Tradycyjne bujutsu. Japońskie sztuki i szkoły walki. Tom 1

Tradycyjne bujutsu było produktem niezliczonych wojen domowych, jakie niemal nieustannie nękały feudalną Japonię. Ówczesny wojownik nie tylko musiał wiedzieć, jak efektywnie wykorzystać posiadaną broń, ale też jak przygotować się mentalnie na spotkanie ze śmiercią, bowiem trening bujutsu dotyczył...
24,14 * 36,00 zł
*cena detaliczna

Dodaj do schowka

najniższa cena z 30 dni: 23,95 zł

Opis

Tradycyjne bujutsu było produktem niezliczonych wojen domowych, jakie niemal nieustannie nękały feudalną Japonię. Ówczesny wojownik nie tylko musiał wiedzieć, jak efektywnie wykorzystać posiadaną broń, ale też jak przygotować się mentalnie na spotkanie ze śmiercią, bowiem trening bujutsu dotyczył wyłącznie walki na śmierć i życie.

W "Tradycyjnym bujutsu" opisano szerzej szesnaście systemów walki: od sposobów posługiwania się mieczem i włócznią, poprzez pływanie i jeździectwo, aż po ninjutsu. Jako współczesny bugeisha, czyli przedstawiciel bujutsu, autor kreśli niezwykle żywy i sugestywny obraz dawnych "sztuk wojennych", opierając się zarówno na własnym doświadczeniu, wyniesionym z różnych szkół bujutsu, jak i na unikalnych dokumentach, które przetrwały do naszych czasów. Podobnie jak pozostałe tomy z serii, również "Tradycyjne bujutsu" jest bogato ilustrowane fragmentami dawnych drzeworytów oraz rzadkimi fotografiami mistrzów i zwierzchników szkół, które funkcjonują do dzisiaj.

Szczegóły - Tradycyjne bujutsu. Japońskie sztuki i szkoły walki. Tom 1

Recenzje

Podziel się swoją opinią

Oceń produkt

Inni Klienci kupili również
Odkryj radość z ogrodnictwa >>