WSI. Żołnierze przeklęci. Nowe fakty
- Bellona
-
9788311184671
Minęło kilkanaście lat od rozwiązania Wojskowych Służb Informacyjnych – decyzji, która na zawsze zmieniła polski system bezpieczeństwa.
Dla młodszych to odległe wydarzenie, niemal jak zamach na World Trade Center. Dla starszych – epizod polityczny bez większego znaczenia. A jednak to, jak przeprowadzono tę reformę, do dziś odciska piętno na państwie i jego zdolności do obrony.
Ta książka odsłania kulisy politycznych decyzji, które wstrząsnęły fundamentami służb specjalnych. To nie jest spis tajnych operacji ani lista agentów – to opowieść o mechanizmach władzy, zależnościach, zakulisowych grach i skutkach, które odczuwamy do dziś.
Nowe, zaktualizowane wydanie uzupełnione zostało o nieznane fakty i dokumenty. Dowiedz się, jak naprawdę wyglądała tzw. reforma wojskowych służb specjalnych – i dlaczego jej skutki wciąż nas dotyczą.
Szczegóły - WSI. Żołnierze przeklęci. Nowe fakty
- Tytuł: WSI. Żołnierze przeklęci nowe fakty
- Autor: Kafir
- Wydawnictwo Bellona
- Oprawa: Miękka
- Rok wydania: 2025
- Ilość stron: 320
- Stan: nowy, pełnowartościowy produkt
- Model: 9788311184671
- Język: polski
- ISBN: 9788311184671
- EAN: 9788311184671
- Wymiary: 13.5x21.5 cm
- Powiązane tematy: Promocje Bee