Dźwięk

Dźwięku nie widać. Na co dzień nie widać go ani trochę, choć czasami aż za bardzo się go czuje. Czy można go zmierzyć lub zważyć? Jaki był najgłośniejszy huk na Ziemi? Dlaczego od hałasu dzwoni w uszach? Czemu pewne stworzenia mają uszy na kolanach? Czy rośliny też porozumiewają się za pomocą...

26.01 zł

-13%

29.90 zł

Dodaj do schowka

Opis

Dźwięku nie widać. Na co dzień nie widać go ani trochę, choć czasami aż za bardzo się go czuje. Czy można go zmierzyć lub zważyć? Jaki był najgłośniejszy huk na Ziemi? Dlaczego od hałasu dzwoni w uszach? Czemu pewne stworzenia mają uszy na kolanach? Czy rośliny też porozumiewają się za pomocą dźwięków? Czy dzięki dźwiękom można widzieć? Czy za pomocą dźwięku można coś unieść?
Irena Cieślińska, "Dźwięk"
Na te i inne pytania odpowiedzi szukajcie w książce Dźwięk.
Dźwięk to druga po Brudzie książka w serii „Czego nie widać”.?? Stworzył ją oryginalny duet: Irena Cieślińska, z wykształcenia fizyczka, z zamiłowania popularyzatorka nauki, i Patricija Bliuj-Stodulska, absolwentka ASP (studia w pracowni prof. Zygmunta Januszewskiego). Nad projektem i składem czuwało niezastąpione studio BIG Design.
Irena Cieślińska teorię powstawania dźwięków zgłębiała, studiując fizykę, a w praktyce poznawała je między innymi w szkole muzycznej w klasie trąbki. Prawdziwej mocy głosu doświadczyła dopiero wtedy, gdy usiłowała przekrzyczeć własne dzieci. Pracuje w warszawskim Centrum Nauki Kopernik.
 
Patricija Bliuj-Stodulska, urodzona na Litwie, mieszka w Warszawie, absolwentka Wydziału Grafiki stołecznej Akademii Sztuk Pięknych. Wolny czas spędza, pracując oraz bawiąc się klockami LEGO. Lubi leśne zwierzęta. Prowadzi blog: zibrou.blogspot.com.

Recenzje

Podziel się swoją opinią

Oceń produkt

Szczegóły - Dźwięk