Ture Sventon i Izabella

Ture Sventon – najsprytniejszy ze szwedzkich detektywów – na tropie porywaczy zwierząt cyrkowych! Kiedy z cyrku Rinaldo znika Izabella, pełnokrwisty koń arabski, a wezwany na pomoc Ture Sventon mimo doskonałego przebrania zostaje natychmiast rozpoznany, to znaczy, że sprawa jest naprawdę poważna. A...

26.24 zł

-18%

32.00 zł

Dodaj do schowka

Opis

Ture Sventon – najsprytniejszy ze szwedzkich detektywów – na tropie porywaczy zwierząt cyrkowych!

Kiedy z cyrku Rinaldo znika Izabella, pełnokrwisty koń arabski, a wezwany na pomoc Ture Sventon mimo doskonałego przebrania zostaje natychmiast rozpoznany, to znaczy, że sprawa jest naprawdę poważna. A gdy w tłumie pojawia się mężczyzna w niezwykle szpiczastych pantoflach, wiadomo, że gorzej być nie może. Takie pantofle nosi tylko Wiluś Łasica…

Na szczęście w cyrku pracuje także stary znajomy Sventona – pan Omar z pustyni arabskiej.
Czy z pomocą pana Omara i dzieci dyrektora – bystrych skautów Erika i Vanji – detektyw zdoła rozprawić się z niebezpieczną przestępczą szajką?

– A więc zaginął jeden koń? – upewnił się Sventon i szybkim krokiem ruszył w stronę jednej z alejek.
– Jeden koń? – Dyrektor Gustafsson wydawał się urażony. – To mało powiedziane – dodał ciszej.
– Czy coś jeszcze? – spytał Sventon głosem tak ostrym, że obudził lwa.
– Coś jeszcze? Jeszcze czego! – zawołał dyrektor, z trudem łapiąc oddech.

Polecamy także poprzednie części cyklu: „Latający detektyw”, „Detektyw na pustyni”, „Ture Sventon w Londynie”, „Ture Sventon w Paryżu” i „Ture Sventon w Sztokholmie”.

Seria „Mistrzowie Światowej Ilustracji” prezentuje klasykę literatury dziecięcej z ilustracjami najwybitniejszych twórców zagranicznych. Wydajemy w niej zarówno książki już w Polsce znane, ale niepublikowane dotąd z oryginalnymi ilustracjami, jak i pierwsze polskie wydania światowych hitów.


O autorach

Åke Holmberg (1907–1991) – jeden z najsławniejszych szwedzkich autorów książek dla dzieci; laureat pierwszej edycji Nagrody im. Astrid Lindgren (1967) – najważniejszego szwedzkiego wyróżnienia w dziedzinie literatury dziecięcej. Największą popularność przyniósł mu cykl książek o przygodach prywatnego detektywa ze Sztokholmu, Ture Sventona, za który pośmiertnie – w 2007 roku – otrzymał Nagrodę im. Ture Sventona, przyznawaną za szczególne osiągnięcia dla kultury. Pisane przez 25 lat (1948–1973) opowieści o nietuzinkowym detektywie zostały sfilmowane w 1972 roku. W Dwóch Siostrach ukazało się sześć tomów cyklu: „Latający detektyw”, „Detektyw na pustyni”, „Ture Sventon w Sztokholmie”, „Ture Sventon w Londynie”, „Ture Sventon w Paryżu” i „Ture Sventon i Izabella”.

Sven Hemmel (1906–1982) – szwedzki ilustrator i nauczyciel rysunku. Największą sławę przyniosły mu ilustracje do książek o Ture Sventonie i publikowane w czasopiśmie „Kamratposten” komiksy o jego przygodach. W 1974 otrzymał za całokształt twórczości Nagrodę im. Elsy Beskow przyznawaną najlepszym szwedzkim ilustratorom.

Recenzje

Podziel się swoją opinią

Oceń produkt

Szczegóły - Ture Sventon i Izabella