Wałkowanie Ameryki

30,88


Dodaj do listy zakupowej

Cena regularna: 49,90 zł -38%
Cena sugerowana przez producenta/wydawcę.
Najniższa cena z 30 dni przed obniżką: 33,05 zł -7%
Opis
Ameryka w oczach (i uszach) korespondenta Polskiego Radia

Światowe supermocarstwo czy kolos na glinianych nogach? Ostoja wolności i demokracji czy dżungla, w której ludzie sami wymierzają sprawiedliwość? Przystań dla imigrantów czy miejsce, gdzie przybysze z zagranicy są obywatelami drugiej kategorii? Neutralne światopoglądowo państwo czy kraj fanatyków religijnych? Jakie naprawdę są Stany Zjednoczone? I jacy są Amerykanie? Inteligentni, życzliwi, otwarci, bezpośredni i optymistyczni? A może niedouczeni, zarozumiali, ograniczeni, nietolerancyjni i aroganccy? Otwarci na świat czy zaściankowi? Pewni siebie czy zakompleksieni?

Oddajemy w ręce Czytelnika książkę Marka Wałkuskiego, dziennikarza radiowej "Trójki" i wieloletniego korespondenta Polskiego Radia w Waszyngtonie. W charakterystyczny dla siebie, dowcipny i przenikliwy sposób autor opowiada o życiu w Stanach Zjednoczonych i specyfice tego wielkiego kraju, z jego ogromną powierzchnią, liczbą mieszkańców, różnorodnością kulturową, kontrastami społecznymi i wyzwaniami, jakie Ameryka stawia przed przybyszem z Europy.

Zamiast łatwego krytykowania Stanów Zjednoczonych Marek Wałkuski stara się, aby czytelnik zrozumiał Amerykę. Pisze ciekawie, ale nie ogranicza się do samych ciekawostek. Przełamuje stereotypy na temat Amerykanów i ich kraju. Patrzy na USA z życzliwością i nie wierzy w ogłaszany przez wielu "mędrców" schyłek Ameryki.

Zatem... jak to robią w USA?

Przeciętny Smith
Patriotyzm
Po co im broń
Język amerykański
Światowe mocarstwo
Amerykańska wolność
Muzyka country
Samochody i kierowcy
Tygiel etniczny
Napięcia rasowe
Religia
Charakter narodowy
Ameryka a sprawa Polska
Powyższy opis pochodzi od wydawcy.

Szczegóły - Wałkowanie Ameryki

  • Autor: Marek Wałkuski
  • Wydawnictwo Editio /Helion/
  • Oprawa: Miękka
  • Rok wydania: 2025
  • Ilość stron: 312
  • Stan: nowy, pełnowartościowy produkt
  • Model: 9788328921948
  • Język: polski
  • ISBN: 9788328921948
  • EAN: 9788328921948
  • Wymiary: 135X205

Dane producenta

HELION S.A., Kościuszki 1C, 44-100 Gliwice, Polska, gpsr@grupahelion.pl, tel. (32) 230-98-63

Recenzje

Podziel się swoją opinią

Oceń produkt

O Autorze

Popularne tematy