Sonett Tabletki do zmywarki 80 szt.

Tabletki do zmywarki nie zawierają chloru i fosforanów, nie zawierają enzymów i środków zapachowych, ulegają całkowitej biodegradacji.

64.99 zł

-7%

69.99 zł

Cena za szt. : 0.81zł

Dodaj do schowka

Opis

Tabletki Sonett to ekologiczne środki czyszczące do zmywarek, ulegające całkowitej biodegradacji. W ich składzie nie znajdziemy środków zapachowych, fosforanów, enzymów ani chloru.

W trakcie mycia substancje aktywne (węglan krzemu, krzemiany i sulfonowany olej rycynowy) powodują pęcznienie i rozrzedzanie resztek, a następnie rozpuszczenie tłuszczów. Osady z kawy i herbaty są usuwane dzięki obecności wybielacza tlenowego. Zawarte w tabletkach cytryniany i kwas poliasparaginowy chronią urządzenie przed osadami w przypadku twardej wody.

Przy średnio zabrudzonych naczyniach wystarczy jedna tabletka na cykl zmywania, zaś w przypadku mocno zabrudzonych naczyń należy użyć dwóch tabletek. Przed zmywaniem trzeba ustawić twardość wody o jeden stopień wyżej niż w rzeczywistości, dlatego tabletki Sonett można stosować tylko w zmywarkach posiadających manualny regulator zmiękczacza wody.

Środki czyszczące Sonett zostały uhonorowane w 2009 roku tytułem Eko-Laur Konsumenta. Posiadają certyfikaty potwierdzające ekologiczną jakość, tj. EcoGarantie i EcoControl. Gwarancję bezpiecznego korzystania przez wegan daje wpis produktu na listę Vegan Society.

Dodatkowe informacje:

  • nie zawierają składników odzwierzęcych ? produkt odpowiedni dla wegan,
  • nie można ich stosować do mycia srebra, kryształów i ręcznie malowanej porcelany,
  • należy dbać o odpowiednią ilość soli i substancji nabłyszczającej w zmywarce.

Sonett to niemiecka firma z długą tradycją produkcji ekologicznych środków czyszczących. Już od 1977 roku realizuje misję tworzenia chemii domowej przyjaznej środowisku.

Składniki - Sonett Tabletki do zmywarki 80 szt.

15-30% cytryniany, soda; 5-15% nadwęglan sodu (wybielacz tlenowy), tetrasodowy glutaminian dioctanu, karboksymetyloinulina, krzemiany, wodorowęglan sodu; 1-5% tenzydy anionowe (siarczanowany olej rycynowy), niejonowe tenzydy cukrowe, glukonian sodu; <1% olej rzepakowy*, dodatki balsamiczne*.
* z kontrolowanych upraw ekologicznych

Ostrzeżenia i pozostałe informacje

Tabletki do zmywarki Sonett są odpowiednie wyłącznie do zmywarek z ustawialnym zmiękczaniem wody.

Używając produktów Sonett należy ustawić regulator zmiękczacza wody w zmywarce, tak jakby woda była o jeden przedział twardsza, niż jest w rzeczywistości. Aby zmywanie przebiegało optymalnie należy zadbać o to, by w zmiękczaczu wody zawsze była wystarczająca ilość soli regenerującej.

Nie nadaje się do srebra, kryształów i ręcznie malowanej porcelany.

Dane producenta/dystrybutora

PRO-ECO Ireneusz Klawikowski, Akacjowa 3, 62-002 Suchy Las

Recenzje

Podziel się swoją opinią

Oceń produkt

Szczegóły - Sonett Tabletki do zmywarki 80 szt.

  • Producent: Sonett
  • Stan: nowy, pełnowartościowy produkt
  • Model: EKOD019
  • EAN: 4007547403116