Co i jak? Dlaczego ludzie chorują?

Seria popularnonaukowa Co i jak? odpowiada na najbardziej palące przedszkolaków pytania. W tomie Dlaczego ludzie chorują? czytelnicy znajdą odpowiedzi na (prawie) wszystkie pytanie dotyczące chorowania. Skąd się bierze przeziębienie? Jak leczyć katar? Czym wirusy różnią się od bakterii? Jak działa...
20,49 * 29,99 zł
*cena detaliczna

Dodaj do schowka

najniższa cena z 30 dni: 21,24 zł

Opis

Seria popularnonaukowa Co i jak? odpowiada na najbardziej palące przedszkolaków pytania. W tomie Dlaczego ludzie chorują? czytelnicy znajdą odpowiedzi na (prawie) wszystkie pytanie dotyczące chorowania. Skąd się bierze przeziębienie? Jak leczyć katar? Czym wirusy różnią się od bakterii? Jak działa szczepionka? Co to jest prześwietlenie? Co to jest epidemia? Kiedy trafia się do szpitala? Kto robi operację, a kto leczy zęby? A wszystko napisane językiem zrozumiałym dla dzieci i bogato zilustrowane.

Za treścią historyjki "Co i jak? Dlaczego ludzie chorują?" stoi Marta Krzemińska.

Znasz malucha, który zadaje dużo pytań? Zaspokój jego ciekawość, wręczając mu książki tłumaczące otaczający świat. Wiele odpowiedzi na pewno odszuka z Twoją pomocą. Każda strona jest pełna wiedzy, która rozbudzi ciekawość i rozwinie intelektualne horyzonty dziecka.

Pragnąc wspierać harmonijny rozwój maluchów w wieku od 3 do 5 lat, warto czytać z nimi specjalnie przeznaczone dla nich książeczki.

Czytanie książeczek ma same zalety i wspiera rozwój dzieci na różnych płaszczyznach:

  • Znacząco wpływa na rozwój intelektualny dziecka. Wzmacnia jego umiejętność kojarzenia faktów i rozwiązywania problemów w prawdziwym życiu.
  • Poprzez lekturę rozwija się w nich zainteresowanie światem. Ta książka z pewnością pobudzi go do zadawania pytań.
  • Ilustracje uzupełniające treść pomagają lepiej poznać historię i ją zrozumieć. Mogą być również świetnym narzędziem wspomagania rozwoju kreatywności dzieci.
  • Ponadto lektura książek wspiera przedszkolaków w rozwoju mówienia oraz opowiadania historii. Powtarzanie zdań trenuje aparat mowy i poszerza słownictwo.
  • Czytanie to doskonała rozrywka dla dziecka i opiekuna. Przeznaczając maluchowi czas, budujesz z nim relację.

Książka ma twardą oprawę, która zapewnia jej znacznie lepszą ochronę przed zagięciami, dzięki czemu znacznie trudniej jest ją zniszczyć.

Jeśli po ukończeniu książeczki, dziecko będzie chciało poznać więcej przygód bohaterów tego cyklu, nie czekaj i kup dla niego też pozostałe części z serii "Co i jak?".

Jest to średnia lektura - jej długość to 64 stron. Dzieci w wieku przedszkolnym zazwyczaj preferują krótsze, ilustrowane książki. Mogą czytać przez kilka minut na raz, z przerwami na rozmowę o ilustracjach lub zadawanie pytań. Każde dziecko jest inne i ich tempo czytania może być różne. Niektóre dzieci mogą mieć problem z dłuższym skupieniem uwagi, podczas gdy inne mogą pochłaniać książkę przez długi czas.

Publikacja Co i jak? Dlaczego ludzie chorują? została wydana przez Wydawnictwo Wilga. Jeśli ta książeczka przyciągnie uwagę malucha, to zobacz też pozostałe pozycje tego wydawcy.