Z górki i pod górkę. Żubr Pompik. Odkrycia. Tom 3

Trzecia część nowej serii Odkrycia o Żubrze Pompiku autorstwa Tomasza Samojlika - biologa, pisarza i rysownika zgłębiającego sekrety przyrody. Pompik z rodziną wspinają się na wzgórze, aby odkryć, co znajduje się na szczycie. Z góry przecież lepiej widać, jak ciekawie potrafi być ukształtowany...
6,70 * 9,90 zł
*cena detaliczna

Dodaj do schowka

najniższa cena z 30 dni: 6,40 zł

Opis

Trzecia część nowej serii Odkrycia o Żubrze Pompiku autorstwa Tomasza Samojlika - biologa, pisarza i rysownika zgłębiającego sekrety przyrody.

Pompik z rodziną wspinają się na wzgórze, aby odkryć, co znajduje się na szczycie. Z góry przecież lepiej widać, jak ciekawie potrafi być ukształtowany teren - tu jest wypukły, a tu wklęsły, tu płaski, a tu strzelisty. Spotkany po drodze kruk pomaga żubrom nazwać te wszystkie fascynujące kształty.

W nowej serii pt. "Żubr Pompik. Odkrycia" sympatyczna rodzina żubrów będzie wytrwale szukać odpowiedzi na niełatwe pytania, które stawia przed nimi świat przyrody. Dokąd odlatują ptaki? Skąd się bierze wiatr? Jak z nasionka powstaje drzewo? Czy da się dotknąć tęczy? W naukowych odkryciach żuberkom pomogą przyjaźni mieszkańcy puszczy.

Tomasz Samojlik, Tomasz Samojlik to autor tytułu "Z górki i pod górkę. Żubr Pompik. Odkrycia. Tom 3".

Książeczka pt. "Z górki i pod górkę. Żubr Pompik. Odkrycia. Tom 3" została zakwalifikowana do sekcji "Bajki wiersze i opowiadania". Świetnie nadaje się do czytania o każdej porze dnia, również przed zaśnięciem. Pozytywne historyjki z morałem zapewniają maluchowi doskonałą rozrywkę oraz tłumaczą świat. Krótka forma to doskonały sposób na to, by dziecko w wieku od trzech do pięciu lat utrzymało uwagę. Przenieś się wraz z dzieckiem do krainy fantazji, gdzie spotkacie sympatyczne postacie i przeżyjecie niezapomniane przygody.

Chcąc wspierać harmonijny rozwój dzieci w wieku od 3 do 7 lat, warto czytać z nimi odpowiednie publikacje.

Czytanie książeczek ma liczne zalety i przyspiesza rozwój dzieci na różnych płaszczyznach:

  • Kontakt z książką działa korzystnie na rozwój intelektualny malucha. Poprawia umiejętność rozwiązywania problemów i logicznego myślenia.
  • Pobudza w nich ciekawość świata.
  • Ładne, kolorowe obrazki rozbudowują wyobraźnię, wzmacniają przeżycia i zwiększają kreatywność.
  • Czytanie jest także bardzo dobrym sposobem rozwijania zdolności mowy i umiejętności opowiadania.
  • To super zabawa dla dziecka i opiekuna. Spędzając wartościowo czas ze szkrabem, budujesz z nim relację.

Opowieść wydano w miękkiej okładce. Dzięki temu, że nie waży zbyt dużo, wychodząc z domu na pozadomową przygodę, bez problemu można ją spakować dziecku do torby.

Jeśli po lekturze całej książeczki, Twoje dziecko będzie chciało poznać ciąg dalszy losów bohaterów tej serii, nie wahaj się i kup również kolejne książki z cyklu "Żubr Pompik. Odkrycia".

Jest to krótka lektura - jej długość to 24 str. Dzieci w wieku przedszkolnym zazwyczaj preferują krótsze, ilustrowane książeczki. Mogą czytać przez parę minut na raz, z przerwami na rozmowę o ilustracjach lub zadawanie pytań. Każde dziecko jest inne i ich tempo czytania może się różnić. Niektóre dzieci mogą mieć trudności z dłuższym skupieniem uwagi, podczas gdy inne mogą pochłaniać książkę przez długi czas.

"Z górki i pod górkę. Żubr Pompik. Odkrycia. Tom 3" wydało Wydawnictwo Media Rodzina. Jeśli ta książeczka przyciągnie uwagę szkraba, to sprawdź też pozostałe publikacje od tego wydawcy.

Jeśli Twój budżet jest ograniczony, warto zwrócić uwagę na tę pozycję.