Trening umiejętności emocjonalnych i społecznych dzieci. Karty terapeutyczne i karty pracy

Karty przeznaczone są dla psychologów, terapeutów, socjoterapeutów, pedagogów do pracy indywidualnej i grupowej z dziećmi, a także dla nauczycieli podczas lekcji wychowawczych, czy zajęć świetlicowych. Materiały te z powodzeniem mogą być wykorzystywane przez rodziców i opiekunów, którzy chcieliby...
58,99 * 70,00 zł
*cena detaliczna

Dodaj do schowka

najniższa cena z 30 dni: 56,16 zł

Opis

Karty przeznaczone są dla psychologów, terapeutów, socjoterapeutów, pedagogów do pracy indywidualnej i grupowej z dziećmi, a także dla nauczycieli podczas lekcji wychowawczych, czy zajęć świetlicowych. Materiały te z powodzeniem mogą być wykorzystywane przez rodziców i opiekunów, którzy chcieliby pomóc dzieciom w lepszym odkrywaniu świata własnych emocji, myśli i zachowań, ale nie potrafią z dziećmi o tym rozmawiać.

Teczka zawiera:

 • 55 kart (18 kolorowych, pokazowych, laminowanych) oraz 37 czarno-białych przeznaczonych do pracy z dziećmi;
 • Gotowe narzędzie do pracy terapeutycznej i profilaktycznej z dziećmi w wieku przedszkolnym i szkolnym;
 • Karty dostosowane są do wieku i możliwości poznawczych dzieci;
 • Treści ujęte w atrakcyjnej formie graficznej, są niezwykle prostym sposobem pomocy uczniom w uświadomieniu sobie własnych przekonań poznawczych, stanów emocjonalnych czy zachowań;
 • Karty będące propozycją pomocy w pracy nad rozwojem kompetencji emocjonalnych w oparciu o cztery podstawowe emocje, takie jak: smutek, strach, lęk i złość czy radość. Znajdują się w niej także karty przydatne do wspierania rozwoju pozytywnych postaw społecznych i dotyczą zachowań prospołecznych, takich jak: dziękowanie, proszenie, pomaganie, zapraszanie do zabawy, pocieszanie i dzielenie się.

Uzupełnieniem kart pracy jest książka pt. Emocje komunikacja akceptacja. Program profilaktyczno-terapeutyczny dla dzieci w wieku przedszkolnym i szkolnym.

FAQ

Sprawdź FAQ

Kto napisał "Trening umiejętności emocjonalnych i społecznych dzieci. Karty terapeutyczne i karty pracy"?
Autorem tytułu jest Agnieszka Lasota.
Jest autorem paru podręczników szkolnych, ale ich treści są wartościowe. Zdarza się, że autorzy podręczników szkolnych mają wyższe stopnie naukowe w dyscyplinie, na temat której piszą. Czy wiesz, że niektórzy autorzy tworzą tylko jeden do dwóch podręczników szkolnych, skupiając się na zgłębianiu dziedziny nauki. Wynikać to może na przykład z włożenia dużego wysyłku w proces pisania. W przypadku niewielu zdarza się, że łączenie wiedzy, a także doświadczenia, z ich przekazywaniem dalej idą w parze.

Skąd mam wiedzieć, że to właśnie ten podręcznik muszę kupić?
Zweryfikuj wykaz książek obowiązujących w Twojej szkole w danym roku szkolnym. Zwróć szczególną uwagę na tytuł, autora bądź autorów oraz wydawnictwo. Miej na uwadze, że każda placówka może mieć inne wymagania dotyczące wykazu podręczników. Z tego powodu warto uzyskać informacje bezpośrednio od wychowawców lub z wykazu podręczników szkolnych wywieszonych przez szkołę.


Do czego służą karty pracy?
Karty pracy są dodatkowymi pomocami dydaktycznymi włączonymi do podręczników lub do nich dołączonymi, które obejmują różnorodne zadania i ćwiczenia.


W którym roku został wydany "Trening umiejętności emocjonalnych i społecznych dzieci. Karty terapeutyczne i karty pracy"?
Ten podręcznik wydano w 2021 roku. Od wielu lat jest cenionym źródłem wiedzy i narzędziem dla wielu uczniów. Przez te lata zdobył duże zaufanie nauczycieli, co świadczy o jego wartości edukacyjnej.


Ile stron zawiera ta pozycja?
60 to długość tytułu "Trening umiejętności emocjonalnych i społecznych dzieci. Karty terapeutyczne i karty pracy".
Jest wypełniony edukacyjną treścią podkreśloną graficznie. Zawiera ważne i starannie dobrane materiały, które dostarczają wymaganą wiedzę z danego przedmiotu.


Co powinien posiadać uczeń oprócz podręczników?
Nie zapomnij o zeszytach. Plus na stronach internetowych szkół zazwyczaj można znaleźć informacje dotyczące szczególnych zapotrzebowań odnośnie wyprawki dla poszczególnych klas. Na listach zazwyczaj znajdują się często: przybory do pisania, przybory do rysowania, artykuły plastyczne i kreatywne. Pamiętaj, że uczniowi używającemu przedmiotów, które mu się podobają, takich jak piórnik z ulubionym bohaterem lub plecak w ulubionym kolorze, będzie w szkole raźniej. Sprawdź, jakie wyposażenie do szkoły polecamy w Bee.pl. Mamy tak duży wybór, że z pewnością znajdziesz coś inspirującego.


Czy mogę zwrócić lub wymienić kupiony u Was podręcznik?
Nie wymieniamy produktów, ale pamiętaj o tym, że przy zakupie online możesz zwrócić, i w zamian zamówić odpowiedni. Chcesz dowiedzieć się więcej o tym, jak zwracać nietrafione zakupy? Komplet informacji znajdziesz tutaj.


Szczegóły - Trening umiejętności emocjonalnych i społecznych dzieci. Karty terapeutyczne i karty pracy

 • Autor: Agnieszka Lasota
 • Wydawnictwo Difin
 • Rok wydania: 2021
 • Oprawa: Twarda
 • Ilość stron: 60
 • Stan: nowy, pełnowartościowy produkt
 • Model: 9788366491519
 • Język: polski
 • Podtytuł: Karty terapeutyczne i karty pracy
 • ISBN: 9788366491519

Recenzje

Podziel się swoją opinią

Oceń produkt

Inni Klienci kupili również
Odkryj radość z ogrodnictwa >>