Zestaw Matematyka 1: Podręcznik i Zbiór zadań do liceów i techników. Zakres rozszerzony

Zestaw Matematyka 1: Podręcznik i Zbiór zadań do liceów i techników. Zakres rozszerzony Podręcznik Matematyka 1. Zakres rozszerzony Podręcznik adresowany jest do uczniów, którzy ukończyli ośmioletnią szkołę podstawową i teraz rozpoczynają naukę matematyki w klasie pierwszej liceum lub technikum w...
91,09 * 105,30 zł
*cena detaliczna

Dodaj do schowka

najniższa cena z 30 dni: 81,43 zł

Opis

Zestaw Matematyka 1: Podręcznik i Zbiór zadań do liceów i techników. Zakres rozszerzony


Podręcznik Matematyka 1. Zakres rozszerzony

Podręcznik adresowany jest do uczniów, którzy ukończyli ośmioletnią szkołę podstawową i teraz rozpoczynają naukę matematyki w klasie pierwszej liceum lub technikum w zakresie rozszerzonym. Składa się z ośmiu rozdziałów.

Ważne definicje i twierdzenia zostały oznaczone kolorowymi ramkami z jasnoszarym tłem. Inne istotne informacje, które ułatwiają rozwiązywanie zadań i na które warto zwrócić uwagę, zostały oznaczone jasnobrązowym tłem. Praca z podręcznikiem umożliwi również powtórzenie najważniejszych zagadnień z zakresu szkoły podstawowej.

Każdy temat kończy się zestawem zadań do samodzielnego rozwiązania, zatytułowanym Sprawdź, czy rozumiesz. Na końcu każdego rozdziału znajdują się zadania powtórzeniowe zatytułowane Sprawdź, czy umiesz. Na końcu podręcznika znajdują się odpowiedzi do większości zadań. Tam również umieszczony jest skorowidz ważniejszych terminów.

Numer dopuszczenia MEN: 979/1/2019


Zbiór zadań Matematyka 1. Zakres rozszerzony

Zbiór zadań jest ściśle skorelowany z podręcznikiem do matematyki do nowego, 4-letniego liceum i 5-letniego technikum (zgodnym z nową podstawą programową, która będzie obowiązywać w szkołach od września 2019 r.) i stanowi jego cenne uzupełnienie.

Zawiera bardzo dużo zadań o zróżnicowanym stopniu trudności. Bogactwo i charakter zgromadzonych zadań umożliwi każdemu nauczycielowi stosowny wybór zadań do rozwiązania na lekcjach, do prac domowych, do ćwiczeń kontrolnych.

Po każdym rozdziale zamieszczono test sprawdzający oraz zadania powtórzeniowe, a na końcu zbioru podano wskazówki i odpowiedzi do zadań.

FAQ

Rozwiewamy wątpliwości! Sprawdź FAQ

Kto napisał "Zestaw Matematyka 1: Podręcznik i Zbiór zadań do liceów i techników. Zakres rozszerzony"?
Autorami tytułu są Marcin Kurczab, Elżbieta Kurczab, Elżbieta Świda.
Ci autorzy są wyjątkowo płodni! Posiadamy ogromną kolekcję ich podręczników. To rzadkość wręcz w skali światowej. Grono autorów, którzy napisali ponad 15 książek jest dość niewielkie. Szczególnie, jeśli chodzi o podręczniki . Ich pisanie wymaga, poza znajomością dziedziny, umiejętności klarownego i zrozumiałego przekazywania informacji. Autorzy podręczników powinni znać program nauczania, spełniać wymagania edukacyjne dostosowane do uczniów o różnych poziomach edukacji.

Które wydawnictwo opracowało ten podręcznik?
Publikacja Zestaw Matematyka 1: Podręcznik i Zbiór zadań do liceów i techników. Zakres rozszerzony została opublikowana przez Wydawnictwo OE Pazdro.


Jaki numer dopuszczenia MEN ma ten podręcznik?
979/1/2019 jest nr dopuszczenia MEN podręcznika szkolnego. Nazywany numerem MEN, czyli numer Ministerstwa Edukacji Narodowej, znajdujący się na podręcznikach szkolnych informuje nauczyciela o tym, że minister oficjalnie dopuścił podręcznik do użytku w edukacji. Z ciekawostek: termin "podręcznik" powinien być używany wyłącznie w przypadku książki do nauczania posiadającej właśnie numer dopuszczenia MEN.

Czy ten podręcznik spełnia wymogi obecnego programu nauczania?
Ten podręcznik jest zgodny z obowiązującymi na dzień nadania numeru wytycznymi programu szkolnego. Przed opisaniem numerem dopuszczenia podręczniki są weryfikowane przez przedstawicieli wyznaczonych MEN pod kątem zgodności z ramą programową i z kryteriami jakościowymi.


Jak mogę sprawdzić, czy to właśnie ten podręcznik muszę kupić?
Zweryfikuj szczegółowo wykaz książek obowiązujących w Twojej szkole w bieżącym roku szkolnym. Zwróć szczególną uwagę na numer dopuszczenia MEN, tytuł, autora/autorów oraz wydawnictwo. Miej na uwadze, że każda placówka może mieć inne wymagania dotyczące wykazu podręczników. Dlatego warto jest uzyskać informacje bezpośrednio od wychowawców bądź z wykazu podręczników szkolnych opublikowanych przez szkołę.


Jakiego zakresu wiedzy jest ta ksiażka?
Podręcznik jest dedykowany dla poziomu rozszerzonego. Przygotowana dla uczniów bardziej zaawansowanych.


Kilka słów o wydawcy tego podręcznika:
Funkcjonująca od 1992 r. Oficyna Edukacyjna Krzysztof Pazdro jest znana jako wydawnictwo skupiające się początkowo na publikacjach z dziedziny nauk ścisłych, lecz z czasem rozszerzyła swój asortyment o podręczniki do przedmiotów artystycznych, humanistycznych i przyrodniczych. Pracuje z cenionymi autorami, podkreślając swoje zaangażowanie w profesjonalizm i jakość merytoryczną. Bogata oferta publikacji, obejmująca m.in podręczniki, zeszyty ćwiczeń, zbiory zadań, przyciąga nauczycieli i uczniów w całym kraju.

Co, oprócz podręczników, warto kupić na nowy rok szkolny?
Nie zapomnij o zeszytach. Na stronach internetowych szkół zazwyczaj można znaleźć informacje dotyczące dodatkowych zapotrzebowań odnośnie wyprawki dla poszczególnych klas. Na listach zazwyczaj znajdują się: przybory do pisania, mazaki, artykuły plastyczne i kreatywne. Plecak w ulubionym kolorze, piórnik z wizerunkiem ukochanego bohatera... W rok szkolny warto wejść pewnie i we własnym stylu. Dobrze dobrane artykuły wyprawkowe dostarczą radości, a nawet zwiększyć pewność siebie. Odpowiednie artykuły kreatywne mogą dostarczyć inspiracji do pracy twórczej. Sprawdź produkty szkolne, z którymi, w naszej opinii, warto zacząć nowy rok szkolny.


Czy w razie pomyłki mogę wymienić lub zwrócić zakupiony podręcznik?
Zawsze możesz zwrócić zakupiony podręcznik i zamówić ten, którego potrzebujesz. Więcej o tym, w jaki sposób można dokonac zwrotu produktu, dowiesz się tutaj.


Szczegóły - Zestaw Matematyka 1: Podręcznik i Zbiór zadań do liceów i techników. Zakres rozszerzony

Produkty w zestawie (2)

Recenzje

Podziel się swoją opinią

Oceń produkt

Inni Klienci kupili również
Odkryj radość z ogrodnictwa >>