Szlaczki i literki

Szlaczki i literki to wyjątkowa książeczka, która będzie idealnym ćwiczeniem dla małych rączek. Przedstawiamy nieocenioną pomoc, która ułatwi szkolną naukę pisania! Prawidłowe wyćwiczenie palców i dłoni, czyli sprawność motoryczna, jest kluczową umiejętnością, dzięki której można trzymać długopis...
5,15 * 6,99 zł
*cena detaliczna

Dodaj do schowka

najniższa cena z 30 dni: 5,31 zł

Opis

Szlaczki i literki to wyjątkowa książeczka, która będzie idealnym ćwiczeniem dla małych rączek. Przedstawiamy nieocenioną pomoc, która ułatwi szkolną naukę pisania!

Prawidłowe wyćwiczenie palców i dłoni, czyli sprawność motoryczna, jest kluczową umiejętnością, dzięki której można trzymać długopis lub ołówek w prawidłowy sposób i właściwie zapisywać litery i cyfry. Najłatwiej i najprzyjemniej zacząć od rysowania szlaczków! W tej książeczce szlaczki są ułożone od najłatwiejszych do tych bardziej zaawansowanych. Dzięki nim można przećwiczyć poszczególne kształty liter.

Dodatkowo szlaczkom towarzyszą proste, ale ciekawe zadania - m.in. rysowanie po śladzie i kolorowanie według kodu. Wszystkie szlaczki zostały oznaczone strzałkami, dzięki którym ich rysowanie nie będzie sprawiało problemów. Podobną pomocą jest ślad każdego szlaczka poprowadzony do końca linii. Drugą część książeczki stanowią strony przeznaczone do nauki pisania literek. Każdej literce poświęcono jedną linię. Dzięki śladowi i strzałkom już pierwsze próby pisania zakończą się sukcesem.

Serdecznie polecamy!

Historyjka "Szlaczki i literki" jest pracą zbiorową, więc za stworzenie treści odpowiada kilka osób.

Wybierz "Szlaczki i literki" i ćwicz z maluchem naukę liczenia czy też pisania. Książeczka powstała z myślą o kilkulatkach chodzących do przedszkola. Znajdujące się w niej ćwiczeniawspierają edukację programową. Pełna kolorowych ilustracji i ciekawych zadań książeczka sprawi, że nauka mowy lub liczenia stanie się dla Twojego dziecka przyjemnością.

Czytanie książeczek ma mnogie zalety i wspiera rozwój dzieci na wielu płaszczyznach:

  • Znacząco wpływa na rozwój intelektualny dziecka. Wzmacnia jego zdolność kojarzenia faktów i rozwiązywania problemów.
  • Dzięki lekturze rozbudza się w nich ciekawość świata. Ta książka z pewnością zmotywuje go do zadawania wielu pytań.
  • Ilustracje uzupełniające treść pomagają poznać historię i lepiej ją zrozumieć. Mogą być również fantastycznym narzędziem wspomagania rozwoju kreatywności dzieci.
  • Poza tym lektura książeczek wspiera małych ludzi w rozwoju mówienia oraz opowiadania historii. Powtarzanie zdań trenuje aparat mowy i poszerza słownictwo.
  • To super rozrywka dla dziecka i opiekuna! Spędzając wartościowy czas ze szkrabem, budujesz z nim więź.

Opowieść jest w miękkiej oprawie. Lekkie i poręczne wydanie sprawia, że wychodząc z domu na wycieczkę, bez problemu można ją zapakować do torby dziecka.

Jest to dość krótka publikacja - jej długość to 32 str. Dzieci w wieku przedszkolnym zazwyczaj preferują krótsze, ilustrowane książeczki. Mogą czytać przez parę minut na raz, z przerwami na rozmowę o ilustracjach lub zadawanie pytań. Każde dziecko jest inne i ich tempo czytania może się różnić. Niektóre dzieci mogą mieć trudności z dłuższym skupieniem uwagi, podczas gdy inne mogą pochłaniać książkę przez długie godziny.

Pozycja Szlaczki i literki została wydana przez Wydawnictwo Greg. Jeśli ta książeczka spodoba się maluchowi, to sprawdź też pozostałe pozycje od tego wydawcy.

Jeśli Twój budżet jest niewielki, warto zwrócić uwagę na tę pozycję.