BingoSpa Kąpiel Borowinowa 1 l

BINGOSPA Kąpiel borowinowa 1000 ml Borowiny bogate są w bituminy, pektyny, celulozę, kwasy huminowe, fulwokwasy, ligniny oraz fitohormony i inne związki wykazujące aktywność biologiczną. Substancje nieorganiczne to głównie makro- i mikroelementy. Ekstrakt z torfu pozyskuje się z torfu naturalnego w...
23,89
Cena za L : 23.89zł

Dodaj do schowka

najniższa cena z 30 dni: 21,98 zł

Ponad 200 produktów w obniżonych cenach >>

Opis

BINGOSPA Kąpiel borowinowa 1000 ml

Borowiny bogate są w bituminy, pektyny, celulozę, kwasy huminowe, fulwokwasy, ligniny oraz fitohormony i inne związki wykazujące aktywność biologiczną. Substancje nieorganiczne to głównie makro- i mikroelementy.

Ekstrakt z torfu pozyskuje się z torfu naturalnego w celu wyizolowania substancji czynnych. Sposób prowadzenia procesu wytwarzania ekstraktów borowinowych zapewnia z jednej strony maksymalne wyizolowanie wszystkich substancji czynnych z torfu, nawet tych nierozpuszczalnych w tradycyjnej borowinie, a z drugiej strony nienaruszenie ich właściwości terapeutycznych. Otrzymany w ten sposób ekstrakt jest pozbawioną wszelkich balastów “esencją” tego co w torfie najcenniejsze.

Dzięki temu otrzymuje powtarzalny pod względem zawartości substancji czynnych ekstrakt torfowy, który jest głównym składnikiem Kąpieli Borowinowej BINGOSPA.

Skład chemiczny borowiny:

 •     składniki organiczne -niecałkowicie rozłożone składniki roślinne np. lignina, celuloza, bituminy (woski, żywice, asfalty, tłuszcze),
 •     kwasy huminowe - fulwokwasy, kwasy humusowe, aminokwasy.
 •     inne substancje czynne biologicznie.
      Działanie hormonalne borowin, polega na pobudzaniu wydzielania hormonów jajnikowych, nadnerczowych i przysadkowych oraz bezpośrednim działaniu ciał estrogennych występujących w borowinie,
 •     enzymy oraz składniki mikrobiologiczne
 •     składniki nieorganiczne - sole minerale tj. siarczany magnezu, potasu, glinu, sodu, związki żelaza, krzemu i wapnia.

Kąpiele borowinowe BingoSpa można stosować w ogólnych zabiegach pielęgnacyjnych ciała oraz w kuracjach antycellulitowych.

Produkt zawiera 12000 mg wyciągu z borowiny

Szczegóły - BingoSpa Kąpiel Borowinowa 1 l

 • Producent: BingoSpa
 • Stan: nowy, pełnowartościowy produkt
 • Model: 5901842001093
 • EAN: 5901842001093

Sposób przygotowania i przechowywania

Przechowywać w miejscu niedostępnym dla dzieci.

Recenzje

Podziel się swoją opinią

Oceń produkt

Odkryj radość z ogrodnictwa >>