Karnawał w zoo

A cóż to takiego: świniorożec, słotrzmiel czy żyrosłoń? Pewnego dnia w zoo dyrektora Alfreda Niecierpliwca aż zaroiło się od dziwacznych stworzeń. Co się stało? Okazało się, że małpy, hipopotamy, zebry, słonie oraz pozostali dwu- i czworonożni mieszkańcy ogrodu zoologicznego urządzili sobie...
19,76 * 29,99 zł
*cena detaliczna

Dodaj do schowka

najniższa cena z 30 dni: 19,48 zł

Opis

A cóż to takiego: świniorożec, słotrzmiel czy żyrosłoń? Pewnego dnia w zoo dyrektora Alfreda Niecierpliwca aż zaroiło się od dziwacznych stworzeń. Co się stało? Okazało się, że małpy, hipopotamy, zebry, słonie oraz pozostali dwu- i czworonożni mieszkańcy ogrodu zoologicznego urządzili sobie prawdziwy karnawałowy bal przebierańców. Problem w tym, że wszyscy poprzebierali się tak sprytnie, że nie można ich było rozpoznać. Dyrektor zoo nie miał pojęcia, kto jest kim. Nie wiedział też, jak szybko zaprowadzić porządek. W tej sytuacji nie pozostało mu nic innego, jak poprosić o pomoc sprytnego i bardzo mądrego jeża Ignacego Miętusa. Urocza, pobudzająca wyobraźnię historyjka-zgadywanka, z mnóstwem zabawnych ilustracji i najśmieszniejszych na świecie zwierzęcych przebierańców.

Gnther Jacobs to autor książki "Karnawał w zoo".

"Karnawał w zoo" należy do kategorii "Bajki, wiersze i opowiadania". Lektura tej książeczki to gwarancja udanej zabawy. Zbudowanie kolekcji krótkich form to doskonały pomysł, aby dziecko w wieku od 3 do 5 lat utrzymało uwagę. Przenieś się wraz z dzieckiem do krainy fantazji, gdzie spotkacie sympatyczne postacie i przeżyjecie niezapomniane przygody.

Oto 5 zalet czytania książek z maluchami:

  • Kontakt z książkami ma pozytywny wpływ na rozwój intelektualny dziecka. Rozwija umiejętność rozwiązywania problemów i logicznego myślenia.
  • Dzięki lekturze rozwija się u nich ciekawość świata. Ta książka z pewnością pobudzi go do zadawania niezliczonych pytań.
  • Kontakt dzieci z wielobarwnymi obrazkami pomaga kształcić w nich wrażliwość na sztukę i wspomaga rozwój kreatywności dziecka.
  • Poza tym lektura książek wspiera małych ludzi w kształceniu mówienia oraz opowiadania historii. Powtarzanie zdań trenuje aparat mowy i poszerza słownictwo.
  • Czytanie to wspaniała zabawa dla dziecka i rodzica! Spędzając wartościowy czas ze szkrabem, budujesz z nim więź.

Opowieść ma twardą oprawę, która zapewnia jej lepszą ochronę przed zagięciami, co sprawia, że znacznie ciężej będzie ją zniszczyć.

Jeśli po ukończeniu książeczki, dziecko będzie chciało poznać ciąg dalszy perypetii bohaterów tej serii, nie czekaj i zamów też pozostałe bajki z cyklu "W ZOO".

Jest to krótka publikacja - jej długość to 32 stron. Dzieci w wieku przedszkolnym zazwyczaj preferują krótsze, ilustrowane publikacje. Mogą czytać przez parę minut na raz, z przerwami na rozmowę o ilustracjach lub zadawanie pytań. Każde dziecko jest inne i ich szybkość czytania jest różna. Niektóre dzieci mogą mieć trudności z dłuższym skupieniem uwagi, podczas gdy inne mogą pochłaniać książkę przez długie godziny.

"Karnawał w zoo" opublikowało Wydawnictwo Esteri. Jeśli ta książeczka będzie odpowiadała dziecku, to sprawdź też pozostałe publikacje od tego wydawcy.