Mój cień jest różowy

Cień taty mojego niebieski jest cały – i wszystkie chłopaki w rodzinie tak miały. Lecz mój cień jest inny – od stóp aż do głowy – bo nie jest niebieski… Mój cień jest RÓŻOWY! Podnosząca na duchu książka, która dodaje dzieciom odwagi i wspiera je w byciu sobą. Opowieść o małym chłopcu z uparcie...
33,89 * 44,99 zł
*cena detaliczna

Dodaj do schowka

najniższa cena z 30 dni: 21,00 zł

Opis

Cień taty mojego niebieski jest cały –

i wszystkie chłopaki w rodzinie tak miały.

Lecz mój cień jest inny – od stóp aż do głowy –

bo nie jest niebieski… Mój cień jest RÓŻOWY!

Podnosząca na duchu książka, która dodaje dzieciom odwagi i wspiera je w byciu sobą. Opowieść o małym chłopcu z uparcie różowym cieniem i o jego pełnej emocji wyprawie do szkoły w… spódniczce. A także o niezwykłym ojcu, który pokazał, co to znaczy naprawdę wspierać swoje dziecko w jego wyborach i być obok w każdej sytuacji. Ta inspirowana prawdziwą historią synka autora opowieść poruszyła już miliony ludzi na całym świecie. I cały czas wzrusza. W dzieciach budzi odwagę, a w dorosłych – pragnienie bycia lepszym rodzicem.

Książka w duchu wychowania w otwartości.

Chcę tylko, by mój syn wiedział, że zawsze znajdzie się ktoś, kto go wspiera. Ktoś, kto kocha go trochę bardziej. Bycie sobą może wydawać się przerażające, ale kiedy znajdzie odwagę, by być tym, kim chce być, to chcę, by wiedział, że jesteśmy tuż za nim.

Scott Stuart

„Mój cień jest różowy” to piękna i wzruszająca rymowana opowieść o tym, co niektórzy niesłusznie nazywają ideologią. A to jest przecież bardzo delikatna materia, na którą składają się takie kwestie jak tożsamość, różnorodność i akceptacja samego lub samej siebie. I akceptacja inności w sobie i w innych, o której trzeba umieć rozmawiać także z dziećmi. Scott Stuart to potrafi.

Michał Rusinek, tłumacz o bardzo kolorowym cieniu

Dla wszystkich dzieci (w wieku 3+) o różnych kolorach cienia.

Powyższy opis pochodzi od wydawcy.

Scott Stuart to autor tytułu "Mój cień jest różowy".

W oryginale publikacja jest zatytułowana: My shadow is pink.

Dzieci są bardzo ciekawe otaczającej je rzeczywistości. Pogłębiaj wiedzę malucha wręczając mu publikacje z grupy "Poznawanie świata", przykładowo prezentowany tytuł "Mój cień jest różowy", to brama do nieograniczonych możliwości odkrywania i eksplorowania otaczającego nas świata. Obserwuj, jak maluch coraz szerzej otwiera oczy ze zdumienia.

Czytanie książeczek ma mnogie zalety i wspomaga rozwój dzieci w różnych aspektach:

  • Poprawia zdolność zrozumienia tekstu, co wpływa na rozwój intelektualny malucha.
  • Rozbudza w nich ciekawość świata.
  • Kontakt dzieci z kolorowymi obrazkami pomaga kształcić w nich wrażliwość na sztukę i wspomaga rozwój kreatywności dziecka.
  • Czytanie jest również świetnym sposobem doskonalenia umiejętności mówienia i umiejętności opowiadania.
  • Czytanie to super zabawa dla dziecka i dorosłego. Spędzając wartościowo czas z maluchem, budujesz z nim relację.

Książkę wydano w twardej oprawie. Dzięki dobrej jakości wykonaniu lektura dłużej zachowa estetyczny wygląd i będzie odporna na zniszczenia.

Książka to wydanie 1. w języku polskim. Pierwotnie pozycja była wydana w języku angielskim. Za przekład tytułu na polski odpowiada Michał Rusinek.

Jest to stosunkowo krótka książka - ma 32 str. Dzieci w wieku przedszkolnym zazwyczaj preferują niedługie, ilustrowane książeczki. Mogą czytać przez kilka minut na raz, z przerwami na rozmowę o ilustracjach lub zadawanie pytań. Każde dziecko jest inne i ich tempo czytania może być różne. Niektóre dzieci mogą mieć problem z dłuższym skupieniem uwagi, podczas gdy inne mogą pochłaniać lekutrę przez długie godziny.

"Mój cień jest różowy" wydało Wydawnictwo Znak. Jeśli ta książeczka przypadnie do gustu małemu człowiekowi, to wybierz również inne pozycje od tego wydawcy.