Angielski w przedszkolu. Gry i zabawy na dni wyjątkowe

Przygodę z językiem angielskim warto zacząć od małego. Wiemy, że pierwsze kroki bywają trudne, dlatego proponujemy wyjątkowe wsparcie dla nauczycieli grup dzieci w wieku przedszkolnym. Z nami będą się one uczyć poprzez zabawę - w atrakcyjnej formie. Najnowsza publikacja wydawnictwa Preston...
40,21 * 59,90 zł
*cena detaliczna

Dodaj do schowka

najniższa cena z 30 dni: 38,99 zł

Opis

Przygodę z językiem angielskim warto zacząć od małego. Wiemy, że pierwsze kroki bywają trudne, dlatego proponujemy wyjątkowe wsparcie dla nauczycieli grup dzieci w wieku przedszkolnym. Z nami będą się one uczyć poprzez zabawę - w atrakcyjnej formie.

Najnowsza publikacja wydawnictwa Preston Publishing jest zbiorem ponad 160 pomysłów na zabawy przeprowadzane w ramach 18 dni tematycznych (takich jak np. Dzień Morza czy Światowy Dzień Kosmosu). Książka sprawdzi się we wszystkich przedszkolach, które oferują naukę języka angielskiego, a zwłaszcza w przedszkolach dwujęzycznych. Większość gier i zabaw ma charakter edukacyjny: wprowadzają one podstawowe słówka i frazy języka angielskiego w sposób przyjazny i odpowiedni dla przedszkolaków. Niektóre z zaproponowanych zadań skupiają się również na ćwiczeniu motoryki małej, zdolności matematycznych czy rozpoznawania emocji, tak aby holistycznie wspomagać rozwój dzieci, a nie tylko ich umiejętności językowe. Na plan każdego z dni składają się wprowadzenie oraz zbiór zarysów aktywności, które każdy animator czy nauczyciel może zakomponować dowolnie według uznania. Dodatkową pomocą dla nauczycieli jest zestawienie ćwiczonych w danym dniu tematów i treści oraz wyróżnienie dodatkowych pomocy, koniecznych do przeprowadzenia każdej z zabaw.

Pomysły na zabawy uzupełnione są gotowymi obrazkowymi kartami pracy, dołączonymi w drugiej części publikacji. Forma kołozeszytu sprawia, że bez problemu można je powielić w formie kserokopii i łatwo wykorzystać.

Angielski w przedszkolu. Gry i zabawy na dni wyjątkowe to niezbędna pomoc dla każdego nauczyciela języka angielskiego w przedszkolu dwujęzycznym. Zaproponowane dni tematyczne będą doskonałym urozmaiceniem rocznego planu pracy. Scenariusze zabaw oraz uzupełniające je karty pracy mogą zainspirować również rodziców, animatorów czy kierowników świetlic do przeprowadzania zabaw z dziećmi.

Za treścią książeczki "Angielski w przedszkolu. Gry i zabawy na dni wyjątkowe" stoi Daria Powałowska.

"Angielski w przedszkolu. Gry i zabawy na dni wyjątkowe" to doskonała pomoc edukacyjna dla dzieci. Publikacja ta bowiem uprzyjemnia kilkulatkom naukę języka obcego, rozwija umiejętność komunikacji i otwiera drzwi do innych kultur.

To idealna propozycja dla malucha, który rozpoczyna swoją przygodę w przedszkolu. "Angielski w przedszkolu. Gry i zabawy na dni wyjątkowe" wprowadzi dziecko w świat przedszkolny, pozwoli mu lepiej poznać otaczającą rzeczywistość i przygotować się na nowe wyzwania. Dzięki niej dziecko będzie miało poczucie pewności i gotowości do tego, co przed nim stoi.

Czytanie książeczek ma liczne zalety i wspiera rozwój dzieci na różnych płaszczyznach:

  • Pozytywnie wpływa na rozwój intelektualny dziecka. Wzmacnia umiejętność kojarzenia faktów i rozwiązywania problemów w prawdziwym życiu.
  • Pobudza w nich zainteresowanie światem.
  • Kontakt dzieci z barwnymi obrazkami pomaga kształcić w nich wrażliwość na sztukę i wspomaga rozwój kreatywności dziecka.
  • Czytanie razem z maluchem daje mu dobrą okazję do ćwiczenia i ćwiczenia zdolności mówienia. Rozmowa z rodzicem na temat fabuły korzystnie wpływa na rozwój.
  • To wspaniała zabawa dla dziecka i dorosłego. Spędzając wartościowo czas ze szkrabem, budujesz z nim relację.

Książkę wydano w miękkiej oprawie. Dzięki temu, że nie waży za dużo, wyruszając na wyprawę, bez przeszkód można ją wrzucić dziecku do torby.

Jest to średnia książka - jej długość: 152 stron. Dzieci w wieku przedszkolnym zazwyczaj preferują niedługie, ilustrowane książki. Mogą czytać przez kilka minut na raz, z przerwami na rozmowę o ilustracjach lub zadawanie pytań. Każde dziecko jest inne i ich szybkość czytania jest różna. Niektóre dzieci mogą mieć trudności z dłuższym skupieniem uwagi, podczas gdy inne mogą pochłaniać książkę przez długie godziny.

Pozycja "Angielski w przedszkolu. Gry i zabawy na dni wyjątkowe" została udostępniona przez Wydawnictwo Preston Publishing. Jeśli ta książeczka będzie odpowiadała dziecku, to sprawdź też inne tytuły od tego wydawcy.

Bogate wydanie. Tytuł dla osób dysponujących zasobniejszym portfelem. Książeczka sprawdzi się jako pomysł na prezent.