Kasia z ulicy Czereśniowej

Wierszowana książeczka o bohaterach kultowej serii wyszukiwanek. Dla małych fanów ulicy Czereśniowej i dla tych, którzy jej jeszcze nie znają. Znasz Czereśniową? Czego tu nie ma! Jest dom handlowy z piętrami trzema, rynek, przedszkole, dworzec, księgarnia, wózek z lodami, park i kawiarnia. Psy,...
16,10 * 24,90 zł
*cena detaliczna

Dodaj do schowka

najniższa cena z 30 dni: 15,72 zł

Opis

Wierszowana książeczka o bohaterach kultowej serii wyszukiwanek.
Dla małych fanów ulicy Czereśniowej i dla tych, którzy jej jeszcze nie znają.

Znasz Czereśniową? Czego tu nie ma!

Jest dom handlowy z piętrami trzema,

rynek, przedszkole, dworzec, księgarnia,

wózek z lodami, park i kawiarnia.

Psy, koty, lisy, dzieci, rodzice,

sroki, pingwiny i zakonnice.

Rowery, traktor, skutery, auta,

czasem przejedzie z hukiem śmieciarka...

Mieszka tu Kasia. Co ma na głowie?

Wianek czy gniazdo? Zaraz się dowiesz!

Autorem książeczki "Kasia z ulicy Czereśniowej" jest Rotraut Susanne Berner.

Jeśli szukasz dla malucha książeczki, której lektura sprawi mu ogromną radość i zapewni świetną zabawę, wybierz coś z kategorii "Bajki, wiersze i opowiadania" np. "Kasia z ulicy Czereśniowej". Wybór krótkich opowieści to mądry sposób na to, by kilkuletnie dziecko utrzymało uwagę. Przenieś się wraz z dzieckiem do krainy fantazji, gdzie spotkacie sympatyczne postacie i przeżyjecie niezapomniane przygody.

Ilustratorem jest Karolina Iwaszkiewicz..

Chcąc wspierać poprawny rozwój maluchów w wieku od 5 do 7 lat, warto czytać z nimi specjalnie przeznaczone dla nich książeczki.

Czytanie książeczek ma same zalety i wspomaga rozwój dzieci na różnych płaszczyznach:

  • Przyspiesza zdolność zrozumienia tekstu, co wpływa na rozwój intelektualny małego człowieka.
  • Poprzez lekturę rozwija się w nich zainteresowanie światem. Ta książka z pewnością pobudzi go do zadawania licznych pytań.
  • Kontakt dzieci z kolorowymi obrazkami kształci w nich wrażliwość na sztukę i wspomaga rozwój kreatywności dziecka.
  • Czytanie razem z maluchem stwarza mu świetną okazję do ćwiczenia i rozwijania umiejętności mówienia. Rozmawianie z dorosłym na temat fabuły korzystnie wpływa na jego rozwój.
  • Czytanie to super rozrywka dla dziecka i dorosłego! Spędzając wartościowy czas ze szkrabem, budujesz z nim relację.

Jeśli po ukończeniu książeczki, Twoje dziecko będzie chciało poznać więcej losów bohaterów tego cyklu, nie wahaj się - zamów również następne książki z cyklu "Ulica Czereśniowa".

Tytuł to wydanie 1. w języku polskim. Pierwotnie książka została wydana w j. niemieckim. Za przekład książki na polski odpowiada Iwaszkiewicz Karolina.

Jest to dość krótka produkcja - jej długość to 14 str. Dzieci w wieku przedszkolnym zazwyczaj preferują krótsze, ilustrowane książki. Mogą czytać przez parę minut na raz, z przerwami na rozmowę o ilustracjach lub zadawanie pytań. Każde dziecko jest inne i ich tempo czytania może być różne. Niektóre dzieci mogą mieć trudności z dłuższym skupieniem uwagi, podczas gdy inne mogą pochłaniać lekutrę przez długie godziny.

"Kasia z ulicy Czereśniowej" udostępniło Wydawnictwo Dwie Siostry. Jeśli ta książeczka zainteresuje dziecko, to wybierz także inne publikacje od tego wydawcy.