Bez paniki! Edukacja dla bezpieczeństwa. Podręcznik. Zakres podstawowy. Szkoła ponadgimnazjalna

Bez paniki! to podręcznik z edukacji dla bezpieczeństwa (EDB) dla liceum i technikum. Składa się z trzech części: Część pierwsza poświęcona jest zagrożeniom współczesnego świata. Uczy rozsądnego myślenia i odpowiedzialności. Pokazuje, jak radzić sobie w razie pożaru czy powodzi, czyli w sytuacjach...
37,90

Dodaj do schowka

najniższa cena z 30 dni: 34,00 zł

Opis

Bez paniki! to podręcznik z edukacji dla bezpieczeństwa (EDB) dla liceum i technikum. Składa się z trzech części:

  • Część pierwsza poświęcona jest zagrożeniom współczesnego świata. Uczy rozsądnego myślenia i odpowiedzialności. Pokazuje, jak radzić sobie w razie pożaru czy powodzi, czyli w sytuacjach niespodziewanych, ale zagrażających każdemu.
  • Część druga to podzielony na 10 tematów kurs pierwszej pomocy. Został napisany zgodnie z najnowszymi wytycznymi Europejskiej Rady Resuscytacji. Konsultacja z zawodowymi ratownikami medycznymi i nauczycielami gwarantuje nie tylko profesjonalizm, ale także to, że wszystko zostało napisane przystępnym językiem. Zapamiętanie najważniejszych punktów ułatwiają schematy i modele postępowania, krok po kroku wyjaśniające zasady pierwszej pomocy w konkretnych sytuacjach.
  • Trzecia część przybliża uczniom zasady działania państwa, prezentuje instytucje gwarantujące niepodległość kraju, wyjaśnia zagadnienia związane z prawem humanitarnym i konfliktami zbrojnymi.

Układ treści podręcznika pozwala uczniowi w przystępny sposób zapoznawać się z materiałem. Tekst, uatrakcyjniony ciekawostkami i bogatym materiałem ilustracyjnym, nie nudzi i koncentruje uwagę na najważniejszych aspektach tematu.

FAQ

Sekcja Q&A

Kto napisał "Bez paniki! Edukacja dla bezpieczeństwa. Podręcznik. Zakres podstawowy. Szkoła ponadgimnazjalna"?
Mieczysław Borowiecki, Zbigniew Pytasz, Edward Rygała to autorzy tego podręcznika.
Są autorami zaledwie kilku podręczników szkolnych, jednak te treści są wartościowe. Autorzy podręczników mają wysokie kompetencje w dyscyplinie, na temat której piszą. Niektórzy autorzy tworzą tylko niewiele podręczników szkolnych, skupiając się na eksploracji dziedziny nauczania. Wynikać to może z ich zaangażowania w proces pisania. Dla niewielu zdarza się, że łączenie wiedzy i doświadczenia, z ich przekazywaniem idą w parze.
 
Które wydawnictwo opracowało tę książkę?
Publikacja Bez paniki! Edukacja dla bezpieczeństwa. Podręcznik. Zakres podstawowy. Szkoła ponadgimnazjalna została opracowana przez Nowa Era, Wydawnictwo Szkolne PWN.

 
Jaki numer zatwierdzenia MEN charakteryzuje opisywany podręcznik szkolny?
Numer dopuszczenia MEN tego podręcznika to 422/2012. Wskazuje on, że podręcznik został dopuszczony do używania przez Ministerstwo Edukacji Narodowej. Jako ciekowostkę zaznaczamy, że termin "podręcznik" powinien być używany wyłącznie w przypadku książki szkolnej posiadającej właśnie numer dopuszczenia MEN.

Czy podręcznik jest zgodny z aktualnym programem nauczania?
Potwierdzamy, ten podręcznik jest zgodny z wytycznymi programu szkolnego obowiązującymi w dniu wydania numeru. Przed opisaniem numerem dopuszczenia podręczniki są sprawdzane przez metodyków Ministerstwa Edukacji Narodowej w kwestii zgodności z ramą programową i z kryteriami merytorycznymi.

 
Jak zyskać pewność, czy to ten podręcznik muszę kupić?
Od weryfikacji poprawności zakupu książek szkolnych dzielą Cię 3 kroki:
1. Zdobądź wykaz podręczników w szkole.
2. Zweryfikuj zgodność tytułu, nr MEN, autora, wydawnictwa.
3. Upewnij się, że wymienione szczegóły znajdują się na karcie opisywanego produktu.

 
Jaki jest poziom nauczania podręcznika Bez paniki! Edukacja dla bezpieczeństwa. Podręcznik. Zakres podstawowy. Szkoła ponadgimnazjalna?
Podręcznik jest dedykowany dla poziomu podstawowego.

 
Do której serii publikacji edukacyjnych należy "Bez paniki! Edukacja dla bezpieczeństwa. Podręcznik. Zakres podstawowy. Szkoła ponadgimnazjalna"?
Tytuł jest częścią serii BEZ PANIKI.
Wraz z innymi składowymi cyklu, ta książka ma za zadanie dostarczyć kompleksowych materiałów edukacyjnych, które pomogą ich studentom rozwijać wiedzę jak również umiejętności w sposób systematyczny i zorganizowany.

 
Ile stron zawiera ta pozycja?
224 to długość tytułu Bez paniki! Edukacja dla bezpieczeństwa. Podręcznik. Zakres podstawowy. Szkoła ponadgimnazjalna. Jest wypełniony edukacyjną treścią upiększoną grafikami. Zawiera liczne i starannie dobrane informacje, które dostarczają wymaganą wiedzę z danego zakresu.

 
Co powinien posiadać uczeń oprócz podręczników?
Nie zapomnij o zeszytach! Na stronach internetowych szkół często można znaleźć informacje dotyczące dodatkowych wymagań a propos wyprawki dla poszczególnych klas. Na listach zazwyczaj znajdują się: długopisy, ołówki, przybory do rysowania, artykuły plastyczne i kreatywne. Pamiętaj, że uczniowi otoczonemu przedmiotami, które mu się podobają, np. piórnik z ulubionym bohaterem albo plecak w ulubionym kolorze, będzie w szkole weselej. Sprawdź, jakie artykuły i przybory do szkoły polecamy w Bee.pl. Mamy tak imponujący wybór, że z pewnością znajdziesz coś inspirującego.

 
Jeśli zaszła pomyłka podczas kupowania to mogę wymienić lub zwrócić podręcznik?
Nie wymieniamy produktów, ale musisz wiedzieć, że nietrafiony podręcznik kupiony online zawsze możesz zwrócić, i w zamian zamówić odpowiedni. Chcesz dowiedzieć się więcej o tym, jak zwracać produkty? Komplet informacji znajdziesz na tej stronie.

 

Szczegóły - Bez paniki! Edukacja dla bezpieczeństwa. Podręcznik. Zakres podstawowy. Szkoła ponadgimnazjalna

Recenzje

Podziel się swoją opinią

Oceń produkt

Odkryj radość z ogrodnictwa >>