Yango Żelazo - Diglicynian żelaza (II) - suplemant diety 90 kaps.

Żelazo jest jednym z najważniejszych pierwiastków dla zdrowia człowieka. Chociaż wszystkie ludzkie komórki zawierają żelazo, jego największe stężenie znajduje się w czerwonych krwinkach. Niski poziom żelaza jest częstą przypadłością i może powodować nieprzyjemne objawy, takie jak zmęczenie,...

22.99 zł

-41%

39.00 zł

Cena za kaps. : 0.26zł

Dodaj do schowka

Opis

Żelazo jest jednym z najważniejszych pierwiastków dla zdrowia człowieka. Chociaż wszystkie ludzkie komórki zawierają żelazo, jego największe stężenie znajduje się w czerwonych krwinkach. Niski poziom żelaza jest częstą przypadłością i może powodować nieprzyjemne objawy, takie jak zmęczenie, problemy z koncentracją i ogólną chorowitość. Jednak niedobór żelaza nie zawsze jest łatwy do zauważenia, szczególnie na wczesnym etapie.

ŻELAZO WE KRWI I NIE TYLKO

Przeważająca ilość żelaza przenoszona jest w czerwonych krwinkach. Pierwiastek ten stanowi kluczowy element hemoglobiny - związku chemicznego odpowiedzialnego za dystrybucję tlenu w organizmie. Co więcej, żelazo reguluje proces erytropoezy, czyli powstawania i różnicowania sie czerwonych krwinek, odpowiadając za ich prawidłową liczbę i wielkość.

SKUTKI NIEDOBORÓW ŻELAZA

Niedobory żelaza najczęściej spotykają osoby po znaczącej utracie krwi np. w wyniku zabiegów chirurgicznych, krwotoków czy obfitych menstruacjach. Często spotykają także kobiety ciężarne, wegetarian i wegan. Do skutków niedoboru żelaza należą m.in. niedokrwistość, depresja, problemy z utrzymaniem skupienia, zaburzenia cyklu miesięcznego, osłabienie odporności, bóle głowy, zaburzenia pracy serca czy blada cera.

Składniki - Yango Żelazo - Diglicynian żelaza (II) - suplemant diety 90 kaps.

Substancja wypełniająca: celuloza mikrokrystaliczna, diglicynian żelaza (II) (żelazo)

Skład kapsułki: Celuloza roślinna. (wegetariańskie)

Sposób przygotowania i przechowywania

Przechowywać w ciemnym i suchym miejscu w temperaturze pokojowej, w sposób niedostępny dla małych dzieci.

Ostrzeżenia i pozostałe informacje

Nie przekraczać zalecanej dziennej porcji. Suplement nie może być stosowany jako substytut zróżnicowanej diety i zdrowego trybu życia. Osoby przyjmujące leki powinny skonsultować się z lekarzem lub farmaceutą. Niewskazane dzieciom, kobietom w ciąży i karmiącym.

Dane producenta/dystrybutora

YANGO Sp. z o.o., ul. Granitowa 3/14, 02-681 Warszawa

Recenzje

Podziel się swoją opinią

Oceń produkt

Szczegóły - Yango Żelazo - Diglicynian żelaza (II) - suplemant diety 90 kaps.

  • Producent: Yango
  • Stan: nowy, pełnowartościowy produkt
  • Model: 5905279845923
  • EAN: 5905279845923
  • Wymiary: 10.1 x 5.6 x 5.6 cm