Ładnie, Bolusiu!

Bolusiowi urodził się braciszek. Boluś chciał. No i ma. Braciszek całymi dniami ssie smoczek. A Bolusiowi nawet nie wolno spróbować. Ma już dość braciszka. Wolałby smoczek. Obrazkowa trylogia o upartym prosiaczku Bolusiu należy do współczesnej szwedzkiej klasyki książek dla dzieci. Barbro Lindgren,...
18,36 * 27,90 zł
*cena detaliczna

Dodaj do schowka

najniższa cena z 30 dni: 17,68 zł

Opis

Bolusiowi urodził się braciszek. Boluś chciał. No i ma. Braciszek całymi dniami ssie smoczek. A Bolusiowi nawet nie wolno spróbować. Ma już dość braciszka. Wolałby smoczek.

Obrazkowa trylogia o upartym prosiaczku Bolusiu należy do współczesnej szwedzkiej klasyki książek dla dzieci. Barbro Lindgren, laureatka Nagrody im. Astrid Lindgren (ALMA), którą znamy z książeczek o Maksie, oraz genialnie rysujący emocje Olof Landström niejednego rozbawią do łez swoim portretem dwulatka.

Autorem historyjki "Ładnie, Bolusiu!" jest Barbro Lindgren, Olof Landstrom.

W oryginale książka jest zatytułowana: Jamen Benny.

"Ładnie, Bolusiu!" należy do kategorii "Bajki, wiersze i opowiadania". Lektura tej książeczki to gwarancja świetnej zabawy. Wybór krótkich bajek to doskonały pomysł, by kilkuletnie dziecko utrzymało skupienie. Przenieś się wraz z dzieckiem do krainy fantazji, gdzie spotkacie sympatyczne postacie i przeżyjecie niezapomniane przygody.

Olof Landstrom to osoba, która odpowiada za wizualną stronę zawartości książki.

Pragnąc wspierać harmonijny rozwój dzieci w wieku od 3 do 4 lat, warto czytać z nimi odpowiednie publikacje.

Czytanie książeczek ma mnogie zalety i wspiera rozwój dzieci na różnych płaszczyznach:

  • Kontakt z książkami ma pozytywny wpływ na rozwój intelektualny malucha. Poprawia umiejętność rozwiązywania problemów i logicznego myślenia.
  • Dzięki lekturze rozbudza się u nich zainteresowanie światem. Ta książeczka z całą pewnością skłoni malucha do zadawania orgomnej ilości pytań.
  • Piękne, kolorowe obrazki rozbudowują wyobraźnię, wzmacniają przeżycia i zwiększają kreatywność.
  • Czytanie razem z maluchem stwarza mu świetną okazję do ćwiczenia i ćwiczenia umiejętności mówienia. Rozmawianie z rodzicem na temat fabuły korzystnie wpływa na jego rozwój.
  • To super zabawa dla dziecka i opiekuna! Przeznaczając maluchowi czas, budujesz z nim więź.

Publikację wydano w twardej oprawie. Dzięki solidnemu wykonaniu lektura dłużej zachowa estetyczny wygląd i będzie odporna na zniszczenia.

Jeśli po lekturze książeczki, Twoje dziecko będzie chciało poznać ciąg dalszy przygód bohaterów tego cyklu, nie wahaj się i zamów także kolejne części z serii "Boluś".

Jest to dość krótka książka - jej długość to 28 str. Dzieci w wieku przedszkolnym zazwyczaj preferują niedługie, ilustrowane książki. Mogą czytać przez parę minut na raz, z przerwami na rozmowę o ilustracjach lub zadawanie pytań. Każde dziecko jest inne i ich tempo czytania może się różnić. Niektóre dzieci mogą mieć trudności z dłuższym skupieniem uwagi, podczas gdy inne mogą pochłaniać książkę przez długi czas.

"Ładnie, Bolusiu!" wydało Wydawnictwo Zakamarki. Jeśli ta książeczka zaintryguje dziecko, to wybierz też inne tytuły tego wydawcy.