Pożegnanie z Wesołą i inne opowiadania dla dzieci

Już wkrótce premiera pierwszej w historii wydawnictwa Fame Art książki dla dzieci!Zapraszamy do zamawiania naszego najnowszego tytułu Pożegnanie z Wesołą i inne opowiadania dla dzieci. Autorkami tej publikacje są polskie wokalistki i tekściarki: Natalia Grosiak, Bela Komaszyńska, Marta Kosakowska...
34,83 * 65,90 zł
*cena detaliczna

Dodaj do schowka

najniższa cena z 30 dni: 34,26 zł

Opis

Już wkrótce premiera pierwszej w historii wydawnictwa Fame Art książki dla dzieci!
Zapraszamy do zamawiania naszego najnowszego tytułu Pożegnanie z Wesołą i inne opowiadania dla dzieci. Autorkami tej publikacje są polskie wokalistki i tekściarki: Natalia Grosiak, Bela Komaszyńska, Marta Kosakowska (Marika), Mela Koteluk, Natalia Moskal, Olga Stokłosa.
Rozmowy o emocjach nigdy nie są łatwe. Szczególnie, gdy trzeba je przeprowadzić z dzieckiem. Dlatego wydawnictwo Fame Art postanowiło podjąć się trudnego zadania, jakim jest stworzenie książki, która może to ułatwić. Zbiór opowiadań tworzą wyjątkowe autorki-artystki: Natalia Grosiak, Bela Komoszyńska, Mela Koteluk, Marika, Natalia Moskal oraz Olga Stokłosa które napisały opowiadania piękne i mądre, pełne czułości i wrażliwe na potrzeby najmłodszych czytelników i czytelniczek.
Poznajcie Kaję, która przeprowadza się, choć bardzo lubiła swoje dotychczasowe życie i zupełnie nie w smak jest jej nowy dom, koleżanki i szkoła. Przedstawiamy również Antka, który nie znosi zajęć gimnastycznych i zupełnie nas to nie dziwi, ponieważ spotyka go tam wiele nieprzyjemności. Jest jeszcze Tadek, wielki miłośnik przyrody i lojalny przyjaciel, którego relacje koleżeńskie zostaną wystawione na ciężką próbę. Są i inni bohaterowie.
Co ich łączy? Są ciekawi świata, mają pasje, kochają przyrodę, nie zawsze lubią swoją szkołę, ale od nauki nie stronią. Każdego dnia uczą się siebie, a to trudna sztuka: rozpoznawać, nazywać i doceniać emocje, zwłaszcza te, które są dla nas trudne w przeżywaniu.
Zbiór opowiadań otwiera przestrzeń do rozmowy dziecka z rodzicem o uczuciach i nie tylko. Razem z bohaterami mierzymy się z różnymi emocjami: gniewem, wstydem, smutkiem, ale i radością czy ulgą. Opowiadania skupiają się na języku i jego roli w mówieniu o tym, co czujemy i czego czuć byśmy nie chcieli. Bohaterki i bohaterowie każdego dnia uczą się siebie odkrywają nieznane wcześniej uczucia i próbują je rozpoznawać, nazywać i doceniać. A przecież nie jest to łatwą sztuką.
Wszystkie opowiadania ze zbioru Pożegnanie z Wesołą tworzone były we współpracy z pedagożką i terapeutką dziecięcą Alicją Stokłosą, a wyobrażone przez autorki sytuacje skupiają jak w soczewce wiele różnych wątków, co sprawia, że tematy do rozmów są liczne. Jednym z nich jest sama potrzeba rozmowy zarówno z drugim człowiekiem, jak i z samym sobą.
Książka jest tym bardziej niezwykła, że ilustracje do niej stworzyły dzieci Zosia i Staś Stokłosowie. Ich plastyczne interpretacje opowiadań wzbogacają treść samych opowiadań i pozwalają jeszcze lepiej przyjrzeć się światu oczami dziecka.

Szczegóły - Pożegnanie z Wesołą i inne opowiadania dla dzieci

 • Wydawnictwo Fame Art
 • Oprawa: Miękka
 • Rok wydania: 2022
 • Ilość stron: 208
 • Stan: nowy, pełnowartościowy produkt
 • Model: 9788396438102
 • Język: polski
 • Nr wydania: 1
 • ISBN: 9788396438102
 • EAN: 9788396438102
 • Wymiary: 12.5x16 cm

Recenzje

Podziel się swoją opinią

Oceń produkt

Inni Klienci kupili również
Odkryj radość z ogrodnictwa >>