PUS Idę do szkoły 1

Idę do szkoły 1. Doskonalenie koncentracji i logicznego myślenia to pierwsza z serii książeczek PUS „Idę do szkoły”, pełna gier i zabaw ogólnorozwojowych w formie obrazkowej dla starszych przedszkolaków i dzieci rozpoczynających naukę w szkole.Dzięki książeczce dzieci uczą się:- rozpoznawania i...
20,33 * 21,50 zł
*cena detaliczna

Dodaj do schowka

najniższa cena z 30 dni: 18,28 zł

Opis


Idę do szkoły 1. Doskonalenie koncentracji i logicznego myślenia to pierwsza z serii książeczek PUS „Idę do szkoły”, pełna gier i zabaw ogólnorozwojowych w formie obrazkowej dla starszych przedszkolaków i dzieci rozpoczynających naukę w szkole.

Dzięki książeczce dzieci uczą się:
- rozpoznawania i utrwalania nazw ptaków i zwierząt domowych oraz zwierząt lasów, jezior i mórz,
- łączenia w pary obrazków: logicznie do siebie pasujących i niepasujących, takich, których nazwy rymują się, o tej samej nazwie i różnym znaczeniu.

Idę do szkoły 1. Doskonalenie koncentracji i logicznego myślenia,jak i pozostałe części tej serii to materiał do nauki poprzez zabawę. Rozwiązując kolejne zadania dziecko uczy się rozpoznawania kształtów i wielkości, określania kierunków, poszerza słownictwo, wzbogaca wiedzę, uczy się zapamiętywania szczegółów i ich pamięciowego odtwarzania, rozróżniania, wyodrębniania, porównywania, nazywania i zliczania.

Książeczki z serii „Idę do szkoły” są wspaniałą pomocą także dla dzieci korzystających z zajęć wyrównawczych lub terapeutycznych. Mogą być również wykorzystywane w zabawach w domu.

Maria Gudula jest autorem historii "PUS Idę do szkoły 1".

Wspieraj poznawanie świata przez kilkulatka za pomocą atrakcyjnych książek poruszających ciekawe zagadnienia. "PUS Idę do szkoły 1" to świetny podarunek dla ciekawskiego brzdąca. Książeczka inspiruje do zadawania pytań, poszukiwania odpowiedzi i zgłębiania tajemnic świata.

Czytanie książeczek ma liczne zalety i wspomaga rozwój dzieci na różnych płaszczyznach:

  • Kontakt z książką ma pozytywny wpływ na rozwój intelektualny dziecka. Poprawia logiczne myślenie i umiejętność rozwiązywania problemów.
  • Rozbudza w nich ciekawość świata.
  • Ilustracje uzupełniające treść pomagają im szerzej poznać historię i lepiej ją zrozumieć. Mogą być również świetnym narzędziem wspomagania rozwoju kreatywności u dzieci.
  • Czytanie z dzieckiem daje mu dobrą okazję do ćwiczenia i trenowania zdolności mówienia. Rozmawianie z dorosłym o treści pozytywnie wpływa na rozwój.
  • Czytanie to doskonała rozrywka dla dziecka i rodzica! Spędzając wartościowy czas ze szkrabem, budujesz z nim więź.

Książka jest w miękkiej oprawie. Lekkie wydanie sprawia, że wychodząc z domu na wycieczkę, łatwo ją zapakować do plecaka dziecka.

Jeśli po lekturze książki, Twoje dziecko będzie miało ochotę na ciąg dalszy przygód bohaterów tej serii, nie zastanawiaj się i zamów także następne książki z serii "PUS".

Jest to krótka lektura - jej długość to 24 stron. Dzieci w wieku przedszkolnym zazwyczaj preferują niedługie, ilustrowane książki. Mogą czytać przez kilka minut na raz, z przerwami na rozmowę o ilustracjach lub zadawanie pytań. Każde dziecko jest inne i ich tempo czytania może być różne. Niektóre dzieci mogą mieć trudności z dłuższym skupieniem uwagi, podczas gdy inne mogą pochłaniać książkę przez długi czas.

"PUS Idę do szkoły 1" udostępniło Wydawnictwo EPIDEIXIS. Jeśli ta książeczka spodoba się dziecku, to zobacz także inne tytuły od tego wydawcy.