Jak widzę świat... Maleństwo chce być duże. Disney Kubuś i Przyjaciele

Czy na pewno trzeba być dużym, żeby móc osiągnąć wielkie rzeczy? Maleństwo za wszelką cenę chciałoby dorównać swoim przyjaciołom. Marzy o tym, by skakać tak wysoko jak Tygrys i zrywać dla mamy jabłka z gałęzi jabłoni, które są taaaak daleko. Martwi go także to, że tak często potrzebuje pomocy kogoś...
12,51 * 16,99 zł
*cena detaliczna

Dodaj do schowka

najniższa cena z 30 dni: 12,57 zł

Opis

Czy na pewno trzeba być dużym, żeby móc osiągnąć wielkie rzeczy?

Maleństwo za wszelką cenę chciałoby dorównać swoim przyjaciołom. Marzy o tym, by skakać tak wysoko jak Tygrys i zrywać dla mamy jabłka z gałęzi jabłoni, które są taaaak daleko. Martwi go także to, że tak często potrzebuje pomocy kogoś innego. Okazuje się jednak, że wzrost to nie wszystko, a każdą przeszkodę można pokonać - wystarczy spryt i odrobiną pomysłowości. Co takiego zrozumie Maleństwo w trakcie swoich wędrówek po Stumilowym Lesie? O tym właśnie jest ta opowieść.

Opowieść poprzedzona jest wstępem psycholog Magdaleny Dej, która podpowiada, jak wspierać najmłodszych w trudnym procesie radzenia sobie z emocjami.

Książeczki z serii „Jak widzę świat“ trafiły do serc tysięcy czytelników. Dotychczas ukazały się następujące tytuły: „Prosiaczek pokonuje strach“, „Kłapouchy się zamartwia“, „Tygrysek odczuwa radość“, „Królik już się nie złości“ oraz „Kubuś okazuje życzliwość“.

Magdalena Dej, Aleksandra Górska to autor książki "Jak widzę świat... Maleństwo chce być duże. Disney Kubuś i Przyjaciele".

Jeśli szukasz dla przedszkolaka książki, której lektura sprawi mu ogromną radość i zapewni świetną zabawę, wybierz coś z kategorii "Bajki, wiersze i opowiadania" np. "Jak widzę świat... Maleństwo chce być duże. Disney Kubuś i Przyjaciele". Krótka forma to doskonały sposób na to, aby dziecko w wieku od 3 do 5 lat utrzymało uwagę. Przenieś się wraz z dzieckiem do krainy fantazji, gdzie spotkacie sympatyczne postacie i przeżyjecie niezapomniane przygody.

Czytanie książeczek ma same zalety i wspomaga rozwój dzieci w wielu aspektach:

  • Kontakt z książką ma pozytywny wpływ na rozwój intelektualny dziecka. Poprawia logiczne myślenie i umiejętność rozwiązywania problemów.
  • Pobudza w nich ciekawość świata.
  • Kontakt dzieci z wielobarwnymi obrazkami pomaga kształcić w nich wrażliwość na sztukę i wspomaga rozwój kreatywności dziecka.
  • Czytanie jest również bardzo dobrym sposobem kształcenia zdolności mowy i umiejętności opowiadania.
  • To wspaniała zabawa dla dziecka i dorosłego. Przeznaczając maluchowi czas, budujesz z nim relację.

Opowieść ma twardą okładkę, która zapewnia jej znacznie lepszą ochronę przed zagięciami, co sprawia, że znacznie ciężej będzie ją zniszczyć.

Jeśli po ukończeniu książeczki, dziecko będzie chciało poznać ciąg dalszy losów bohaterów tego cyklu, nie wahaj się i sprawdź też inne książki z cyklu "Kubuś i Przyjaciele".

Jest to dość krótka lektura - ma 32 stron. Dzieci w wieku przedszkolnym zazwyczaj preferują krótsze, ilustrowane publikacje. Mogą czytać przez parę minut na raz, z przerwami na rozmowę o ilustracjach lub zadawanie pytań. Każde dziecko jest inne i ich szybkość czytania jest różna. Niektóre dzieci mogą mieć problem z dłuższym skupieniem uwagi, podczas gdy inne mogą pochłaniać książkę przez długie godziny.

"Jak widzę świat... Maleństwo chce być duże. Disney Kubuś i Przyjaciele" udostępniło Wydawnictwo Olesiejuk. Jeśli ta książeczka będzie odpowiadała małemu człowiekowi, to zobacz również inne pozycje od tego wydawcy.