Ryż dziki

Są 4 produkty.
w magazynie
najniższa cena z 30 dni: 32,59 zł
w magazynie
najniższa cena z 30 dni: 28,99 zł
35,69 * 42,23 zł
*cena detaliczna
wysyłka w 24 godziny
najniższa cena z 30 dni: 33,15 zł
wysyłka w 24 godziny
najniższa cena z 30 dni: 27,96 zł

Ryż to najpopularniejsza roślina na świecie. Każdego dnia spożywają go miliardy ludzi dziennie, z czego ponad połowa z nich - do każdego posiłku. Dzieje się tak zwłaszcza w Azji, gdzie ponad 5 tysięcy lat temu stał się on rośliną uprawną. Spośród 25 różnych gatunków tego ziarna szczególne miejsce zajmuje tzw. dziki ryż. Czym się wyróżnia?

Znany również jako ziziania wodna, ryż dziki ma podłużne i lśniące ziarna o czarno-brązowym kolorze. W smaku jest znacznie bardziej intensywny, a przede wszystkim - jest to roślina, która de facto nie jest rodzajem ryżu. Jest to roślina wiechlinowata, podobna do owsa, którą zwyczajowo przyjęto nazywać ryżem. Oryginalnie pochodzi z terenów Ameryki Północnej, gdzie przez setki lat była stosowana w medycynie tamtejszych Indian. Dlaczego?

1. Dziki ryż posiada nie tylko dużo węglowodanów, ale również i zbawienne dla nerek i płuc właściwości.

2. Jego spożycie zaleca się osobom z problemami trawiennymi oraz chorobami układu krążenia. Sami Indianie wykorzystywali go jako środek na poparzenia.

3. W porównaniu do zwykłego ryżu zawiera on 2 razy więcej białka oraz antyoksydanty, które odpowiadają za zapobieganie powstawania wolnych rodników. Osoby, które spożywają go regularnie, mniej chorują na nowotwory. Ryż dziki także skutecznie spowalniają proces starzenia się skóry.

W ofercie naszego sklepu internetowego znajdziesz ekologiczny dziki ryż w przystępnych cenach i o różnej gramaturze. Nie zwlekaj więc i czym prędzej zapoznaj się z naszą atrakcyjną ofertą. Starannie dokonujemy selekcji dostępnych u nas produktów, dzięki czemu możesz mieć pewność, że Twój wybór to zdrowy wybór!

© 2024 - All rights reserved Sklepy internetowe