Szczęśliwy płaszcz Koziołka

Koziołek jest przeszczęśliwy! Dostał piękny nowy płaszcz i czuje się w nim kimś wyjątkowym. Czy zdoła poświęcić swój skarb dla uratowania kogoś, kto bardzo potrzebuje pomocy? Wspólne czytanie tej pełnej perypetii historii przyniesie mnóstwo emocji zarówno małym, jak i dużym czytelnikom, a...
17,43 * 29,90 zł
*cena detaliczna

Dodaj do schowka

najniższa cena z 30 dni: 17,84 zł

Opis

Koziołek jest przeszczęśliwy! Dostał piękny nowy płaszcz i czuje się w nim kimś wyjątkowym. Czy zdoła poświęcić swój skarb dla uratowania kogoś, kto bardzo potrzebuje pomocy? Wspólne czytanie tej pełnej perypetii historii przyniesie mnóstwo emocji zarówno małym, jak i dużym czytelnikom, a wzruszające zakończenie z pewnością wszystkich zaskoczy.

Ta ciepła wierszowana opowieść Toma Percivala, w znakomitym przekładzie Marcina Brykczyńskiego, pokazuje najmłodszym, że dobroć jest najlepszą receptą na szczęście.

Tom Percival autor bestsellerowych książek dla dzieci, rozwijających inteligencję emocjonalną.

Marcin Brykczyński znany i ceniony tłumacz, pisarz i poeta, autor mistrzowskich wierszy i opowiadań.

Christine Pym autorka uroczych, pełnych ciepła ilustracji, na które wprost nie można się napatrzeć.

Tom Percival, Christine Pym, Marcin Brykczyński jest autorem książki "Szczęśliwy płaszcz Koziołka".

W oryginale publikacja ma tytuł: Goat?s Coat.

Jeśli szukasz dla malucha książeczki, której czytanie sprawi mu ogromną radość i zapewni świetną zabawę, wybierz coś z kategorii "Bajki, wiersze i opowiadania" chociażby opisywany tytuł "Szczęśliwy płaszcz Koziołka". Zbudowanie zbioru krótkich bajek to mądry pomysł, by kilkuletnie dziecko zachowało skupienie. Przenieś się wraz z dzieckiem do krainy fantazji, gdzie spotkacie sympatyczne postacie i przeżyjecie niezapomniane przygody.

Pragnąc wspierać harmonijny rozwój maluchów w wieku od 3 do 4 lat, warto czytać z nimi specjalnie przeznaczone dla nich książeczki.

Czytanie książeczek ma mnogie zalety i ułatwia rozwój dzieci na wielu płaszczyznach:

  • Poprawia zdolność zrozumienia historii, co wpływa na rozwój intelektualny krasnala.
  • Rozbudza w nich zainteresowanie światem.
  • Ładne, kolorowe ilustracje rozwijają wyobraźnię, wzmacniają przeżycia i zwiększają kreatywność.
  • Czytanie jest także doskonałym sposobem szlifowania umiejętności mowy i umiejętności opowiadania.
  • Czytanie to wspaniała zabawa dla dziecka i opiekuna. Spędzając wartościowo czas z maluchem, budujesz z nim więź.

Opowieść ma twardą oprawę, która zapewnia jej znacznie lepszą ochronę przed zagięciami, dzięki temu dużo większym wyzwaniem jest ją zniszczyć.

Jest to krótka lektura - jej długość to 36 stron. Dzieci w wieku przedszkolnym zazwyczaj preferują niedługie, ilustrowane książki. Mogą czytać przez parę minut na raz, z przerwami na rozmowę o ilustracjach lub zadawanie pytań. Każde dziecko jest inne i ich szybkość czytania jest różna. Niektóre dzieci mogą mieć trudności z dłuższym skupieniem uwagi, podczas gdy inne mogą pochłaniać lekutrę przez długie godziny.

"Szczęśliwy płaszcz Koziołka" opublikowało Wydawnictwo Jedność. Jeśli ta książeczka będzie odpowiadała szkrabowi, to wybierz też pozostałe pozycje tego wydawcy.