Święta na świecie

Kto z was chciałby dostać pod choinkę zęby morsa albo zgniłego ziemniaka? Co by było, gdyby przyjechał do was Mikołaj na saniach, które ciągną kangury? Okazuje się, że pachnąca żywicą choinka, karp i łamanie się opłatkiem to niejedyne sposoby obchodzenia Gwiazdki. Jak wygląda ona w innych zakątkach...
44,63 * 59,99 zł
*cena detaliczna

Dodaj do schowka

najniższa cena z 30 dni: 44,27 zł

Opis

Kto z was chciałby dostać pod choinkę zęby morsa albo zgniłego ziemniaka? Co by było, gdyby przyjechał do was Mikołaj na saniach, które ciągną kangury?

Okazuje się, że pachnąca żywicą choinka, karp i łamanie się opłatkiem to niejedyne sposoby obchodzenia Gwiazdki. Jak wygląda ona w innych zakątkach świata?

W Meksyku w stajence zamiast choinek są kaktusy. We Włoszech w ogóle nie ma Mikołaja prezenty roznosi Befana, uśmiechnięta stara wiedźma, która lata na miotle z workiem na plecach! Islandzkim dzieciom w czasie świąt towarzyszą zaś psotne skrzaty: złodziej naleśników, oblizywacz łyżek, trzaskacz drzwiami, węszyciel szpar i rabuś parówek.

W Norwegii na wigilijnym stole króluje danie, które potwornie cuchnie, ale smakuje cudownie. To lutefisk, czyli ryba suszona na słońcu i wietrze. W Rosji z kolei najważniejszą potrawą jest słodka kasza, którą dawniej wszyscy domownicy jedli z jednej miski. Po kolacji należało rzucić łyżką w sufit. Po co? Przeczytajcie!

Zobaczcie, jak wspaniale obchodzi się święta w różnych częściach świata!

Sofie Maria Brand to autor tytułu "Święta na świecie".

Oryginalny tytuł prezentowanej pozycji: Jul i andre lande.

Wspieraj poznawanie świata przez kilkulatka za pomocą atrakcyjnych książeczek poruszających interesujące tematy. "Święta na świecie" to wyśmienity podarunek dla ciekawskiego brzdąca. Książeczka inspiruje do zadawania pytań, poszukiwania odpowiedzi i zgłębiania tajemnic świata.

Publikacje dla dzieci w wieku 6-9 lat są bardzo cennym narzędziem wspierającym intensywny rozwój małego człowieka w tym czasie.

Poznaj 5 zalet czytania książeczek z maluchami:

  • Wspomaga zdolność zrozumienia tekstu, co wpływa na rozwój intelektualny urwisa.
  • Dzięki lekturze rozbudza się u nich ciekawość świata. Ta książka z pewnością skłoni go do zadawania niekończących się pytań.
  • Ładne, kolorowe ilustracje rozwijają wyobraźnię, wzmacniają przeżycia i zwiększają kreatywność.
  • Poza tym lektura książeczek wspomaga małych ludzi w rozwijaniu mówienia oraz opowiadania historii. Powtarzanie wyrazów trenuje aparat mowy i rozwija słownictwo.
  • To wspaniała rozrywka dla dziecka i dorosłego! Spędzając wartościowo czas ze szkrabem, budujesz z nim więź.

Opowieść ma twardą okładkę, która zapewnia jej lepszą ochronę przed zagięciami, co sprawia, że dużo większym wyzwaniem będzie ją zniszczyć.

Jest to nie za długa lektura - jej długość to 64 str. Dzieci w wieku przedszkolnym zazwyczaj preferują krótsze, ilustrowane publikacje. Mogą czytać przez parę minut na raz, z przerwami na rozmowę o ilustracjach lub zadawanie pytań. Każde dziecko jest inne i ich tempo czytania może być różne. Niektóre dzieci mogą mieć trudności z dłuższym skupieniem uwagi, podczas gdy inne mogą pochłaniać lekutrę przez długi czas.

Pozycja Święta na świecie została wydana przez Wydawnictwo Znak. Jeśli ta książeczka wciągnie małego człowieka, to zobacz także pozostałe tytuły tego wydawcy.

Bogate wydanie. Tytuł dla osób mogących pozwolić sobie wydać stosunkowo dużo na książkę dla dzieci. Ta książeczka sprawdzi się też jako prezent.