Bajki, które uczą, jak żyć wśród innych

Wszyscy rodzice pragną, aby ich dzieci umiały dobrze funkcjonować w społeczeństwie. Tak się stanie, jeśli rodzice przekażą swym dzieciom właściwe wartości. Te wartości, takie jak umiejętność współpracy, odwaga, uprzejmość czy uczciwość, jeśli zostaną przez dziecko przyswojone, staną się częścią...
44,40 * 74,90 zł
*cena detaliczna

Dodaj do schowka

najniższa cena z 30 dni: 43,81 zł

Opis

Wszyscy rodzice pragną, aby ich dzieci umiały dobrze funkcjonować w społeczeństwie. Tak się stanie, jeśli rodzice przekażą swym dzieciom właściwe wartości. Te wartości, takie jak umiejętność współpracy, odwaga, uprzejmość czy uczciwość, jeśli zostaną przez dziecko przyswojone, staną się częścią jego tożsamości i będą prowadzić je w dorosłym życiu.„Bajki, które uczą, jak żyć wśród innych” zamykają cykl trzech książek rozwijających inteligencję emocjonalną u dzieci. Każdy rozdział dotyczy innej wartości i opisuje dwie przygody sympatycznego bohatera, małego Indianina z Amazonii. Uczą one, jak postępować w kontaktach z innymi: zarówno z przyjaciółmi, jak i z obcymi. Bajkom towarzyszą wskazówki dla rodziców oraz propozycje wspólnych rozmów, zajęć i zabaw.Begona Ibarrola to hiszpańska psycholog i pedagog. Jej książki dla dzieci i poradniki dla rodziców od lat cieszą się ogromną popularnością.

Begona Ibarrola to hiszpańska psycholog i pedagog. Jej książki dla dzieci i poradniki dla rodziców od lat cieszą się ogromną popularnością.

Za treścią tytułu "Bajki, które uczą, jak żyć wśród innych" stoi Begona Ibarrola.

W oryginale książka ma tytuł: Cuentos para aprender a convivir.

"Bajki, które uczą, jak żyć wśród innych" należy do kategorii "Bajki, wiersze i opowiadania". Lektura tej książeczki to gwarancja świetnej zabawy. Krótka forma to świetny sposób na to, aby dziecko będące w wieku od 3 do 5 lat zachowało uwagę. Przenieś się wraz z dzieckiem do krainy fantazji, gdzie spotkacie sympatyczne postacie i przeżyjecie niezapomniane przygody.

Książki dla dzieci w wieku 5-7 lat są bardzo przydatnym narzędziem wspierającym wzmożony rozwój malucha w tym okresie.

Czytanie książeczek ma mnogie zalety i wspiera rozwój dzieci na różnych płaszczyznach:

  • Wspiera zdolność zrozumienia historii, co wpływa na rozwój intelektualny małego człowieka.
  • Rozbudza w nich ciekawość świata.
  • Piękne, kolorowe obrazki rozwijają wyobraźnię, wzmacniają przeżycia i zwiększają kreatywność.
  • Poza tym lektura książek wspiera przedszkolaków w nauce mówienia oraz opowiadania historii. Powtarzanie zdań ćwiczy aparat mowy i rozwija ich słownictwo.
  • To doskonała rozrywka dla dziecka i rodzica! Spędzając wartościowy czas z maluchem, budujesz z nim więź.

Książka ma twardą oprawę, która zapewnia jej znacznie lepszą ochronę przed zagięciami, dzięki czemu znacznie ciężej będzie ją zniszczyć.

Jest to niezbyt długa lektura - ma 176 str. Dzieci w wieku przedszkolnym zazwyczaj preferują krótsze, ilustrowane książeczki. Mogą czytać przez parę minut na raz, z przerwami na rozmowę o ilustracjach lub zadawanie pytań. Każde dziecko jest inne i ich szybkość czytania jest różna. Niektóre dzieci mogą mieć trudności z dłuższym skupieniem uwagi, podczas gdy inne mogą pochłaniać lekutrę przez długi czas.

"Bajki, które uczą, jak żyć wśród innych" opublikowało Wydawnictwo Finebooks. Jeśli ta książeczka przypadnie do gustu dziecku, to sprawdź również pozostałe tytuły od tego wydawcy.

Wydanie dla wymagających. Tytuł dla osób dysponujących większymi środkami. Ta książeczka sprawdzi się jako podarunek.