Świat w obrazkach. Gospodarstwo

Dzięki barwnym ilustracjom i przystępnym opisom dzieci dowiedzą się, jak wygląda życie w gospodarstwie. Zobaczą w akcji różne maszyny i urządzenia, bez których trudno byłoby sobie wyobrazić współczesną hodowlę czy uprawę. Poznają uprawiane rośliny i zwierzęta hodowlane. Będą też mogły sprawdzić...
16,57 * 19,99 zł
*cena detaliczna

Dodaj do schowka

najniższa cena z 30 dni: 14,19 zł

Opis

Dzięki barwnym ilustracjom i przystępnym opisom dzieci dowiedzą się, jak wygląda życie w gospodarstwie.

Zobaczą w akcji różne maszyny i urządzenia, bez których trudno byłoby sobie wyobrazić współczesną hodowlę czy uprawę. Poznają uprawiane rośliny i zwierzęta hodowlane. Będą też mogły sprawdzić swoją wiedzę i utrwalić informacje, z którymi zapoznały się podczas lektury, rozwiązując obrazkowe zadania z końca książki.

Za treścią książeczki "Świat w obrazkach. Gospodarstwo" stoi Sandrine Lamour (ilustr.); Emilie Beaumont; Marie-Renee Guilloret.

W oryginale publikacja ma tytuł: L'imagerie de la ferme.

Znasz przedszkolaka, który zadaje masę pytań? Zaspokój jego ciekawość, czytając mu książki wyjaśniające otaczającą rzeczywistość. Wiele odpowiedzi na pewno znajdzie z korzystając z Twojego wsparcia właśnie w tej publikacji. Każda strona jest pełna wiedzy, która rozbudzi ciekawość i rozwinie intelektualne horyzonty dziecka.

Książeczka składa się głównie z obrazków oraz krótkich tekstów. W tego typu publikacjach głównym elementem są grafiki, natomiast tekst jest dodatkiem. Historie zawierające obrazki sprawdzą się przede wszystkim dla młodszych pociech. Obrazki pobudzają wyobraźnię, wzmacniają przeżycia i rozbudzają kreatywność.

Chcąc wspierać harmonijny rozwój dzieci w wieku od 3 do 4 lat, warto wręczać im specjalnie przeznaczone dla nich książki.

Czytanie książeczek ma mnogie zalety i wspomaga rozwój dzieci na różnych płaszczyznach:

  • Pozytywnie wpływa na rozwój intelektualny dziecka. Wspiera zdolność łączenia faktów i rozwiązywania problemów.
  • Poprzez lekturę rozbudza się u nich zainteresowanie światem. Ta książka z całą pewnością skłoni malucha do zadawania wielu pytań.
  • Piękne, kolorowe ilustracje rozbudowują wyobraźnię, wzmacniają przeżycia i zwiększają kreatywność.
  • Czytanie jest także cudownym sposobem szlifowania umiejętności mówienia i umiejętności opowiadania.
  • To doskonała rozrywka dla dziecka i dorosłego. Spędzając wartościowy czas z maluchem, budujesz z nim więź.

Historyjka ma miękką oprawę, co sprawia, że bardzo wygodnie się ją czyta np. gdy dziecko czeka, aż opiekun skończy wizytę u fryzjera.

Jeśli po ukończeniu książeczki, dziecko będzie miało ochotę na więcej losów bohaterów tego cyklu, nie wahaj się - sprawdź również następne części z serii "Świat w obrazkach".

Jest to średniej długości produkcja - jej długość to 120 stron. Dzieci w wieku przedszkolnym zazwyczaj preferują niedługie, ilustrowane publikacje. Mogą czytać przez kilka minut na raz, z przerwami na rozmowę o ilustracjach lub zadawanie pytań. Każde dziecko jest inne i ich tempo czytania może być różne. Niektóre dzieci mogą mieć problem z dłuższym skupieniem uwagi, podczas gdy inne mogą pochłaniać książkę przez długi czas.

Pozycja "Świat w obrazkach. Gospodarstwo" została wydana przez Wydawnictwo Olesiejuk. Jeśli ta książeczka przypadnie do gustu dziecku, to zobacz również pozostałe pozycje tego wydawcy.