Ścisk i ciasnota

Pewna staruszka czuje się nieszczęśliwa, bo w jej domu jest za mało miejsca. Czy poproszony o radę mędrzec pomoże jej rozwiązać problem?   Zabawna i pouczająca opowieść o docenianiu tego, co już mamy. Stworzona przez twórców słynnego „Gruffalo”, Julię Donaldson i Axela Schefflera, a na język polski...
23,89 * 37,99 zł
*cena detaliczna

Dodaj do schowka

najniższa cena z 30 dni: 21,13 zł

Opis

Pewna staruszka czuje się nieszczęśliwa, bo w jej domu jest za mało miejsca. Czy poproszony o radę mędrzec pomoże jej rozwiązać problem?
 
Zabawna i pouczająca opowieść o docenianiu tego, co już mamy. Stworzona przez twórców słynnego „Gruffalo”, Julię Donaldson i Axela Schefflera, a na język polski przetłumaczona przez Michała Rusinka.

Za treścią książeczki "Ścisk i ciasnota" stoi Julia Donaldson.

W oryginale publikacja jest zatytułowana: A Squash and a Squeeze.

Publikacja pt. "Ścisk i ciasnota" została umieszczona w sekcji "Bajki wiersze i opowiadania". Idealnie sprawdza się do czytania o każdej porze dnia, również przed zaśnięciem. Wesołe historyjki z morałem dają dziecku świetną rozrywkę oraz tłumaczą świat. Krótka forma to dobry pomysł, aby kilkuletnie dziecko zachowało skupienie. Przenieś się wraz z dzieckiem do krainy fantazji, gdzie spotkacie sympatyczne postacie i przeżyjecie niezapomniane przygody.

.

Publikacje dla dzieci w wieku 3-7 lat są niezwykle przydatnym narzędziem wspierającym intensywny rozwój malucha w tym czasie.

Czytanie książeczek ma same zalety i wspomaga rozwój dzieci w wielu aspektach:

  • Wspiera zdolność zrozumienia historii, co wpływa na rozwój intelektualny malucha.
  • Dzięki lekturze rozbudza się w nich ciekawość świata. Ta książka z całą pewnością skłoni malucha do zadawania licznych pytań.
  • Ilustracje uzupełniające treść pomagają poznać historię i lepiej ją zrozumieć. Są również doskonałym narzędziem rozwoju kreatywności u dzieci.
  • Czytanie jest także nieocenionym sposobem rozwijania zdolności mówienia i umiejętności opowiadania.
  • Czytanie to super rozrywka dla dziecka i dorosłego! Przeznaczając maluchowi czas, budujesz z nim relację.

Opowieść ma twardą oprawę, która zapewnia jej znacznie lepszą ochronę przed zagięciami, dzięki czemu znacznie ciężej będzie ją zniszczyć.

Jest to stosunkowo krótka produkcja - jej długość to 32 stron. Dzieci w wieku przedszkolnym zazwyczaj preferują niedługie, ilustrowane książki. Mogą czytać przez parę minut na raz, z przerwami na rozmowę o ilustracjach lub zadawanie pytań. Każde dziecko jest inne i ich tempo czytania może być różne. Niektóre dzieci mogą mieć trudności z dłuższym skupieniem uwagi, podczas gdy inne mogą pochłaniać książkę przez długi czas.

Pozycja "Ścisk i ciasnota" została udostępniona przez Wydawnictwo Tekturka. Jeśli ta książeczka przypadnie do gustu szkrabowi, to wybierz też inne publikacje tego wydawcy.