Dziś idziemy z mamą do Freja na urodziny. Kupiliśmy prezent. Mały czerwony zamek. Dokładnie taki jak mój, tylko że mój jest zielony. Zielony, brzydki i zwyczajny! I już mi się znudził!
Trafnie i bez przegadania, ale z całym uniwersum codzienności do odkrycia w ilustracjach – o tym, że trawa jest zawsze bardziej zielona za płotem. Tutaj w wersji: cudza zabawka jest zawsze lepsza niż moja!
O autorce
Emma Adbåge ma niezwykły dar wychwytywania dziecięcych emocji i zachowań. Pokazuje je w swoich książkach obrazkowych w sposób świeży i niebanalny, z dyskretnym humorem. Za jeden z takich majstersztyków, książkę „Dołek” o niepohamowanej wyobraźni dziecięcej zabawy, otrzymała Nagrodę Augusta – najważniejsze szwedzkie wyróżnienie dla książki dziecięcej.
Emma Adbage jest autorem historii "Zamek".
W oryginale publikacja ma tytuł: Slottet.
Jeśli szukasz dla dziecka książeczki, której lektura sprawi mu ogromną radość i zapewni świetną zabawę, wybierz coś z kategorii "Bajki, wiersze i opowiadania" np. "Zamek". Kolekcja krótkich opowieści to świetny pomysł, by dziecko w wieku od trzech do pięciu lat utrzymało skupienie. Przenieś się wraz z dzieckiem do krainy fantazji, gdzie spotkacie sympatyczne postacie i przeżyjecie niezapomniane przygody.
Książeczki dla dzieci w wieku 2-4 lat są bardzo przydatnym narzędziem wspierającym wzmożony rozwój malucha w tym okresie.
Czytanie książeczek ma liczne zalety i ułatwia rozwój dzieci w wielu aspektach:
- Wspiera zdolność zrozumienia historii, co wpływa na rozwój intelektualny maleństwa.
- Poprzez lekturę rozwija się u nich ciekawość świata. Ta książeczka z całą pewnością skłoni go do zadawania orgomnej ilości pytań.
- Oryginalne, kolorowe obrazki rozwijają wyobraźnię, wzmacniają przeżycia i zwiększają kreatywność. Poza tym lektura książeczek wspomaga przedszkolaków w nauce mówienia oraz opowiadania historii. Powtarzanie wyrazów ćwiczy aparat mowy i rozwija zakres słownictwa dziecka.
- To super rozrywka dla dziecka i dorosłego. Przeznaczając maluchowi czas, budujesz z nim więź.
Opowieść ma twardą okładkę, która zapewnia jej lepszą ochronę przed zagięciami, co sprawia, że dużo trudniej jest ją zniszczyć.
Ten egzemplarz to 1. wydanie w j. polskim. Oryginalnie publikacja została wydana w jęz. szwedzkim. Katarzyna Skalska odpowiada za przetłumaczenie na polski.
Jest to bardzo krótka publikacja - jej długość: 28 stron. Dzieci w wieku przedszkolnym zazwyczaj preferują krótsze, ilustrowane książeczki. Mogą czytać przez parę minut na raz, z przerwami na rozmowę o ilustracjach lub zadawanie pytań. Każde dziecko jest inne i ich szybkość czytania jest różna. Niektóre dzieci mogą mieć problem z dłuższym skupieniem uwagi, podczas gdy inne mogą pochłaniać lekutrę przez długie godziny.
"Zamek" opublikowało Wydawnictwo Zakamarki. Jeśli ta książeczka przyciągnie uwagę szkraba, to wybierz również pozostałe pozycje tego wydawcy.
Szczegóły - Zamek
- Autor: Emma Adbage
- Wydawnictwo Zakamarki
- Oprawa: Twarda
- Rok wydania: 2021
- Ilość stron: 28
- Stan: nowy, pełnowartościowy produkt
- Model: 9788377762073
- Język: polski
- Oryginalny tytuł: Slottet
- Tłumacz: Katarzyna Skalska
- Nr wydania: 1
- ISBN: 9788377762073
- EAN: 9788377762073
- Wymiary: 19.5x23.5 cm
- Powiązane tematy: Zabawki - prezenty dla dzieci na Święta 2025, Mądre książki dla dzieci