Sztuka wyrazu 4. Współczesność. Język polski. Zakres podstawowy i rozszerzony. Podręcznik do liceum i technikum

Sztuka wyrazu  to seria podręczników do nauki języka polskiego w liceum i technikum. Składa się z siedmiu tomów obejmujących oba zakresy nauczania - podstawowy i rozszerzony. Tom siódmy  serii (jedyny dla klasy maturalnej) obejmuje literaturę po 1945 roku. Podręczniki z serii  Sztuka wyrazu ...
60,55 * 68,00 zł
*cena detaliczna

Dodaj do schowka

najniższa cena z 30 dni: 57,17 zł

Opis

Sztuka wyrazu  to seria podręczników do nauki języka polskiego w liceum i technikum. Składa się z siedmiu tomów obejmujących oba zakresy nauczania - podstawowy i rozszerzony.

Tom siódmy  serii (jedyny dla klasy maturalnej) obejmuje literaturę po 1945 roku.

Podręczniki z serii  Sztuka wyrazu  zawierają zagadnienia z  zakresu literatury, kultury i  sztuki oraz języka. Najważniejszymi ogniwami poszczególnych tematów są  teksty literackie  (wraz z  opracowaniem dydaktycznym) oraz łączące się z  nimi  konteksty i  nawiązania kulturowe.

Inne ważne elementy podręczników z  serii  Sztuka wyrazu  to:

 • wprowadzenia do epok z  chronologicznym zestawieniem wydarzeń,
 • omówienia lektur obowiązkowych,
 • zadania kształtujące umiejętności przydatne na nowej maturze,
 • przykłady motywów wędrownych obecnych w  literaturze i  sztuce na przestrzeni wieków,
 • informacje i  zadania wyrabiające dobre nawyki podczas pisania różnorodnych form wypowiedzi (z  wzorcowymi przykładami wypracowań),
 • bogata ikonografia, a  zwłaszcza reprodukcje dzieł sztuki nawiązujące do omawianych tekstów,
 • lekcje poświęcone analizie dzieł ikonicznych, a  także filmowych i  teatralnych,
 • spójne z  celami kształcenia pytania, zadania oraz polecenia,
 • podsumowania w  formie graficznych map pojęć i  zestawów pytań.

FAQ

Rozwiewamy wątpliwości. Sprawdź Q&A

Kto jest autorem "Sztuka wyrazu 4. Współczesność. Język polski. Zakres podstawowy i rozszerzony. Podręcznik do liceum i technikum"?
Podręcznik "Sztuka wyrazu 4. Współczesność. Język polski. Zakres podstawowy i rozszerzony. Podręcznik do liceum i technikum" jest pracą zbiorową,za stworzenie treści odpowiada grono autorów, a do zawartości zaangażowanych było wiele osób.

 
Jakie wydawnictwo opracowało ten podręcznik?
"Sztuka wyrazu 4. Współczesność. Język polski. Zakres podstawowy i rozszerzony. Podręcznik do liceum i technikum" wydało Gdańskie Wydawnictwo Oświatowe.

 
Jaki numer zgodności MEN posiada opisywany podręcznik?
1022/7/2022 - numer dopuszczenia MEN podręcznika szkolnego. Numer MEN, czyli numer Ministerstwa Edukacji Narodowej, znajdujący się na podręczniku szkolnym informuje kupującego o tym, że minister oficjalnie dopuścił podręcznik do użytku edukacyjnego. Jako ciekowostkę zaznaczamy, że termin podręcznik powinien dotyczyć wyłącznie książki szkolnej posiadającej nr dopuszczenia MEN.

Czy ten podręcznik spełnia wymogi obecnego programu nauczania?
Podręcznik jest zgodny z wytycznymi programu nauki obowiązującymi na dzień przyznania numeru. Przed opisaniem numerem dopuszczenia podręczniki są sprawdzane przez MEN pod kątem zgodności z zakresem nauczania, jak również z kryteriami jakościowymi.

 
Jak zweryfikować, czy to ten podręcznik muszę kupić?
3 kroki do sprawdzenia zgodności zamawianych książek szkolnych z listą potrzebnych:
1. Sprawdź listę niezbędnych do kupienia podręczników w szkole.
2. Zwróć szczególną uwagę na tytuł, nr MEN, autora, wydawnictwo.
3. Upewnij się, że wymienione wyżej informacje znajdują się w opisie kupowanego produktu.

 
Ile stron ma ta pozycja?
Ta książka ma 452 stron.
Jest wypełniona edukacyjną treścią podkreśloną graficznie. Zawarto w niej liczne i starannie dobrane informacje, które utrwalają wiedzę z danego przedmiotu.

 
Dla uczniów której klasy i na jakim poziomie nauki jest niezbędny ten wspomniany podręcznik?
Publikacja została wydana dla uczniów klas LO 3. Jeśli nie sugerujesz się listą podręczników od nauczyciela, pamiętaj, by dobrać podręcznik dopasowany do poziomu edukacji, na którym obecnie znajduje się uczeń.
 
Do jakiego przedmiotu jest przeznaczona ta publikacja?
Podręcznik wydano do nauki konkretnego przedmiotu, to jest: język polski.

 
Jaki zakres wiedzy obejmuje ta książka?
Ten materiał jest przeznaczony do wykorzystania na poziomie zarówno podstawowym jak i rozszerzonym.

 
Do jakiej serii podręczników szkolnych należy "Sztuka wyrazu 4. Współczesność. Język polski. Zakres podstawowy i rozszerzony. Podręcznik do liceum i technikum"?
Tytuł ten należy do popularnej serii "Sztuka wyrazu".
Wraz z innymi częściami cyklu, podręcznik ten ma na celu dostarczenie spójnych materiałów edukacyjnych, które pomogą uczniom rozwijać wiedzę i umiejętności w sposób systematyczny i zorganizowany.

 
Co, oprócz podręczników, warto kupić na nowy rok szkolny?
Nie zapomnij o odpowiednich zeszytach! Plus na stronach internetowych szkół często można znaleźć informacje dotyczące dodatkowych wymagań a propos wyprawki dla poszczególnych klas. Na listach zazwyczaj znajdują się często: przybory do pisania, kredki, artykuły plastyczne i kreatywne. Plecak z motywem z ulubionej gry, piórnik z wizerunkiem ukochanego bohatera... W rok szkolny warto wejść z werwą i we własnym stylu! Dobrze dobrane artykuły wyprawkowe mogą dostarczyć radości, a wręcz zwiększyć pewność siebie. Odpowiednie artykuły kreatywne mogą zainspirować do pracy twórczej. Sprawdź produkty szkolne, z którymi, w naszej opinii, warto rozpocząć nowy rok szkolny.

 
Czy w razie pomyłki podczas zakupów mogę wymienić lub zwrócić zakupiony podręcznik?
Nie wymieniamy produktów, ale pamiętaj o tym, że nietrafiony podręcznik kupiony online zawsze możesz zwrócić, i w zamian zakupić ten właściwy. Chcesz wiedzieć więcej o tym, jak można zwracać nietrafione zakupy? Wszystkie informacje znajdziesz na tej stronie.

 

Szczegóły - Sztuka wyrazu 4. Współczesność. Język polski. Zakres podstawowy i rozszerzony. Podręcznik do liceum i technikum

 • MEN: 1022/7/2022
 • Wydawnictwo GWO
 • Seria Sztuka wyrazu
 • Rok wydania: 2022
 • Oprawa: Miękka
 • Ilość stron: 452
 • Stan: nowy, pełnowartościowy produkt
 • Model: 9788381185226
 • Język: polski
 • Podtytuł: Liceum Technikum
 • ISBN: 9788381185226

Recenzje

Podziel się swoją opinią

Oceń produkt

Inni Klienci kupili również
Odkryj radość z ogrodnictwa >>