Czekając na Zbawiciela. Podręcznik z ćwiczeniami do religii dla klasy V szkoły podstawowej. Część I + II

Adam i Ewa, Kain i Abel, Noe, Abraham i Sara, Izaak, Jakub, Józef egipski, a potem Mojżesz, Saul, Dawid, Salomon i wielu innych... to cała plejada osób, które odegrały znaczącą rolę w Historii Zbawienia. Ich życie było częścią wielkiego planu jaki Bóg miał od samego początku względem człowieka....
33,00

Dodaj do schowka

najniższa cena z 30 dni: 33,00 zł

Opis

Adam i Ewa, Kain i Abel, Noe, Abraham i Sara, Izaak, Jakub, Józef egipski, a potem Mojżesz, Saul, Dawid, Salomon i wielu innych... to cała plejada osób, które odegrały znaczącą rolę w Historii Zbawienia. Ich życie było częścią wielkiego planu jaki Bóg miał od samego początku względem człowieka. Wszyscy oni z utęsknieniem czekali na Zbawiciela.

Uczniów klasy 5 Szkoły Podstawowej zapraszamy do przeżycia niezwykłej przygody z bohaterami Starego Testamentu. Przyglądając się historii ich życia, będziemy zastanawiać się nad tym, czego mogą nauczyć nas - żyjących tak wiele wieków po nich.

Każda katecheza rozpoczyna się od prostego ćwiczenia, bezpośrednio związanego z życiem ucznia. Zachęca do chwili refleksji nad codziennymi postawami i wprowadza w temat lekcji.
W drugiej części katechezy przyglądamy się konkretnej postaci czy biblijnej historii, zgłębiając Prawdę, którą objawia nam Słowo Boże.

Zakończenie katechezy ma pomóc uczniom odnieść poznane prawdy do życia codziennego.
Katechezy są ilustrowane m.in. dziełami największych mistrzów malarstwa, ale także materiałami multimedialnymi ukrytymi pod kodami QR.

FAQ

Sprawdź Q&A

Kto napisał "Czekając na Zbawiciela. Podręcznik z ćwiczeniami do religii dla klasy V szkoły podstawowej. Część I + II"?
Podręcznik "Czekając na Zbawiciela. Podręcznik z ćwiczeniami do religii dla klasy V szkoły podstawowej. Część I + II" jest opracowaniem zbiorowym,za napisanie treści odpowiada wielu autorów, a do przygotowywania zaangażowanych było grono osób.


Które wydawnictwo opracowało ten podręcznik?
Szkolny niezbędnik Czekając na Zbawiciela. Podręcznik z ćwiczeniami do religii dla klasy V szkoły podstawowej. Część I + II został opracowany przez Wydawnictwo i Drukarnia Świętego Krzyża.


Na podstawie czego powinnam lub powinienem wiedzieć, że to właśnie ten podręcznik muszę kupić?
Sprawdź wykaz książek w Twojej szkole w aktualnym roku szkolnym. Zwróć szczególną uwagę na tytuł, autora lub autorów oraz wydawnictwo. Pamiętaj, że każda szkoła może mieć inne wymagania dotyczące podręczników. Dlatego warto jest uzyskać informacje bezpośrednio od wychowawców bądź z wykazu podręczników szkolnych wywieszonych w szkole.


Co, obok podręczników, należy kupić na kolejny rok szkolny?
Na stronach internetowych szkół często można znaleźć informacje dotyczące dodatkowych wymagań a propos wyprawki dla poszczególnych klas. Na listach zazwyczaj znajdują się często: przybory do pisania, flamastry, artykuły plastyczne i kreatywne. Miej na uwadze nabycie zeszytów. Plecak w ulubionym kolorze, piórnik z wizerunkiem ukochanego bohatera... W rok szkolny warto wejść z werwą i w dobrym stylu. Dedykowane artykuły wyprawkowe mogą dostarczyć radości, a wręcz zwiększyć pewność siebie. Odpowiednie artykuły kreatywne mogą dostarczyć inspiracji do pracy twórczej. Sprawdź produkty szkolne, z którymi, w naszej opinii, warto wejść w rok szkolny.


Czy mogę zwrócić lub wymienić kupiony podręcznik?
Zawsze możesz zwrócić nietrafiony podręcznik i zamówić ten, którego potrzebujesz. Więcej o tym, w jaki sposób możesz dokonac zwrotu produktu, dowiesz się na tej stronie.


Szczegóły - Czekając na Zbawiciela. Podręcznik z ćwiczeniami do religii dla klasy V szkoły podstawowej. Część I + II

Recenzje

Podziel się swoją opinią

Oceń produkt

Inni Klienci kupili również
Odkryj radość z ogrodnictwa >>