają maluchy do różnorodnych aktywności twórczych. Ponadto uczą nowych umiejętności, ćwiczą te już nabyte i pomagają odkrywać pasje. Rozwój i dobra zabawa w jednym!

Dzieci w wieku 8-11 lat rozwijają się w tym okresie wyjątkowo szybko. Zachodzące procesy warto wspierać m.in. za pomocą adekwatnych lektur.

5 zalet czytania książeczek z maluchami:

  • Wspomaga zdolność zrozumienia historii, co wpływa na rozwój intelektualny krasnala.
  • Poprzez lekturę rozbudza się u nich zainteresowanie światem. Ta książeczka z całą pewnością zmotywuje go do zadawania licznych pytań.
  • Kontakt dzieci z kolorowymi obrazkami kształci w nich wrażliwość na sztukę i wspomaga rozwój kreatywności dziecka.
  • Ponadto lektura książek wspiera przedszkolaków w kształceniu mówienia oraz opowiadania historii. Powtarzanie wyrazów ćwiczy aparat mowy i poszerza zakres słownictwa dziecka.
  • To wspaniała zabawa dla dziecka i dorosłego. Spędzając wartościowy czas ze szkrabem, budujesz z nim relację.

Książka ma twardą okładkę, która zapewnia jej dużo lepszą ochronę przed zagięciami, dzięki temu znacznie większym wyzwaniem będzie ją zniszczyć.

Jeśli po przeczytaniu książeczki, dziecko będzie chciało poznać więcej losów bohaterów tej serii, nie wahaj się - sprawdź także następne bajki z serii "Peter H. Reynolds".

Ta pozycja to 1. wydanie w języku polskim. Oryginalnie książka została wydana w języku angielskim. Mączka Iwona odpowiada za przetłumaczenie na polski.

Jest to krótka publikacja - ma 26 stron. Dzieci w wieku przedszkolnym zazwyczaj preferują krótsze, ilustrowane książki. Mogą czytać przez parę minut na raz, z przerwami na rozmowę o ilustracjach lub zadawanie pytań. Każde dziecko jest inne i ich szybkość czytania jest różna. Niektóre dzieci mogą mieć trudności z dłuższym skupieniem uwagi, podczas gdy inne mogą pochłaniać lekutrę przez długi czas.

"Kropka" opublikowało Wydawnictwo Mamania. Jeśli ta książeczka spodoba się dziecku, to wybierz także pozostałe publikacje od tego wydawcy.