Historia 4. Podręcznik dla szkół ponadpodstawowych. Zakres rozszerzony. Część 2

Podręcznik  Historia 4.  Zakres rozszerzony został przygotowany  dla uczniów klasy 4 liceów ogólnokształcących i techników, którzy kontynuują naukę przedmiotu  historia w zakresie rozszerzonym. Autorzy podręcznika skupili się na przekazaniu wszystkich  umiejętności, które są niezbędne do zdania...
49,99 * 55,50 zł
*cena detaliczna

Dodaj do schowka

najniższa cena z 30 dni: 46,98 zł

Opis

Podręcznik  Historia 4.  Zakres rozszerzony został przygotowany  dla uczniów klasy 4 liceów ogólnokształcących i techników, którzy kontynuują naukę przedmiotu  historia w zakresie rozszerzonym.

Autorzy podręcznika skupili się na przekazaniu wszystkich  umiejętności, które są niezbędne do zdania egzaminu maturalnego.  Każdy dział zaczyna się  spisem tematów z danego obszaru.  Bezpośrednio pod tytułem rozdziału znajduje się informacja, jakie umiejętności zostaną opanowane na lekcji. Publikacja w toku narracji zawiera  wytłuszczenia najważniejszych treści, a także hasła na marginesach, które zwracają uwagę na  ważne definicje i pojęcia do zapamiętania.

Te same najistotniejsze nazwy i informacje zostaną jeszcze raz przywołane w  podsumowaniu lekcji. Elementem porządkującym wiedzę są  tabele, wykresy oraz grafiki w postaci przekrojów i schematów. Przygotowanie do matury ułatwiają umieszczone  po każdym temacie zadania do rozwiązania oraz blok ćwiczeniowy na końcu każdego działu  zawierający typowe polecenia egzaminacyjne.

FAQ

Sprawdź często zadawane pytania i odpowiedzi

Kto napisał "Historia 4. Podręcznik dla szkół ponadpodstawowych. Zakres rozszerzony. Część 2"?
Za treścią podręcznika stoją Janusz Ustrzycki, Mirosław Ustrzycki.
Są autorami zaledwie kilku podręczników szkolnych, jednak są one wartościowe. Często autorzy podręczników szkolnych mają zaawansowane stopnie naukowe w dziedzinie, na temat której piszą. Ciekawostka: niektórzy autorzy tworzą tylko niewiele materiałów edukacyjnych, skupiając się na eksplorowaniu dziedziny nauki. Wynikać to może z ich zaangażowania w proces pisania. Nie dla każdego zdarza się, że łączenie wiedzy, a także doświadczenia, z ich przekazywaniem idą w parze.

Które wydawnictwo opracowało ten podręcznik?
Ten szkolny niezbędnik Historia 4. Podręcznik dla szkół ponadpodstawowych. Zakres rozszerzony. Część 2 został przygotowany przez Wydawnictwo Operon.


Jak zyskać pewność, czy to właśnie ten podręcznik muszę kupić?
Zweryfikuj wykaz książek w Twojej szkole w danym roku szkolnym. Zwróć szczególną uwagę na zgodność tytułu, autora bądź autorów oraz wydawnictwa. Pamiętaj, że każda szkoła może mieć inne wymagania dotyczące podręczników. Z tego powodu warto jest uzyskać informacje bezpośrednio od nauczycieli bądź z listy podręczników szkolnych opublikowanych w szkole.


Do której klasy i na jakim poziomie edukacji potrzebny jest opisywany podręcznik?
Pozycja jest przeznaczona dla uczniów klas LO 4. Jeśli nie sugerujesz się listą podręczników od szkoły, pamiętaj, aby dobrać podręcznik odpowiedni do poziomu edukacji, na którym obecnie jest uczeń.

Do nauki, jakiego przedmiotu potrzebna jest ta książka?
Podręcznik został opracowany do nauki konkretnego przedmiotu, to jest: historia.


Jaki zakres obejmuje ta książka?
Ten podręcznik został przygotowany z myślą o poziomie zarówno podstawowym jak i rozszerzonym.


Która to część książki?
Jest to część 2 tego podręcznika.


O wydającym opisywany podręcznik szkolny:
Operon to wydawnictwo, które specjalizuje się w tworzeniu publikacji, obejmujących wszystkie etapy edukacji - od wczesnej edukacji szkolnej do poziomu szkół ponadpodstawowych. Publikuje podręczniki przygotowujące do egzaminów końcowych, które są zgodne z najnowszą podstawą programową i przygotowane w konsultacji z Ministerstwem Edukacji Narodowej. Arkusze są wzbogacone wieloma pomocami naukowymi i materiałami multimedialnymi, które można kupić w pakietach lub oddzielnie. To wszechstronne i holistyczne podejście do edukacji powoduje, że wydawnictwo Operon jest godnym zaufania partnerem zarówno dla uczniów, nauczycieli i rodziców.

Ile stron zawiera ta pozycja?
400 jest liczbą stron Historia 4. Podręcznik dla szkół ponadpodstawowych. Zakres rozszerzony. Część 2.
Jest wypełniony edukacyjną treścią opatrzoną graficznie. Zawiera wartościowe i starannie dobrane materiały, które rozwijają wiedzę z danego przedmiotu.


Co, oprócz podręczników, należy kupić na kolejny rok szkolny?
Na stronach internetowych szkół zazwyczaj można znaleźć informacje dotyczące szczególnych wymagań a propos wyprawki dla poszczególnych klas. Na listach zazwyczaj znajdują się często: długopisy, ołówki, flamastry, artykuły plastyczne i kreatywne. Miej na uwadze nabycie odpowiednich zeszytów. Plecak z motywem z ulubionej gry, piórnik z wizerunkiem lubianego zwierzaka... W rok szkolny warto wejść z dobrą energią i w dobrym stylu. Dedykowane artykuły wyprawkowe dostarczą radości, a nawet zwiększyć nieco pewność siebie. Odpowiednie artykuły kreatywne mogą zainspirować do pracy twórczej. Sprawdź wyposażenie do szkoły, z którymi, w naszej opinii, warto wejść w rok szkolny.


Czy w razie pomyłki mogę wymienić lub zwrócić zakupiony podręcznik?
Zawsze możesz zwrócić nietrafiony podręcznik i zamówić ten, którego potrzebujesz. Więcej o tym, w jaki sposób możesz zwrócić produkt, dowiesz się tutaj.


Szczegóły - Historia 4. Podręcznik dla szkół ponadpodstawowych. Zakres rozszerzony. Część 2

Recenzje

Podziel się swoją opinią

Oceń produkt

Inni Klienci kupili również
Odkryj radość z ogrodnictwa >>