Encyklopedia dla dzieci

Choć świat widziany oczami dziecka jest kolorowy, przyjazny i zaskakujący, skrywa w sobie wiele tajemnic i zagadek, które należy stopniowo odkrywać. W końcu na tym polega uczenie się. Pytanie, jak zachęcić dziecko do nauki. Jak wytłumaczyć mu skomplikowane zjawiska? W jaki sposób zainteresować go...
26,96 * 49,99 zł
*cena detaliczna

Dodaj do schowka

najniższa cena z 30 dni: 26,74 zł

Opis

Choć świat widziany oczami dziecka jest kolorowy, przyjazny i zaskakujący, skrywa w sobie wiele tajemnic i zagadek, które należy stopniowo odkrywać. W końcu na tym polega uczenie się. Pytanie, jak zachęcić dziecko do nauki. Jak wytłumaczyć mu skomplikowane zjawiska? W jaki sposób zainteresować go tematyką, której nie poświęcało dotąd żadnej uwagi? Z pomocą przychodzi niniejsza Encyklopedia. Pozycja ta z pewnością nauczy, rozbawi, zaspokoi ciekawość. Poszerzy zdobytą już wiedzę, rozwinie zainteresowania, zaskoczy, aktywuje kreatywność i dziecięcą fantazję. Odpowie na najczęściej zadawane przez najmłodszych pytania: „dlaczego?”, „kto?”, „jak?”, „kiedy?” i „gdzie?”.

Autorem historyjki "Encyklopedia dla dzieci" jest Marta Kępa.

Wspieraj poznawanie świata przez kilkulatka za pomocą fascynujących książek poruszających ciekawe zagadnienia. "Encyklopedia dla dzieci" to świetny podarunek dla ciekawskiego brzdąca. Książeczka inspiruje do zadawania pytań, poszukiwania odpowiedzi i zgłębiania tajemnic świata.

Przedszkolaki w wieku 5-7 lat rozwijają się w tym okresie wyjątkowo szybko. Zachodzące procesy można wspierać m.in. za pomocą adekwatnych książek.

Czytanie książeczek ma mnogie zalety i wspiera rozwój dzieci w różnych aspektach:

  • Kontakt z książkami ma pozytywny wpływ na rozwój intelektualny malucha. Poprawia umiejętność rozwiązywania problemów i logicznego myślenia.
  • Rozbudza w nich zainteresowanie światem.
  • Piękne, kolorowe ilustracje rozwijają wyobraźnię, wzmacniają przeżycia i zwiększają kreatywność.
  • Czytanie razem z dzieckiem daje mu dobrą okazję do ćwiczenia i ćwiczenia zdolności mówienia. Rozmowa z dorosłym na temat fabuły korzystnie wpływa na rozwój.
  • To doskonała rozrywka dla dziecka i dorosłego! Przeznaczając szkrabowi czas, budujesz z nim więź.

Publikację wydano w twardej oprawie. Dzięki dobrej jakości wykonaniu lektura dłużej zachowa estetyczny wygląd i będzie odporna na zniszczenia.

Jest to długa produkcja - jej długość to 220 str. Dzieci w wieku przedszkolnym zazwyczaj preferują krótsze, ilustrowane książeczki. Mogą czytać przez kilka minut na raz, z przerwami na rozmowę o ilustracjach lub zadawanie pytań. Każde dziecko jest inne i ich szybkość czytania jest różna. Niektóre dzieci mogą mieć trudności z dłuższym skupieniem uwagi, podczas gdy inne mogą pochłaniać książkę przez długi czas.

"Encyklopedia dla dzieci" udostępniło Wydawnictwo Arystoteles. Jeśli ta książeczka zainteresuje małego człowieka, to zobacz też inne publikacje tego wydawcy.