Jestem wściekły! Jak pokonać złość

Częścią poznawania świata przez dzieci jest mierzenie się z emocjami ? często trudnymi, przykrymi, niełatwymi do zrozumienia i kontrolowania. Ważne, by w takiej nauce dziecko otrzymało pomoc od dorosłych i znalazło wskazówki, z których może korzystać. Niniejsza książeczka będzie doskonałym...
15,55 * 24,90 zł
*cena detaliczna

Dodaj do schowka

najniższa cena z 30 dni: 14,48 zł

Opis

Częścią poznawania świata przez dzieci jest mierzenie się z emocjami ? często trudnymi, przykrymi, niełatwymi do zrozumienia i kontrolowania. Ważne, by w takiej nauce dziecko otrzymało pomoc od dorosłych i znalazło wskazówki, z których może korzystać. Niniejsza książeczka będzie doskonałym wsparciem w chwilach, gdy potrzeba oswoić szczególnie trudną emocję, jaką jest gniew. W przystępnej formie opowiada o tym, czym ów gniew jest, skąd się bierze i jak można go opanować... a także co zrobić, jeżeli się to już nie udało. Dzieci poznają wiele pożytecznych metod wyładowywania złości, które nie wyrządzają szkody innym, i zrozumieją, że odczuwanie wściekłości samo w sobie nie jest niczym złym i że odczuwa ją każdy. Polecamy rodzicom i wychowawcom, a także samym dzieciom.

Odbiorcy:
? dzieci w wieku przedszkolnym i wczesnoszkolnym,
? rodzice, nauczyciele, opiekunowie.

Dlaczego warto nabyć tę książkę?
? w przystępny i zrozumiały sposób opowiada o emocjach,
? pokazuje, jak radzić sobie z emocjami,
? ułatwia dziecku samoakceptację i zrozumienie własnych przeżyć,
? stanowi doskonałą pomoc dla opiekunów i wychowawców.

Autorem tytułu "Jestem wściekły! Jak pokonać złość" jest Dagmar Geisler.

Książeczka pt. "Jestem wściekły! Jak pokonać złość" została umieszczona w kategorii "Bajki wiersze i opowiadania". Świetnie nadaje się do czytania o każdej porze dnia, również przed zaśnięciem. Pozytywne historyjki z morałem dają maluchowi świetną rozrywkę oraz tłumaczą świat. Krótka forma to świetny pomysł, aby kilkuletnie dziecko zachowało uwagę. Przenieś się wraz z dzieckiem do krainy fantazji, gdzie spotkacie sympatyczne postacie i przeżyjecie niezapomniane przygody.

Dzieci w wieku 5-11 lat rozwijają się w tym czasie bardzo szybko. Zachodzące procesy warto wspierać m.in. za pomocą odpowiednich książek.

Czytanie książeczek ma liczne zalety i wspomaga rozwój dzieci na wielu płaszczyznach:

  • Znacząco wpływa na rozwój intelektualny dziecka. Wzmacnia jego umiejętność kojarzenia faktów i znajdowania rozwiązań problemów w prawdziwym życiu.
  • Poprzez lekturę rozbudza się w nich ciekawość świata. Ta książka z pewnością pobudzi go do zadawania niekończących się pytań.
  • Obrazy uzupełniające treść pomagają poznać historię i ją zrozumieć. Są również fantastycznym narzędziem wspomagania rozwoju kreatywności u dzieci.
  • Poza tym lektura książeczek wspomaga małych ludzi w nauce mówienia oraz opowiadania historii. Powtarzanie zdań ćwiczy aparat mowy i rozwija słownictwo.
  • To super rozrywka dla dziecka i rodzica! Spędzając wartościowo czas z maluchem, budujesz z nim więź.

Opowieść wydano w twardej oprawie. Dzięki dobremu jakościowo wykonaniu lektura zdecydowanie dłużej zachowa estetyczny wygląd i będzie odporna na zniszczenia.

Jeśli po ukończeniu książki, Twoje dziecko będzie chciało poznać więcej losów bohaterów tego cyklu, nie czekaj i zamów także pozostałe części z serii "JA I MOJE EMOCJE".

Jest to krótka produkcja - jej długość: 36 str. Dzieci w wieku przedszkolnym zazwyczaj preferują krótsze, ilustrowane książki. Mogą czytać przez parę minut na raz, z przerwami na rozmowę o ilustracjach lub zadawanie pytań. Każde dziecko jest inne i ich tempo czytania może być różne. Niektóre dzieci mogą mieć problem z dłuższym skupieniem uwagi, podczas gdy inne mogą pochłaniać książkę przez długie godziny.

Publikacja "Jestem wściekły! Jak pokonać złość" została opublikowana przez Wydawnictwo Jedność. Jeśli ta książeczka zainteresuje małego człowieka, to wybierz też inne publikacje od tego wydawcy.