Lulu

"[…] Prawdziwie widzi się tylko sercem. Reszta jest niewidoczna dla oczu.„Mały książę”, Antoine de Saint-Exupéry„Lulu była bardzo zaskoczona, gdy pewnego dnia poczuła, że jest baletnicą. Nie wiedziała, czy to przez magiczną zupę taty, czy inne czary. Ledwie dotknęła stopą ziemi, stuk-puk, a coś...
23,30 * 47,00 zł
*cena detaliczna

Dodaj do schowka

najniższa cena z 30 dni: 23,95 zł

Opis


"[…] Prawdziwie widzi się tylko sercem. Reszta jest niewidoczna dla oczu.„Mały książę”, Antoine de Saint-Exupéry
„Lulu była bardzo zaskoczona, gdy pewnego dnia poczuła, że jest baletnicą. Nie wiedziała, czy to przez magiczną zupę taty, czy inne czary. Ledwie dotknęła stopą ziemi, stuk-puk, a coś jakby uniosło ją w powietrzu i nogi same zaczęły tańczyć”. Lulu jest prawdziwą postacią. Dziewczynka w tiulowej spódnicy widzi świat sercem, widzi go takim, jaki jest. Jak każde dziecko. Lulu jest też tą częścią każdego z nas, dziecka czy dorosłego, która pragnie, byśmy byli zawsze w zgodzie ze sobą, z naszymi pragnieniami i naszą najgłębszą naturą. „Lulu”, autorstwa Anety Ryfczyńskiej, to bajecznie ilustrowana fotografiami Darii Dróżdż historia małej dziewczynki, która odkrywa, kim jest, i podąża za tym, ukazując po drodze dorosłym, czego oni pragną, a czego się wyrzekli. To poetycka historia dla dzieci i dorosłych o tym, że szczęśliwym można być jedynie wtedy, gdy jest się prawdziwie sobą."

Autorem historyjki "Lulu" jest Aneta Ryfczyńska.

Książka pt. "Lulu" należy do działu "Bajki wiersze i opowiadania". Świetnie przydaje się do czytania o każdej porze dnia, również przed snem. Pozytywne historyjki z morałem zapewniają maluchowi wartościową rozrywkę oraz tłumaczą świat. Kolekcja krótkich opowieści to doskonały sposób na to, by dziecko w wieku od trzech do pięciu lat utrzymało uwagę. Przenieś się wraz z dzieckiem do krainy fantazji, gdzie spotkacie sympatyczne postacie i przeżyjecie niezapomniane przygody.

Maluchy w wieku 3-7 lat rozwijają się w tym okresie wyjątkowo intensywnie. Zachodzące procesy warto wspierać m.in. za pomocą odpowiednich książeczek.

Czytanie książeczek ma mnogie zalety i wspiera rozwój dzieci w różnych aspektach:

  • Przyspiesza zdolność zrozumienia historii, co wpływa na rozwój intelektualny maleństwa.
  • Pobudza w nich ciekawość świata.
  • Kontakt dzieci z barwnymi obrazkami kształci w nich wrażliwość na sztukę i wspomaga rozwój kreatywności dziecka.
  • Poza tym lektura książeczek wspomaga przedszkolaków w kształceniu mówienia oraz opowiadania historii. Powtarzanie fraz ćwiczy aparat mowy i poszerza zakres słownictwa dziecka.
  • Czytanie to doskonała rozrywka dla dziecka i rodzica! Spędzając wartościowy czas z maluchem, budujesz z nim więź.

Książka ma twardą okładkę, która zapewnia jej dużo lepszą ochronę przed zagięciami, dzięki czemu znacznie większym wyzwaniem jest ją zniszczyć.

Jeśli po przeczytaniu do końca książeczki, Twoje dziecko będzie chciało poznać ciąg dalszy przygód bohaterów tego cyklu, nie wahaj się i sprawdź również kolejne części z cyklu "-".

Jest to dość krótka produkcja - ma 28 str. Dzieci w wieku przedszkolnym zazwyczaj preferują niedługie, ilustrowane książki. Mogą czytać przez parę minut na raz, z przerwami na rozmowę o ilustracjach lub zadawanie pytań. Każde dziecko jest inne i ich szybkość czytania jest różna. Niektóre dzieci mogą mieć trudności z dłuższym skupieniem uwagi, podczas gdy inne mogą pochłaniać lekutrę przez długi czas.

Pozycja "Lulu" została udostępniona przez Wydawnictwo CoJaNaTo. Jeśli ta książeczka przypadnie do gustu dziecku, to wybierz także inne publikacje tego wydawcy.